Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

Ennek a Megyeri úti meccsnek az eredményen túl még egy szomorú szenzációja volt: Lázár Gyula ekkor játszott utoljára a Fradiban... A 49- szeres válogatott fedezet azon a poszton fejezte be pályafutását, ahol először játszott a Fradiban - azaz a jobbszélen... Goda József az Újpest intézője: - Az első félidőben mutatott játék sze­rint nekük kellett győznünk, a mérkőzés utolsó tíz perce alapján azonban a Ferencváros megérdemelte volna a döntetlent. A mi szerencsénk, hogy a f radistáknak nem sikerült ebben a játékrészben egyenlíteni. 1944. március 19. Üllői út: Ferencvóros-Kispest 2-2 G: Puskás, Lukács, Puskás, Sárosi dr. Ferencváros: Csikós-Rudas, Tátrai-Sárosi III, Kéri, Nagy II- Lukács, Lakat, Sárosi dr., Hernádi, Nagy III Kispest: Bozsik-Olajkár I, Perjési-Zalai, Gazdag, Urhegyi- Béres, Nemes, Mészáros, Badics, Puskás „Borús égbolt alatt állt fel a két csapat a pálya közepén. Zöld- fehér csíkos ingben, fehér nadrágban a Ferencváros, piros ingben, fekete nadrágban a Kispest. Megható jelenet, amikor a két csapat megkezdi a Kossuth nóta éneklését és a 12 ezer főnyi tömeg átveszi a szép melódiát és karban zengi azt együtt a játékosokkal." Kossuth halálának 50. évfor­dulója ekkor volt és valamennyi mérkőzésen, sporteseményen így emlé­keztek a haza „atyjára"... A 90 perc során a fiatal Puskás Ferenc alaposan ráijesztett a fradisták- ra: két bombagóljával a kispestiek szerezték meg a vezetést. Hiába tá­madott többet a Ferencváros, a döntetlennél jobb eredményt már nem sikerült elérni. „A döntetlen eredményt a Ferencváros csapatának a vártnál gyen­gébb játéka, másrészt a kispestiek váratlanul jó és lelkes játéka alakította ki. Kétségtelen azonban, hogy a Ferencváros csatársorát a balszeren­cse is üldözte." 1944. március 26. Üllői út: Ferencváros-Újpest 2-1 G: Onódi, Sárosi dr., Nagymarosi (11-es) Ferencváros: Csikós-Rudas, Tátrai-Sárosi III, Kéri, Nagy II- Lukács, Sárosi dr., Onódi II, Hernádi, Nagy III Újpest: Verseczi-Balogh II, Biró-Balogh I, Nagymarosi, Széphegyi-Pozsonyi, Kirádi, Szusza, Zsengellér, Sárdi— Spányik Kispest után váratlanul Újpest... A Budapest-Bécs válogatott mérkő­zés ugyanis elmaradt és helyette az utolsó forduló meccseit tették erre a 118 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048