Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

de mégis keserves vergődését, s a szerencsés győztesnek biztonsága érzetében telejes ellanyhulását. Az egyiktől tehát nem kaphatott, a má­siktól ugyan kaphatott volna, de mégsem kapta azt, amit várt tőle: igazi futballt." Az MTK győzelmével visszaszerezte az első helyet, míg az FTC az őszi évadot a 3. helyen zárta. 1923 1923. április 1. Üllői út: FTC-Vasas 1-1 G: Pataki FTC: Amseí-Takács I., Hungler ll.-Wilheim, Szabó, Blum-lzsépy, Tóth, Pataki, Halász, Schreiber A Vasas két, az FTC egy 11 -est hibázott a mérkőzésen! Pataki egy ka­pusról kipattanó labdából szerezte meg a vezetést, amit Takács védhe- tetlen bombagólja egyenlített ki. A mérkőzés végén az FTC egykapura játszott, de a csatárok a győztes gólt képtelenek voltak berúgni. 1923. április 22. Üllői út: FTC-MTK 2-0 G: Egri, Pataki FTC: Amsel-Takács I., Hungler ll.-Wilheim, Szabó, Blum-Héger, Halász, Pataki, Egri, Tóth Az örökrangadón 1-0-as ferencvárosi vezetéssel zárult az első félidő. Szünetben az FTC öltözőben már a győzelem hangulata uralkodott. „Rit­ka nagy volt a zöld-fehér fiúk önbizalma. Már fogadták a gratulációkat, nem is gondoltak rosszra. Blumot kérdezték, hogy mi lesz a tüdővel. A kitűnő Zoli büszkén mondta, hogy csak most kezd majd játszani. Izsák az FTC helyettes intézője azt hangoztatja, hogy még egy gólt rúg a csa­pat. Egry az első gól szerzője a legboldogabb. Az FTC vezetősége is megjelenik az új elnökkel, Gschwindt Ernővel az élen. Az elnök boldogan gratulált és buzdította játékosait a további küzdelemre. A második félidőben, Pataki szép gólja után az MTK szurkolók megin­dultak hazafelé. Némán fejlehorgasztva mentek, s az FTC közönségé­ben megvolt a jóizlés: nem kísérte gúnyos megjegyzésekkel a „némán távozókat." A meccs után viszont a Fradi tábor nehezen távozott. Önfe­ledten ünnepeltek - hiszen fiaik 1919 őszén nyertek utoljára örökranga­dót! 40 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048