Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1924. november 1. Megyeri út: FTC-UTE 1-1 G: Kelemen FTC: Amsel-Takács L, Blum-Furmann, Kevitzky, Matkovich-Héger, Sándor, Kelemen, Steczovits, Kohut Az FTC vezető gólja az első félidő befejezése előtt 8 másodperccel esett: Furmann lepasszolt szabadrúgását Kelemen élet lövéssel vágta a hálóba. Az újpestiek egyenlítő gólja a 85. percben egy jogosan megítélt 11-esből esett. Az utolsó percekben 8 méterről közvetett szabadrúgás­hoz jutott a Fradi. Az újpesti csapat valamennyi tagja a gólvonalon állt - és végül hárították a kritikus helyzetet. 1924. november 30. Üllői út: FTC-Vasas 1-1 G: Kevitzky FTC: Amsel-Ruprich, Matkovich-Furmann, Sándor, Kevitzky-Steiner, Steczovits, Pataki, Kohut, Héger „Az utolsó előtti forduló a második hely két aspiránsát hozta össze, egy érdekes, végig izgalmas, bizonytalan kiemenetelű mérkőzésre. A meccsre legjellemzőbb, hogy utána mind a két fél kijelentette, hogy a másiknak milyen nagy szerencséje volt... A Vasasnak Takács II. szerezte meg a vezetést, három ferencvárosit kicselezve lőtt a hálóba. „Ezután mindkét csapat hagyott ki jónéhány gólhelyzetet, a piros-kéket valamivel többet. Az egyenlítő gól 7 perccel a befejezés előtt született: Kevitzky 25 méterről laposan a léc mellé lőtte a labdát. Az utolsó perc eseménye: Ta­kács II. a hálóba lőtte a labdát, de a bíró már korábban les miatt fütyült. A sípszót azonban alig volt aki hallotta, inkább már csak akkor, amikor a labda az üres kapu felé gurult. 1925 1925. március 15. Üllői út: FTC-UTE 2-1 G: Sándor, Kohut FTC: Amsel-Takács I., Takács L.-Furmann, Blum, Matkovics-Héger, Kelemen, Sándor, Kohut, Tóth } „Régen könyveltek el meccset olyan biztonsággal előre, mint ezt, mert még a legvérmesebb zöld-fehér hívők is klasszissal gyengébbnek vélték az FTC-t az UTE-nál. És csoda történt! A letárgyalt Fradi nagyszerű já­tékkal lepte meg az Üllői úti pálya 10 ezer főnyi közönségét, de még job­ban meglepte az UTE csapatát, amely nem várt sem ilyen vehemens tá­CHARLIE& Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 47