Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1919. június 16. üllői út: FTC-Vasas 0-0 FTC: Szamosy-Wiener, Payer-Szabó, Blum, Wilheim-Nemes, Pataki, Gansl, Tóth, Héger „A mezőnyben az FTC volt ugyan többet frontban, de csatársorának határozatlansága miatt pozitív eredményt elérni nem tudott. Ezzel szem­ben a Vasasok ritkább támadásai több veszélyt jelentettek, s két ízben csak a kapufa akasztotta meg támadásaikat. A Vasasokra az eredmény így is hízelgő." 1919. szeptember 7. Üllői út: FTC-Vasas 1-0 G: Kovács FTC: Szamosy-Kiss, Wiener-Wilheim I, Szabó, Izsák-Nemes, Pataki, Kovács, Köves, Héger „A mérkőzés egyetlen gólja, a vasárnap legszebb gólja volt. A 20. percben Nemes lefutotta a Vasas védelmét, Kovácshoz centerezett, aki a labdát 14 m-ről kapásból védhetetlenül lőtte a hálóba.” 1919. november 30. Üllői út: FTC-MTK 1-0 G: Kovács FTC: Szamosy-Takács I, Wiener-Wilheim I, Szabó, Hermann-Weisz, Tóth, Kovács, Pataki, Héger Az FTC hat és fél év után először nyerte az örökrangadót! Igaz, hogy csak 11-es gólból sikerült a kapuba találni, de Pataki buktatása miatt megítélt büntető jogosságához szó sem férhetett. A „végrehajtó" az a Kovács Elemér volt, aki röviddel ezelőtt még a kék-fehéreknél rúgta a labdát! „Az FTC régi lelkesedése ismét magával ragadta a csapatot és a zöld-fehérek váratlanul nagyszerű munkája valósággal megbabonázta az MTK-t. Stílust az MTK-tól, lelkesedést az FTC-től vártunk, s mindkettőt az FTC-től kaptuk. Az MTK mindkettővel adós maradt. Sőt sportszerű­ségből is. AII. félidő 43. percében Kropacsek egy kapu mögött álló gye­reket, aki őt állítólag megsértete és megdobta megvert, mire a bíró kiál­lította. Kropacsek kiállítása az amúgy is ideges MTK-t még izgatottabbá tette, s alig egy perc múlva már Braun sértette meg a bírót: termé­szetesen kiállítás volt a jutalma. Már csak egy fél perc hiányzott a mérkő­zés szabályos befejezéséhez, amikor az izgatott Feldmann sérti meg a bírót, aki látva, hogy nem lehet a mérkőzést simán befejezni, lefújja a meccset." Ez volt egyébként az első olyan örökrangadó amelyen egyetlen 11 -es döntött! 30 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048