Nagy Béla: Fradi futballmúzeum 8. Randevú rangadókkal. Az FTC-MTK, FTC-UTE, FTC-KAC, FTC-VASAS bajnoki mérkőzések krónikája, 1903-1944 (Budapest, 1992)

nem volt rendszer. Ósdi, elavult stílusban játszott a Ferencváros is, az Új­pest is. Sok elemi hibát láttunk mindkét oldalon. Két kiscsapat mérkőzé­sén nem lehet látni annyi rossz rúgást, annyi rosszul irányított passzt, mint amennyit a rangadón láttunk." Dimény Lajos edző: - Nagyon szomorúan alakult ez a mérkőzés. A szerencsétlen második gól után elvesztette a védelem a fejét. Csikós így beszélt a szerencsétlen második gólról:- A térdemről a kapufának pattant a labda, majd Tátrai és közém ke­rült, és nem tudtuk elrúgni... 1940. április 14. Hungária körút: Ferencváros-Hungária 2-0 G: Finta, Gyetvai Ferencváros: Csikós-Szoyka, Polgár-Hámori, Sárosi III, Pósa-Suhai, Sárosi, Finta, Jakab, Gyetvai Hungária: Szabó-Kis, Bíró-Sebes, Turay, Dudás-Béky, Vidor, Kalmár, Müller, Titkos Bármennyire vészterhesek voltak már az idők, arra senki sem gondolt, hogy ez lesz az utolsó Ferencváros-Hungária nevet viselő rangadó. Bár a Nemzeti feloszlása, a Phöbus visszalépése elgondolkoztathatta a kék­fehérek híveit, hogy nem vár-e ugyanilyen sors az ő csapatukra is. A Hungária volt a nagy esélyes. Elvégre első helyen állt a bajnoki tábláza­ton ugyanakkor, amikor a Ferencváros - 6 vesztett mérkőzéssel! - csak a negyediken. Ha a Hungária megnyeri a rangadót, behozhatatlanul baj­nok, Nem nyerte meg! Csatársora csődöt mondott. Finta pedig már az 5. percben szép góllal szerzett vezetést a zöld-fehéreknek. AII. félidő 5. perce ismét Fradi-gólt hozott: Gyetvai szép egyéni akció végén a hálóba talált. Ez a rangadó is hű volt a hagyományokhoz - az esélytelennek tar­tott csapat győzött. Végül ez az esélytelen Ferencváros - jobb gólará­nyával - ezt a bajnokságot is megnyerte! 1940. április 21. Üllői út: Ferencváros-Kispest 5-1 G: Suhai, Kalocsai, Gyetvai, Gyetvai, Finta, Finta Ferencváros: Csikós-Szoyka dr, Polgár-Hámori, Sárosi III, Pósa-Suhai, Sárosi dr, Finta, Jakab, Gyetvai Kispest: Boldizsár-Olajkár I, Onódi-Odry, Zalai, Rátkai-Kincses, Olajkár II, Ulicska, Déri, Kalocsai A Ferencváros olyan nyomasztó fölényben játszott az első félidő ele­jén, hogy győzelme már ekkor biztosnak látszott. Legfeljebb azon lehet csodálkozni, hogy a fölény lassan érlelte meg a maga gyümölcsét. A 108 FRUTTA + Elzett CERTA 1068 Budapest, Király u. 67. Tel.: 122-3048