Fradi újság (1998)

1998 / 9. szám

5 hogy ismét érdemes a Fradi póló­meccseire járni. Eltelt két negyed, és 4-0-ra vezetett Godova Gábor le­génysége. Aztán jött az, amiről már beszéltünk, a már-már szokásos hul­lámvölgy, és máris csak 5-3. Sőt, az utolsó játékrészben tovább faragta hátrányát az itáliai gárda - 6-5 a vé­ge. Ezek után sokan azt hitték, vége az FTC menetelésének is, mert Rómá­ban legalább két góllal ki fog kapni. Odakint eleinte tartotta magát a Fra­di, de aztán már 7-4 volt az olaszok­nak. Godova beküldte a tizenhét éves Nyéki Balázst, aki később kulcsfigu­rává lépett elő. Mindenesetre három perc alatt egyenlítettek a zöldek - és az összesítésben jobban álltak. Az utolsó negyed egygólos hazai veze­téssel indult, de ekkor jött Nyéki, aki lőtt két gyönyörű gólt, és a Roma Be­nedekestül, Ferrettistől kiesett, mert a döntetlennel a Ferencváros meg­őrizte a Budapesten szerzett előnyét. A KEK-döntőben egy régi isme­rős, a görög Olympiakosz Pireusz várt a mieinkre, mert bár az elődöntő első mérkőzésén 10-6-ra kikapott a szlovák Novakytól, a visszavágón 14-7-re győzött - a hírek szerint a bírók nem fújtak a déliek ellen... Evés közben jön meg az étvágy, tartja a mondás, és a szurkolók már a kupagyőzelemről beszéltek. Godova azonban nem engedte, hogy lyukat beszéljenek a játékosai hasába, azaz végig hangsúlyozta, milyen nehéz dolguk lesz, és a fiúknak alaposan össze kell szedniük magukat, ha nyerni akarnak. Azt hiszem, régen hallgattak már annyian a rádióban vízilabda-közve­títést, mint május harmadikán este. A labdarúgók 3-2-es, ZTE elleni győzelme után az Üllői úton jártak többsége is sietett rádióközeibe ke­rülni, hogy végigizgulhassa az athéni huszonnyolc percet. Az Olimpiai uszodában hétezer fanatikus görög szurkoló várta a Fradit - meg egy Prljanovics nevű jugoszláv férfiú. Utóbbinak azért volt nagy jelentő­sége, mert ő volt az egyik játékveze­tő. Ennek ellenére szinte végig Szé­kelyék vezettek egy góllal, és Pelle - ezúttal is - szenzációsan védett. Az utolsó percben természetesen ismét emberelőnyhöz jutottak a görögök - már a tizenkettedikhez, szemben a mi hat fórunkkal -, amelyet néhány másodperccel a meccs vége előtt ki­használtak, így egyetlen találattal megnyerték a KEK-finálé első össze­csapását. A visszavágó előtt olyasmi tör­tént, amire nagyon régen nem volt példa ferencvárosi vízilabda-mérkő­zés előtt: elővételben a jegyek jó ré­sze elfogyott. A nemzetközi pólósi­kerre kiéhezett Fradi-tábor kupagyő­zelmet várt kedvenceitől, és a szur­kolók többségét az sem nyugtalaní­totta különösebben, hogy egy Klarics nevű horvát urat jelöltek az egyik já­tékvezetőnek. FRADI ÚJSÁG A döntő második találkozója kü­lönös jelentőséggel bírt a Steinmetz család számára. Mint arról már esett szó, János 1979-ben már megízlelte a KEK-győzelem ízét. Most két fia, Barnabás és Ádám állt a nem min­dennapi siker kapujában. A Batthyány téren már másfél órával a kezdés előtt hangoltak a zöld-fehér szurkolók. Még több mint egy óra volt hátra, amikor már majd­nem megteltek a Komjádi uszoda le­látói, és húsz perccel később már egy gombostűt sem lehetett volna leejteni. A játékosok még a parton melegítettek, amikor először zúgott tel elemi erővel a Hajrá, Fradi! A mintegy száz pireuszi drukker szavát csak a ritka levegővételnyi szünetek­ben lehetett hallani.- Tizenkilenc éve is pokolian ne­héz volt nyernünk, mégis nyert a Fra­di. Ma is így lesz - mondta az ele­gáns Steinmetz doktor, aki a már említett okok miatt talán mindenki másnál jobban izgult. Persze, na­gyon szorított unokájáért, Hesz Má­téért, alias Móciért az egykori klasz- szis, Gyarmati Dezső és fiáért a volt kitűnő úszónő, Gyarmati Andrea is. Az 1979-es csapatnak tagja volt Wiesner Tamás is, aki most az FTC szakosztályvezetője.- Jobbak vagyunk, három góllal nyerünk - bizonygatta mosolyogva, de látszott rajta a feszültség. Godova Gábor, a fiaival együtt emelkedő mester ezúttal is szeré­nyen mondta:- Egészséges harci kedv tüzeli a srácokat, mindenki győzni akar. Ilyen környezetben győznünk is kell. Re­mélem, nem okozunk csalódást en­nek a csodálatos közönségnek. Mindenki tettre kész volt, azok is, akik sérüléssel bajlódtak a héten. Matajsz Márknak megrándult a nya­ka, Balogh Gábornak beszakadt a dobhártyája, de mindketten bevetés­re vártak. Amikor bevonultak a csapatok a bemutatásra, majd’ szétvetette az uszoda falait a ferencvárosi szurkolók hangorkánja. Időközben az ered­ményjelző felőli kapu mögött meg­telt az „állóhely” is, több száz néző­nek ugyanis már nem jutott hely a lépcsőkön sem. A szurkolók elénekelték a Him­nuszt, majd mindenki parádés Fradi- rajtot várt, a maroknyi görög tábort kivéve. Aztán alig kezdődött el a mérkőzés, és utóbbiak máris lenget­hették piros-fehér sáljaikat, mert az Olympiakosz szerzett vezetést. Matajsz azonban egyenlített, majd Székely a görögöknek is megmutat­ta, milyen a Csucsu-féle víziex- pressz. Európa-bajnokunk végigszá- guldott a medencén, és bevarrta el­ső gólját. Aztán egy szép adogatás végén a „kis" Steinmetz, a kétméte­res, másnap érettségiző Ádám lőtt a hálóba, és már 3-1 ide! Tombolt az uszoda népe, de előnyből szépítettek a vendégek. A második negyed hidegzuhany­nyal, azaz két görög góllal kezdődött, és az összesítésben már kettő volt a Pireusz előnye. Nem, az nem lehet, hogy ne mi nyerjünk - gondolták a zöld-fehér szurkolók, és ha még le­hetett fokozni az addigi hangerőt, ők fokozták. Szerencsére, a csapat is fo­kozta a tempót, és a két Steinmetz révén ismét a Fradinál volt a vezetés. Ez nem volt kis teljesítmény, te­kintve, hogy a fentebb említett horvát úr és Simons nevű belga kollégája meglehetősen furcsán értelmezte a vízilabda szabályait. Amíg az egyik oldalon már az első szabálytalanság­nál jelezték, hogy ki kell mennie a vízből a vétkes játékosnak, addig a kapu előtt nemegyszer még szabad­dobás sem járt ugyanazért a tettért. ■ i# J3ßr. .1 W* AVIS AVIS AVIS