Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 6. szám

4 FRADI ÚJSÁG Dr. Szívós István és Gallov Rezső az emlékezetes ünnepségen Áprilisban történt Április 17. Ez a szerda Magyar Ku­pa-nap volt. Három csapatunk is pályára lépett a „Magyar Kupa-szerdán"! íme időrendben: Népliget: FTC—Győri Keksz ETO 28- 21 MK-elődöntő Farkas A.-Becz 2, Szarka 3, Kökény 3, Pádár 2, Takács, Fiedler 2 Cs: Horváth 5, Kertész 3, Lőwy 2, Tóth 6. A félidei eredmény 13-11 volt és szünet után Kö­kény gólja, majd Farkas bravúros hetes­hárítása okozott örömet. A 45. perctől végleg beindult a Fradi-henger. Kökény és Pádár remekül irányította a védeke­zést, összeszedték a labdákat és a lelkes közönség hangos biztatása mellett bizto­san nyerték a mérkőzést. * Üllői út: FTC—Kispest 1-4 Ma­gyar Kupa G: Nicsenko Hajdú—Telek—Szűcs, Jagodícs—Milova- novics, Simon, Albert, Lisztes, Nagy N- Fatusi, Nicsenko Cs: Páling, Zavadszky, Kuntics A Fradi már a 3. percben gólt szerzett: Lisztes remek átadását Nicsenko továb­bította a hálóba. Nicsenko 20 perc múlva ismét a hálóba lőtt - de a partjelző lest intett. Aztán egy jogtalan szögletrúgás - és a belőtt labdából a kispestiek egyen­lítettek. Sajnos nem ez volt a játékvezetők egyetlen tévedése... Már 4-1 volt az eredmény, amikor az egyik ítéleten felhá­borodott szurkolók benyomták az egyik „menekülő kaput”. Erre a bírók és a játé­kosok „menekültek" az öltözőbe. Bede félbeszakitotta a mérkőzést. Tízpercnyi szünet után folytatódott a találkozó, de ekkor már eldőlt a továbbjutás sorsa. A Ferencváros története során - Magyar Kupa-mérkőzésen - először szenvedett hazai pályán vereségei a kispestiektől. Ki is esett... Körcsarnok: FTC-Soproni Pos­tás 96-78 Magyar Kupa-döntő Karch 23, Újvári 6, Witherspon 29, Seres 14, Béres 7 Cs: Biró 4, Károlyi 11, Hagara 2 Csak az első húsz perc végén rende­ződtek a Fradi sorai és az ifjú szurkolók hangorkánja közepette sikerült a felzár­kózás. A szünet után Károlyira és a töb­biekre serkentőleg hatott a hangorkán. A játékrész közepére lassan elaraszolt a Fradi. A befejezés előtt úgy tűnt, hogy biztos előnyre tettek szert a mieink, azon­ban a befejezés előtt nyolc másodperccel a soproniak kiegyenlítettek (80-80)! Kö­vetkezett az 5 perces hosszabbítás. A ka­nadai Karla Karch talán évtizedenként egyszer látható, nagyszerű triplaszériája végleg eldöntötte a mérkőzést. Zúgott a Kupagyőztes! kupagyőztes! - a szurkolók némileg vigasztalódhattak az Üllői úti fo­cicsalódásért... A klub története pedig ismét gyarapo­dott, gazdagodott: kosárlabdában először lett Magyar Kupa-győztes az FTC! Az első születésnapját rögtön kupasi­kerrel ünneplő Ferencváros szakosztály­igazgatója, Szabari János fiataljaikat is dicsérte:- A Ferencváros vezetősége örömmel vette tudomásul a tényt, mely szerint az első esztendőben ifjúsági csapatunk rög­tön bajnokságot nyert! Április 19. a Magyar Sportcsillagok Falán immár dr. Szívós István hatalmas kezének lenyomata is látható. A Heming­way Alapítvány által létrehozott fal a Ken­tucky Fried Chicken étteremben találha­tó, ahol ünnepélyes ceremónia kíséri a kéztenyomatot. Dr. Szívós István pálya­futását, életét Gallov Rezső az OTSH el­nöke méltatta a szép számú meghívott közönségnek. Április 20. Fáy u. Vasas-FTC 0-1 G: Lisztes Hajdú—Telek—Jagodics, Hrutka-Páling, Albert, Simon, Lisztes, Nagy N-Kuntics, Nicsenko Cs: Arany, Zavadszky A Ferencváros úgy szakította meg a Vasas 13 hónapos hazai veretlenségét, hogy Lisztes még egy 11 -est is kihagyott! Szerencsére előtte már a kapuba talált: a 39. percben Nicsenko átadását fejelte a hálóba. Ezen kívül még négy-öt óriási gólhelyzetet puskáztak el a mieink. A Fra­di támadó szellemű játékáról az is sokat elárul, hogy a mezőny legjobbja a bravú­rosan védő Sáfár kapus volt. * Népliget: FTC-Alma Derecske 36-19 Farkas A.