Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

„Húsz perc leforgása alatt történt úgyszólván minden ezen a mécs­esén. ezen az időn belül lőtte a két első gólt a kék-fehér csapat és a sok Hungária néző ugyancsak kiélte magát az örömmámorban. A Ferencvá­ros hívői persze szomorúan bámultak bele a felhős ködbe: az ellen len­dülete lesújtotta őket és szinte belenyugodni látszottak a vereségbe. Nem úgy a csapat, amely két gól hátránya dacára is elementáris erővel feküdt bele a küzdelembe, hogy szépítsen az eredményen, és mikor ez megtörtént, hogy kiegyenlítsen. Most ők ölelték egymást, ők úsztak a boldogságban. Ezután mindkét csapat vigyázott arra, hogy ha már 2:2, hát valahogy ki ne kapjon. A közönség érzelmeiben osztozkodott a bőrig ázott játékosokkal, mindenki azért drukkolt, hogy valahogy ne az ellenfél lője a meccs ötödik gólját, mert ezt már kiegyenlíteni aligha sikerült vol­na. A két örök rivális harca tehát ezúttal valami egész különös élmény volt, és a végén mindenki meg volt elégedve. Játékosok, vezetők és a közönség egyaránt." Pataki Mihály, a Fradi csapatkapitánya: - Véleményem szerint a mér­kőzés erkölcsi győztesei mi vagyunk, hiszen 2-0-re vezető ellenfél ellen kiegyenlíteni tudni, hatalmas teljesítmény. Nagy kár, hogy a szakadó eső elrontotta ezt a szépnek ígérkező mérkőzést. 1926. november 7. Hungária krt.: Ferencváros-Vasas 2-0 G: Pataki, Bukovi Ferencváros: Huber-Takács I., Hungler ll.-Furmann, Sándor, Obitz-Rázsó, Bukovi, Dán, Pataki, Kohut Vasas: Nyerges-Klein, Rottler-Remmer, Purtzeld, Királz—Jeckl I., Bunecker, Jelinek, Szentmiklóssy, Himmer „Az első félidőben egyenesen szenzációs volt a Ferencváros játéka, valósággal tökéleteset nyújtott és ha történetesen szerencséje van eb­ben a félidőben 6-7 góllal terhelhette volna meg a Vasasok hálóját. A já­ték második fele messze elmaradt az első klasszisától." 1926. november 21. Üllői út: Ferencváros-Kispest 1-0 G: Kohut Ferencváros: Huber-Takács I., Hungler ll.-Furmann, Bukovi, Obitz-Rázsó, Pataki, Dán, Schlosser, Kohut Kispest: Török-Saguly, Dudás-Raix, Burger, Hungler lll.-Praszkó, Szabó, Fürstner, Ölvedy, Gulyás „A három csatárral megerősített kispesti védelem jó ideig ellenállt a fe­rencvárosi támadásoknak, de végül is elég volt egy hiba, egy védőgyű­rűn átjutott labda, hogy a szemfüles Kohut révén megszülessék a gól, 54 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048