FTC Centenáriumi újság (1999)

1999 / 4. szám

12 FTC CENTENÁRIUMI ÚJSÁG mim KRÓNIKA 1998, június 1 - 1999. július 1. Folytatásos sorozatunkban midennapjainkról, nevezetes eseményekről, eredményekről tájékoztatjuk Önöket. Kedves szurkolóink így hónapok múltán „évkönyvet” állíthatnak össze az FTC Újságból... 1998. augusztus Augusztus 1. Hévízi út: III. kér. FC-FTC1-2 bajnoki G: Selimi, Vámosi Udvarácz—Telek—Szűcs, Mátyus—Kriston, Schultz, Lendvai, Nyilas, Nagy—Selimi, Fülöp Cs: Jagodics, Vámosi, Vincze A Professzionális Nemzeti Baj­nokság első idegenbeli meccsén ré­gi ellenfél ellen mutatkozott be a Fe­rencváros. Hajdanán az amatőr baj­nokságért, majd a húszas-harmincas évek profi világában is találkozott egymással a két csapat. (Ez volt a két csapat 49. bajnoki meccse, ebből harminc az Üllői úton volt...) Nagy Norbert bravúros labdaszer­zése után Selimi pár lépésről a háló­ba pofozta a labdát - az első “újkori" idegenbeli profi gól így nem valami látványos - de ferencvárosi szívek­nek örömet jelentő találat volt. A győztes gólt a csereként beállt Vá­mosi szerezte: Nyilas jó beadását kö­zelről a kapuba lőtte. Még egy-két Udvarácz-bravúr jellemezte a nagy forróságban rendezett találkozót, aminek a végén a fradisták örvend­hettek a nehezen megszerzett 3 pontnak. A mérkőzés utolsó hét perce csa­ládi kuriózummal is szolgált: Vincze Ottó és Vincze Gábor egymás ellen rúgta a labdát... Olyan is volt “haj­danán” amikor a Fradiban egymás mellett játszottak. De hát ezúttal “testvérháború" volt... Augusztus 3. Sztárjátékosokat szerződtetett Mihók Béla, az FTC jégkorong-szakosztály elnöke. Olim­piát és világbajnokságot megjárt szlovák korongozókat hozott a Fe­rencvároshoz. Jaromir Dragant, a szlovák válogatott kapusát, a negy­venszeres válogatott vb-bronzérmes csatárt Vladimir Szviteket és a hátvéd Milos Rehákot. Milán Stás - a szin­tén szlovák edző - így a kívánt erősí­téssel megkezdhette az új idényre való felkészülést. Augusztus 7. Üllői út: FTC-MTK- HFC 2-2 bajnoki G: Nyilas, Bükszegi Udvarácz—Telek—Vámosi, Mátyus—Kriston, Nyilas, Lendvai, Schultz, Nagy-Bükszegi, Selimi Cs: Vincze, Kovács, Fülöp A kék-fehérek félidőben már 2-0- ra vezettek! Nyilas a 74. percben ti­zenegyesből szépített - majd a 86. percben ismét a 11 -es ponton volt a labda. Ezúttal Lőrincz célozta meg a kaput, Udvarácz azonban lábbal vé­dett - maradt az 1-2. Azaz, dehogy maradt! A 88. percben a szemfüles m* Bükszegi egy kipattanó labdát vágott a kék-fehérek kapujába. Az FTC-ben első bajnoki meccsét játszó támadó így góljával pontot mentett! Nyilasi: - Sajnos erőlködve fociz­tunk, a korán kapott gól rányomta bélyegét a játékunkra. Mindenesetre küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Augusztus 9. Az atléták 40. Bala- ton-bajnokságán Veszprémben Ordina távolugrásban a második he­lyen végzett (755 cm). A 400 m-es gátfutásban Dóczi Sándor szintén ezüstérmet nyert. Augusztus 11. Üllői út: FTC-AEK Athén 4-2 UEFA Kupa selejtező G: Selimi, Lendvai, Nyilas, Vincze Udvarácz—Telek—Szűcs, Mátyus—Nyilas, Vámosi, Lendvai, Kovács, Nagy-Bükszegi, Selimi Cs: Vincze, Fülöp, Jagodics A kilencedik kerületiek már a ki­lencedik percben örvendhettek - Selimi gólt fejelt! Egy nagy Udvarácz-védés után a 28. percben ismét tapsolt az Üllői úti tábor. Selimi kitűnő beadását Lendvai szépségdíjas mozdulattal bólintotta a bal felső sarokba. Egy félidő - két fejesgól! A harmadik már nem volt ilyen látványos: a Kovács buktatásáért ítélt 11-esből esett. A rendes játékidő zárógólját is ferencvárosi szerezte: Vincze szinte a szögletzászlótól csa­varta a labdát a hálóba! Zúgott a vas­taps - a görög elnök elhagyta a díszpáholyt... így nem láthatta, hogy fiai kétszer a ferencvárosi kapuba ta­láltak! A 91. és a 93. percben... Mellettem valaki mondta: - Na, ilyen sem volt még a Fradi futballtörténe- tében! Volt! 1929-ben az Uruguay elleni világraszóló diadal idején a dél­amerikai csapat ellen a Fradi a 90. percben 3-0-ra vezetett! A hazaiak góljai a 91. és a 95. percben estek - így a Fradi “csak" 3-2-re győzött az olimpiai bajnok otthonában - Montevideóban! Augusztus 13. Az FTC vízilabda­szakosztálya leigazolta Kösz