Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

só részén végiggurulva rögtön ki is jött. A bíró úgy látta, hogy a kapufáról pattant ki, és nem adta meg Kohut egyik legszebb gólját. Ezen a mérkő­zésen azonban hullottak a gólok, egy ide vagy oda nem sokat számított. A II. félidő kezdetekor például olyan gól esett, ami szintén nem minden­napos. Kezdésből Takács II balra rúgta a labdát Kohutnak, ő beadta és Toldi befejelte. Mindez a kezdéssel együtt 25 másodperc műve volt! A „kis Taki" egyébként nem nagyon kímélte volt klubját - egy „öttös- sel" járult hozzá a nagy gólarányú győzelemhez. így nyilatkozott:- Végre le tudtam győzni elfogódottságomat, amelyet mindig éreztem a régi csapatommal szemben... Szigeti Imre: - A csapattal nagyon meg vagyok elégedve. Toldi per­fekt játékosnak bizonyult, aki már nem is számít tartaléknak. Tóth Potya ezdő: - Mit lehet mondani? Az eredmény beszél... 1929 1928. március 25. Üllői út: Ferencváros-Újpest 3-1 G: P. Szabó (11 -es), Takács II, Kohut, Takács II Ferencváros: Amsel-Takács I, Papp-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Takács II, Toldi, Szedlacsek, Kohut Újpest: Acht-Kővágó, Fogl III—Borsányi, Lutz, Wilhelm-Török, Avar, Veder, Spitz, P. Szabó 0-1 -es félidő után a 32 ezres nézősereg káprázatos és emlékezetes második félidőt láthatott. „A II. félidő egyetlen hatalmas lendületű roham, valósággal egyetlen lélegzet, mely kirobbant minden jó tulajdonságot, ami csak a ferencvárosi tizenegyben van. Minden ember a II. félidőre ta­lált magára. Kivétel talán csak az egyetlen Amsei, aki végig kitűnően látta el tisztét. A csatársor lelke és ereje Takács II volt. Megérdemelte, hogy a rajongók vállra kapva vitték ki a pályáról. Az eredmény kialakulásában oroszlánrésze volt. A ferencvárosi öltöző az öröm hangjaitól zajos. Bukovi egyszerre csak tűzvörös lesz és szinte összecsuklik a pádon. Mindenki azt hiszi, hogy rosszul lett. - Nem vagyok rosszul, csak sírtam... Már nagyon régen nem voltam ilyen boldog! - vallja be a Ferencváros centerhalf ja - azért hajtot­tam le a fejemet, hogy ne lássák, hogy sírok... Pedig hát ezeket a könnyeket nem kellett szégyellnie Bukovi Marcinak." Takács I, a „Mari-néni” a fájdalomtól könnyezett. Súlyosan sérült lábá­62 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel : 122-3048