Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

1905. szeptember 17. Népsziget: FTC-UTE 3-1 G: Pákay 2, Koródy FTC: Fritz-Lissauer, Manglitz-Gorszky, Bródy, Takács-Scheibel, Koródy, Pákay, Weisz, Rumbold A nyári szünet idején tragikus hirtelenséggel elhúnyt Berán József csapatkapitány emlékére a játékosok a karjukon gyászkarszalaggal vo­nultak a pályára. A klub történetében ez az első ilyen eset. És még egy nevezetes tett történt: Berán helyét üresen hagyve, csak 10 emberrel kezdték meg a mérkőzést, így járszottak pár percig... A mérkőzés heves és változatos játék után a várt ferencvárosi győzelmet hozta. 1905. november 26. Millenáris: FTC-MTKO-O FTC: Fritz-Lissauer, Manglitz-Gorszky, Bródy, Deutsch-Braun, Koródy, Pákay, Takács, Kovács Az FTC képtelen volt a gólszerzésre a tartalékos MTK ellen. A mérkőzés közben sűrű köd ereszkedett a pályára. AII. félidő máso­dik felében már nehezen lehetett látni, s a félhomályban Takács úgy buk­tatta Hoffert, hogy annak eltört a karja. Miközben a mentők levitték, a já­tékvezető köd címén lefütyülte a már teljes elvadulással is fenyegető mérkőzést. Végül mégis az FTC nyerte a találkozót, mert az elmaradt 12 perc utánjátszására (amit a szövetség elrendelt) csonkává vált csapatá­val az MTK nem állt ki. Lemondta a 12 percnyi játékot és így 0:0-ás góla­ránnyal az FTC kapta a 2 pontot. Ez volt az első zöld asztalnál eldőlt 2 bajnoki pont. Amint később kiderült, az FTC bajnokságát nagyban segí­tette ez a „győzelem"... 1906 1906. szeptember 30. Népsziget: FTC-UTE 2-0 G: Schlosser 2 FTC:Dobronyi-Weinber, Rumbold-Gorszky, Bródy, Weisz-Braun, Pákay, Koródy, Schlosser, Kovács „A gólarány távolról sem fejezi ki a két csapat erőviszonya közötti kü­lönbséget, mert az FTC képességeit, az UTE meglepő durva játékmodo­ra miatt ki nem fejthette. Az FTC csapata bámulatos nyugalommal őrizte meg hidegvérét, nem reagált a goromba játékra, annak ellenére, hogy az I. félidő végén már majdnem valamennyi játékos sántított." 10 FRUTTA + Etzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048