Zoltánt, a válogatott kapusunkat. Pelle Balázs kitűnőségünk így váratlan riválist ka­pott az új idényre. * A női kézilabda Herz kupát 1998- ban is megrendezte szakosztályunk. A háromnapos viadal első meccse félslkert hozott: az ukrán Zaporizsja ellen 22-22 volt az eredmény. Augusztus 14. Az FTC kézilabda­csarnokában könnyes búcsúval in­dult a Metz elleni mérkőzés. Fiedler Erika 15 éven át küzdött a zöld-fehér színekért és ezen a napon, 666. alka­lommal, immár utoljára. Deák László elnökhelyettes FTC Aranydiplomát adott át a Fradi-szívű sportolónak, aki jó játékkal és egy szép góllal búcsúzott... A Fradi előtt pedig fejet hajtott a francia gárda (28-26). Augusztus 15. A Herz kupa záró­napján: FTC-Skopje 27-26! A nagy­szerű mérkőzésen három perccel a befejezés előtt még a macedónok vezettek! A hajrában Fradi-szíwel küzdöttek és gólokat is lőttek a lá­nyok - a kupa így a Népligetben ma­radt. Azért egy hónapig a Fradi Mú­zeumban is látható... * Akasztóról viszont nem örömteli esemény után tértek haza a fradisták. Akasztó: Gázszer-FTC 1-1 G: Bükszegi Udvarácz—Telek—Szűcs, Mátyus—Nyilas, Vámosi, Lendvai, Kovács, Nagy-Bükszegi, Selimi Cs: Kriston, Fülöp A Gázszer hazai pályának kineve­zett Stadler stadionjábn a számunkra kedvezőtlenül - döntetlenre zárult a találkozó. A Fradinak a 91. perc ezút­tal is keserűséget hozott - a tíz fővel játszó Gázszer akkor egyenlített! Augusztus 18. A budapesti atléti­kai bajnokságon a színeinkben indu­ló két gerelyvető lány közül Szabó Nikolett 60,64 m-es dobásával túlju­tott a selejtezőn, majd a nyolcadik helyen végzett. Preisinger Ágnes 55,92 m-es dobása után búcsúzott a küzdelemsorozattól. Augusztus 20. Kosárlabdázóink a szekszárdi Bogép-Kupán 87—58-as győzelemmel rajtoltak az Isztambuli csapat ellen, majd a szekszárdiakat győzték le (86-47). Augusztus 22. Üllői út: FTC—Siófok 2-0 bajnoki G: Vincze, Selimi Udvarácz—Telek—Szűcs, Mátyus—Nyilas, Vámosi, Vincze, Lendvai, Nagy-Selimi, Bükszegi Cs: Fűzi, Schultz, Jagodics Posza parádés védései mutatták, hogy a Ferencváros volt a támadóbb. Persze azért siófoki helyzetek is adódtak... Gól viszont több, mint egy órán át nem esett. A 77. percben véget ért a „gólcsend”: Vincze 28 m-ről leadott lövése a bal alsó sa­rokba csapódott. Azután a 88. perc­ben végleg megnyugodtak a ferenc­városi hívők: Kovács Béla alapvonal­ról beadott labdáját a Fradi albánja a kapuba fejelte. * A Népstadionban a női 4x400-as váltó tagjaként Dóczi Orsolya is rajt­hoz állt. Az A-csoportos elődöntő­ben negyedik helyen jutottak tovább a lányok. A döntőben nyolcadik he­lyen végeztek. Dóczi Orsolya ferenc­városi edzője pedig nem más, mint az a Simon Bállá István, aki a labda­rúgóknál is tevékenykedik. * A Bogép Kupa 1-4. helyéért Bonyhádon játszottak a csapatok. Kosaras lányaink csak a PVSK-tól szenvedtek vereséget, így a második helyen végeztek. Augusztus 23. A tekések Göcsej Kupájáért Zalaegerszegen verse­nyeztek a csapatok. Női gárdánk a Tírgu Mures mögött a 2. helyen vég­zett. Egyéniben Varga Gabriella szin­tén ezüstérmes volt. Augusztus 25. Athén: AEK Athén-FTC 4-0 UEFA Kupa selejte­ző Udvarácz—Telek—Szűcs, Mátyus—Nyilas, Lendvai, Vámosi, Vincze, Nagy N.-Bükszegi, Selimi Cs: Fűzi, Kovács, Jagodics Az athéni “pokolban” már félidő­ben 3-0 volt az eredmény... Nyilasi Tibor edzőnk a mérkőzés után szo­morúan mondta:- Gratulálnom kell az ellenfélnek, hiszen nagyszerű játékkal esélyt sem adott arra, hogy továbbjussunk. Saj­nos, a két csapat között ma nagy volt a különbség - fiatal játékosaim nem bírták el azt a nyomást, ami itt rájuk nehezedett. Ám a továbbjutást otthon veszítettük el... A mérkőzést követő napokban sű­rűn csengett a telefon: - A mérkőzés előtt megdobott Szűcs Misi miatt miért nem óvott a Ferencváros? Nos, dr. Páncsics Miklós el­mondta:- A kapott tájékoztatás szerint megóvható ugyan a mérkőzés - de az ÜEFA nem valószínű, hogy helyet ad az óvásnak - a görögök kizárásá­nak. Az óriási büntetéspénz viszont mindenképpen dukál az athénieknek. Ha óv a Fradi, ha nem... Viszont, ha a Fradi óvását nem fogadják el - úgy az UEFA számlájára az óvást beadó klubnak 25 ezer svájci frankot kell fizetni... Nagy Béla