Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

Gallowich Tibor: - A Ferencváros iskolázottabb játékkal nehezen győ­zött. 1942. december 6. Megyeri út: Ferencváros-Újpest 5-4 G: Lukács, Nagymarosi, Nagymarosi (11-es), Sárosi III, Nagy II, Sárosi III, Adám, Sárosi dr, Ádám Ferencváros: Csikós-Rudas, Tátrai-Sárosi III, Polgár, Lázár-Lukács, Sárosi dr, Finta, Nagy II, Gyetvai Újpest: Sziklai-Balogh II, Bíró-Vincze, Mészáros, Kármán-Ádám, Nagymarosi, Várnai, Zsengellér, Pozsonyi A Fradi remek küzdelemben győzött Újpesten. Sárosi III - ő volt a me­zőny legjobbja - két gólt is szabadrúgásból ért el. A híres szabadrúgás­lövő elé pedig nem kevesebb, mint 9 tagú újpesti sorfal állt! A 63. perc­ben - a Fradi 4-3-as vezetésénél - Polgárt a bíró reklamálásért kiállítot­ta. A zöld-fehérek lelkes játékukkal, tíz emberrel is 5-3-ra elhúztak, és az újpestiek csak az utolsó percben szépítettek. „A Ferencváros megérdemli a győzelmet. Teljes csapattal is egy góllal jobbnak mutatkozott. Tíz főre csökkenve pedig a régi KK mérkőzésekről híres Ferencváros harci készsége támadt fel és az ekkor mutatott játéka után kétgólos győzelme igazsgosabb lett volna.” Az őszi idény utolsó mérkőzése után hármas holtverseny alakult ki az élen: a Nagyvárad, Szolnok, Csepel 20-20 ponttal vezetett, negyedik a Ferencváros, ötödik a Vasas 19-19 ponttal. 1943. április 18. Üllői út: Vasas-Ferencváros 3-2 G: Nagy I, Németh, Toldi, Sipos, Jenőfi Ferencváros: Csikós-Rudas, Polgár-Nagy II, Sárosi III, Farkas-Sipos, Kiss, Sárosi dr, Toldi, Gyetvai Vasas: Angyal-Aradi, Golács-Szentandrási, Nagy II, Szomolányi-Németh, Tóth II, Jenőfi, Nagy I, Juhász „A Ferencváros az első félidő kiegyenlített játéka után a másodikban óriási fölényben játszott, szinte állandóan egykapura folyt a játék, a csa­társornak azonban a kapu előtt semmi sem sikerült. AII. félidőben látot­tak alapján a Ferencváros 6-3 arányú győzelme sem lett volna meglepe­tés.” Négy gól tehát Toldiék cipőjében maradt - a két pont viszont távo­zott... Lyka Antal: - Hozzájárult a vereségünkhöz - Sárosi dr. gyenge játékén és Polgár sérülésén túl - a két hirtelen bekapott potyagól. Ellenfelünk CHARLIE & Társa Etzett CERTA 1015 Budapest, Csalogány u. 4/d. Tel.: 201-6716 115