Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

Újpest: Tihanyi, Golács-Kirádi, Szács, Kármán-Pozsonyi, Szusza, Várnai, Zsengellér, Dankó Az Újpest csak 10 emberrel kezdte a játékot, Tihanyi kapus csak a 2. percben futott ki a pályára. Addig Zsengellér helyettesítette... A lilák a 65. percig 1-0-ra vezettek, ekkor Sárosi dr. kotort egy labdát a kapuba. Kilenc perccel később az ügyeletes rendőtiszt - ellenséges gépek bere­pülése miatt - elrendelte a rangadó félbeszakítását. Kis idő múltán a ren­dőrség a kiürített pályán megengedte a hátralévő 17 perc lejátszását. A közönség azonban megszagolta, hogy folytatják a meccset, fölsza­kítottak néhány kaput és pillanatok alatt megtelt az állóhelyi rész. A ren­dőrség erre végleg beszüntette a játékot. Az ügyeletes rendőrtiszt kije­lentette:- A jelentések szerint Budapest légterében ellenséges repülőgépek gyülekeznek. A közönség előtt való játékért felelősséget nem vállalunk, tehát - mivel a kiürítés nem sikerült - a mérkőzést be kell szüntetni. Az MLSZ a mérkőzés újrajátszását - hossza huzavona után december 8-ra tűzte ki. Amint később kiderült ez sem volt egy szerencsés dátum... ★ Sajnos a Ferencváros-Újpest mérkőzésből december 8-án sem lett semmi. Akkor is légiriadós hangulat volt, bár, mint később kiderült, ha az újpestiek időben pályára lépnek, a mérkőzést négy óráig - sötétedésig - le lehetett volna játszani... Az újabb időpont néhány nap múlva meg­született: a rangadót december 25-re, Karácsony első napjára tűzték ki. „Karácsonykor kellett volna lejátszani az immár kétszer elmaradt Fe­rencváros-Újpest rangadót. Ezen dőlt volna el végleg az őszi elsőség kérdése. A mérkőzés most harmadízben elmaradt. Fiáromnegyed tízkor az Üllői úton az FTC pálya irányába hosszú sorokban özönlik a közön­ség. Hiába gyalogoltak- a pálya igazgató mindenkivel szomorúan közölte:- Az előbb kaptam távbeszélőn értesítést a rendőrségtől - mondta Weisz István -, hogy visszavonják a mérkőzés megrendezésére adott enge­délyt. Pedig legalább 15 000 néző lett volna kíváncsi a mai mérkőzésre..." ★ A Nemzeti Sport utolsó számában közölt utolsó bajnoki tabellán ez volt az első három sorrendje: 1. Ferencváros 18 pont (43-10), 2. Újpest 18 pont (35-16), 3. Csepel 14 pont. Természetesen az MLSZ ezt a küzdelemsorozatot csak félbeszakadt bajnokságként tartja nyilván. Amennyiben a teljesség kedvéért beszá­mítjuk a Ferencváros-Ujpest találkozó 1-1-es eredményét - a sportlexi­CHARLIE & Társa Elzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 121