-Horváth 6, Tóth 1, Kökény 2, Pádár 1, Kertész 1, Becz 12 Cs: Vavrik, Takács 7, Szarka 1, Kulcsár 1, Lőwy 4 A sokgólos mérkőzésen Becz lőtte a legtöbb Fradi-gólt. A bajnokság során a hatszázadik Fradi-gólhoz ekkor még hat hiányzott... Teke Szuper Kupa végeredmé­nye: 1. Szegedi Egységes 28, 2. FTC Ybl Ter­vező 24, 3. BKV Előre 23 pont. A ferencvárosi lányok az utolsó for­dulóban biztosították be az Európa Kupa­induláshoz szükséges második helyet. A Szuper Kupa zárófordulójában ez a gárda érte el az elsőséget: Lovász 421, Fehér 426, Tóthné 430, Kovácsné 419, Szenczi 434,_ Szilassy 419. Április 22. Székesfehérvár: Du- naferr-FTC 5-1 Magyar Kupa-döntő Juhász—Horváth, Kangyal, Dragomir, Dobos, Pindák, Nagy Z. Molnár, Sándor 1, Hudák, Kiss, Hajdú, Bognár, Szajlai, Hoffmann, Kaszala, Gergely, Metkovszky Kocsis A Ferencváros csak a középső harma- dot hozta 1-1-re. Ekkor jól játszottak, több helyzetük is volt, de ezeket rendre kihagyták vagy Berényi védett jól. A ki­hagyott helyzetek után a Dunaferr növelte előnyét. A Fradi azonban még ekkor sem adta fel, több tetszetős támadást vezettek Pindákék, zúgott a taps. A kupa sorsa az utolsó harmad 2-0-ás dunaújvárosi eredményével végleg eldőlt. Ebben az év­ben a bajnoki ezüstérem után a Magyar Kupán is az ezüst jutott. (Folytatjuk) Zavadszky gólhelyzetben a Fáy utcai rangadón Kanadában is: HAJRÁ FRADI! Az egyik torontói magyar nyelvű lapban kedves hirdetés jelent meg a következő szöveggel: „A Torontói Ferencváros, az Öregfiúk és a Malév-FTC csapatok és vezetőségük Kellemes Fiúsvéti Ünnepeket kíván minden kedves isme­rősének, barátjának és szurkolójának. HAJRÁ FRADI!” Eddig a szöveg. Az előzmény is érdekes volt. Március utolsó napján a Magyar Kultúrközpontban négyszáz résztvevővel hangulatos vacsorát és bált rendezett a Torontói Hungária—Ferencváros Sport Club. Sok sportbarát, lelkes szurkoló jött össze, hogy zene mellett hajnali háromig szórakozzon együtt, emlegetve az óhazai emlékeket, a „régieket”, a 100 százalékos bajnokságot nyert nagy Fradit. A bőséges vacsora és gazdag italválaszték mellett a szintén magyar Carneval zenekar szolgáltatta a talpalávalót. A báli beszélgetés során a klub „motorja”, Köntös Ferenc elmondta, hogy az 1949-ben alakult Torontói Hungária SC 1956 után változtatott nevet, mert az ide érkező magyarok többsége Fradi szurkoló volt. A klubnak csak futballszakosztálya van, ez tömöríti az FTC l-et, az FTC Ifi-1 és az Öregfiúk csapatát. Az ifi csapat tavaly bajnokságot nyert, 16-24 éves fiatalok játszanak itt, s néhányan közülük focizhatnak az FTC l-ben is. Az FTC l-ről tudni kell, hogy idén télen teremfoci bajnok lett és Play Ott második helyezett. Az Öregfiúknál az életkor eléggé sajátos: a legidősebb 60 éves, a legfiatalabb játékos 32. Ők többszörös bajnokok és tavalyi Play Off győztesek. Korosztály tehát nincs, az egyetlen kikötés, hogy a játékos magyar ill. magyar származású legyen. A mérkőzéseket itt, Torontóban játsszák. Köntös Ferenc elnök ábrándozva mesélt a régi időkről, amikor egye­dül is elő tudta teremteni a pénzt a működéshez. Ez ma már sajnos itt is lehetetlen, ezért a tavaszi és őszi évadnyitó vacsorákból és a kará­csonyi ünnepségből befolyó összegekből kell gazdálkodniuk. Ez - ado­mányokkal együtt sem haladja meg a 15-18 000 kanadai dollárt, ami a otthoni viszonyokhoz képest is meglehetősen kevés. Körülbelül 500 pártoló tagjuk van. A szurkolótábor sajnos nem olyan nagy és lelkes, mint Magyarországon, körülbelül 100 törzsszurkolójuk van. Bár azóta is fogadtak magyar csapatokat, Köntös úr büszkén emlékezik arra, ami­kor 1969-ben vendégül látták a Ferencváros csapatát. Az FTC I. edzője: Komlódi József Az IFI edző: Szász László Az Öregfiúk edzője: Lami Kálmán Fia a hazai nagy szurkolótáborból valaki fel akarná venni a kapcso­latot a torontóiakkal, közöljük a klub cimét: Ferenc Köntös Ferencváros TC 6653 Mockingbird Lane Mississauga, Ontario L5N 5K2 Sok sikert a Fradikénak Torontóból! Kapalyag Zsuzsanna AVIS TOYOTA