Fradi újság (1997)

1997 tavasz / 5. szám

6 FRADI ÚJSÁG Félezer Fradi­nap Május 3-án, a klub születésnapján ezzel a címmel jelenik meg a legújabb ferencvárosi kiadvány. A Fradi történetének utolsó 500 napjáról emlékezünk meg, az eredmények, események időrendbeli rögzítésével. Egy kis részlet ízelítőül: 1996. szeptember 20-tól október 5-ig. Szeptember 20. Az Egervin Kupáért megkez­dődtek a küzdelmek. Vízi­labdacsapatunk győzelemmel rajtolt: FTC—Hódmezővásárhelyi VSC 19-8 Ld: Kiss 7, Fodor 4, Péter, Matajsz 3-3 Szeptember 21. Az FTC vízi­labdacsapata az egri nemzetközi tor­nán továbbra is jól szerepelt: FTC—Galatasaray (török) 16-5 Ld: Fodor 4, Székely 3, Péter, Matajsz, Kiss, Dodog 2-2 FTC—Eger 12-4 Ld: Steinmetz, Matajsz, Fodor 2-2 Üllői út: FTC—Haladás 2-0 G: Limperger 2 Szeiler—Telek—Szűcs, Limper­ger—Pálíng, Nyilas, Miriuta, Jago- dics, Nagy N—Horváth, Arany Cs: Zavadszky, Milovanovics, Nagy Zs. Ezúttal is több, mint egy órai játék után esett az első Fradi-gól. A 63. percben Miriuta 25-ös szabadrúgá­sát az ötösre emelte és a berobbanó Limperger a kapuba rúgta a labdát. A második gólt is Limpi szerezte: Miriuta szögletrúgását követően ez­úttal fejjel juttatta a labdát a hálóba. Varga: - Jól játszott a csapat, kü­lönösen a második félidőben. Sok mozgással felőröltük ellenfelünket, tulajdonképpen ezt a fajta játékot szeretném megvalósítani a Fradinál, és látva a játékosok akarását, hi­szem, hogy ez siekrül is. Egyénileg senkit sem akarok kiemelni, mert ezt a sikert egyértelműen a csapat érte el. * Teke Szuperliga: KÖFÉM-FTC 6-2 Szilassy 426, Lovász 414, Tóthné 464, Juhász 427, fehér 430, Kovács- né 478. FTC—Pápai Vasas 7-1 Molnár 930, Szijjártó 819, Rákos 893, Szabó Gy. 908, Szabó S. 953, Hergéth 984. Népliget: FTC-MTK 104-55 béres 9, Újvári 7, Seres 22, Bíró 8, Károlyi 13, Cs: Dénes 16, Papp 6, Hagara 14, Fekete 4, Kosjár'5. Kezdettől fogva a Fradi uralta a mérkőzést. Főleg Seres pontjaival már a hatodik percben tíz ponttal ve­zettek a mieink. Aztán Seres megsé­rült és jött Hagara. Az agresszív és sok mozgásos védekezéssel rengeteg labdát szereztek Dénesék és könnyű ziccereket dobhattak, a mérkőzést már az első félidőben feladó MTK el­len. A találkozó utolsó tíz perce az FTC örömjátéka jegyében telt el. Szeptember 22. Eger: FTC— LITE 6-5 Egervin Kupa-döntő G: Péter 2, Kiss, Matajsz, Fodor, Steinmetz a kupadöntőn színvonalas csatá­ban az FTC úgy nyert, hogy a mér­kőzés folyamán csak egyszer enged­te át az Újpestnek. így az egygólos különbség a lila-fehérek szempont­jából hízelgő. A torna legjobb kapu­sának Pelle Balázst válaszották. A 8. Vándor Kupa küzdelmeit Er­dőtelkesen rendezték. Az összesen 105,2 km-t Havarik Tamás 2:51.50- es idővel teljesítette és ezzel az FTC kerekese szerezte meg a győzelmet. Labdarúgó öregfiúk Szuper Ku­pa-döntő: FTC—Kartal SE 3-1 A Ká­bel pályán játszották ezt a mérkőzést, melyet a Fradi Nyilasi vezérletével biztosan nyert. Mivel a Fradi har­madszor nyerte a Szuper Kupát, az végleg az „öregek” tulajdona! A döntőben ez a gárda szerepelt: Katona—Rab—Szántó, Wéber, Kispé- ter—Kelemen, Ebedli (Seress) Forin­tos, Pogány—Nyilasi, Törő (Kónya) Edző: Szokolai László. A Fradi gól­szerzői voltak: Ebedli 2, Pogány. A Ferencváros labdarúgóinak új masszőré a válogatottnál is tevé­kenykedő Eisemann László lett. At­hénban már ő gyúrta a fradistákat... Szeptember 24. Pireusz: Olympiakosz-FTC 2-2 UEFA Kupa G: Miriuta, Limperger Szeiler—Telek—Szűcs, Limper­ger—Páling, Miriuta, Milovanovics Jagodics, Nyilas, Nagy N.-Horváth Cs: Arany, Nagy Zs. Hrutka Amit a Fradi-játékosok a meccs előtt megálmodtak, az gyorsan való­ra vált, Miriuta gólt lőtt és azzal már (összesítésben) tetemesnek tűnt az előnye. Ám érdekes módon a találat után nem a magyar, hanem a görög csapat kezdett futballozni. Egyre erő­södött az Olympiakosz nyomása, és három helyzetet alakítottak ki a Fradi kapu előtt. Előbb Telek mentett a gólvonalról, a másiknál a felső ka­pufa „tette" ezt - egyszer pedig te­hetetlennek bizonyult a ferencvárosi védelem. De még az 1-1 sem volt rossz eredmény. A második játék­rész elején a Fradi csendre intette a harmincezer Olympiakosz rajongót. „Szép csend” volt ez - a Fradi má­sodik gólja okozta némaság. A Pie- ruszba érkezett magyarok nem is hit­tek a szemüknek, nagy volt az öröm a ferencvárosiak részére kijelölt és példásan védett szektorban. Limperger találata után - szinte pillanatokkal - Páling akár háromra növelhette volna a ferencvárosi gó­lok számát. No de a Fradi végül is nem gólarányt javítani érkezett at- hénba... Az Olympiakosz ezúttal a szerencsével is hadilábon állt. Ami­kor nem mentett a hősiesen küzdő Fradi-védelem, akkor ott volt amo­lyan „biztonsági tartaléknak” a kapu­fa, amely lelkesen „passzolta" vissza a labdákat. A 76. percben azért a görögök ki­egyenlítettek, de ez volt a maximum, amit a jól játszó Fradi ellen elérhettek. Ahogy teltek a percek a Pireusz egy soha nem hallott rigmussal is­merkedhetett meg. Amint a magyar tábor azt üvöltötte teli torokból: „Szép volt fiúk! Szép volt fiúk!". Höl­gyeim és uraim - emeljük meg a ka­lapunkat a Ferencváros előtt! Sinkovics Gábor hangulatos helyszíni tudósításából, értékelésé­ből idéztük az athéni „aranyestét". Mint három hónappal később kide­rült, Sinkovics is kapott aranyat. 1996-ban a Nemzeti Sportnál őt vá­lasztották az ÉV újságírójának! Amint az köztudott a Nemzeti Sportnál évek óta ő a Fradi-referens - így az első helyen végzett újságírónak az első helyen végzett Ferencváros is gra­tulált... Szeptember 25. Kinizsi u. Köz- gáz-FTC 49-90 Újvári 10, Bíró 2, Károlyi 7, Seres 28, Béres 14 Cs: Hagara 10, Dénes 8, Papp 11, Kosjár, Fekete A Kinizsi utcai csarnokban ki- lencvenen nézték, ahogy kilencven pontot ér el a Ferencváros. Nem hi­szem, hogy a játékosok ott a Kinizsi utcában gondoltak arra, hogy egyko­ron a Fradit Kinizsinek is hívták... * Varga Zoltán felkérésére Rácz László igent mondott, így ő lett az FTC új pályaedzője. Szeptember 28. Népliget: FTC-GYSEV Sopron- 75-64 Újvári, Bíró 9. Béres 18, Seres 8, Károlyi 18 Cs: Dénes 11, Papp 2, Hagara 9, Félidőben még a vendégek vezet­tek 33-30-ra. Végül az FTC javára Béres és Seres feljavult centerjátéka és az egész pályás letámadásra való áttérés döntött. így fennállása óta először győzött a Fradi a GYSEV el­len! Tursics Sándor: - Összeszedett Sopront láthattak a nézők, de mi azt hiszem jobb kondiban voltunk és a végén bravúros játékkal sikerült a győzelmet kicsikarnunk. * Székesfehérvár: Cerbona-FTC 17-31 Farkas-Tóth 5, Szarka 1, Pásztor 3, Kökény 5, Takács 4, Fiedler 2 Cs: Vavrik, Kertész 6, Győrffiné 1, Papp 3, Brigovácz 1, Kovásznai. A fehérvári csarnok új lelátójának átadása alkalmából a szurkolók in­gyen tekinthették meg a Cerbona és a bajnok Fradi mérkőzését. Voltak is vagy ezren a lelátókon... A kezdeti bizonytalanság után gyorsan játékba lendült a zöld-fehér csapat és a 10. percben már 5-2-re vezettek. A Fradi szünet után is folytatta tetszetős támadójátékát és nagy gól­különbségű győzelemmel „avatta” a csarnokot. Németh András: - Örü­lök, hogy ott kezdtünk, ahol a leg­utóbbi bajnokságban abbahagytuk. A lányok bebizonyították, hogy van még tartalék az együttesben. Teke Szuperliga: Snowfox Sze- ged-FTC 4-4 A szív ajándéka... avanti