Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 3. szám

4 FRADI ÚJSÁG NAGY BÉLA: KRÓNIKA - KILENCVENHAT... FRAOISTAKHAK! Március 3. Komjádi uszoda: FTC—Mall Pescara (olasz) 10- 10 LEN Kupa-elődöntő Pelle-Péter 1, dr. Loványi, Nagy 5, Vad 2, Bíró 1, Csizmadia, Czirok, Balogh 1, Dodog, Horváth A pescarai hétgólos vereség után nem sok remény maradt a továbbju­tásra. A helytállás azonban kötelező volt és a fiúk ezt maradéktalanul tel­jesítették. Wiesner Tamás: - A Pes­cara a világ legjobb pólócsapata. A döntetlennel és a játékkal elégedett vagyok, azt hiszem, bebizonyítottuk, hogy van tartása a gárdának. Egyéb­ként a fradisták az utolsó két negyed­ben 7 gólt lőve érték el a döntetlent! Városmajor: BSE-FTC 85-80 Bajnoki rájátszás Karch 3, Újvári 6, Seress 17, Bé­res 6, Károlyi 17 Cs.: Bíró 11, Witherspoon 20 A 2-2-es mérkőzésnyerés utolsó állomása, az ötödik, döntő találkozó ritkán látható izgalmas hajrá után BSE-gyó'zelmet és továbbjutást ho­zott. Rátgéber László, a PVSK edzője megszemlélte, hogy melyik csapat lesz a pécsiek ellenfele. Ő mondta: - Az ötödik mérkőzést általában sok apróság dönti el. Ma a kicsit szeren­csésebb és ügyesebb csapat nyert. Egészítsük ki mindezt Tursics Sándornak, az FTC edzőjének egy mondatával: - Egyetértek a szurko­lók azon megnyilvánulásával, hogy nem volt tiszta és egyenrangú a bí­ráskodás. .. Március 4. Bp. Sportcsarnok: FTC-Dunaferr 3-6 OB I döntő Poljakov-Horváth, Kangyal, Do­bos, Pindák 1, Dragomir, Nagy 1, Kiss, Hoffmann, Oreskin 1, Baulin, Sándor, Simon, Hudák, Molnár A Fradi - ötszöri bajnoksága után- ezen a napon szenvedte el a trón­fosztást. A 37. percben még 3-3 volt az eredmény, de az utolsó harmad­ban már csak dunaújvárosi gólok es­tek. Március 5. Népliget: FTC-BSE 84-60 Magyar Kupa-negyed­döntő Karch 3, Witherspoon 31, Seres 20, Béres 9, Károlyi 10 Cs.: Újvári 6, Bíró 5, Hagara, Nagy, Fekete Két hét alatt hetedszer találkozott a két csapat! (öt bajnoki, 2 MK meccs) A városmajoriak négypontos előnye szünetig eltűnt és Wither­spoon vezérletével biztos zöld-fehér siker született. Az FTC 168-148-as összesítéssel jutott tovább. Március 6. Lisztes Krisztiánt és a „portói fra- distát”, Lipcsei Pétert is meghívták a Világválogatottba. A Bosman tisz­teletére tervezett mérkőzésre Spa­nyolországba az Európai Közösség gárdáját és a Világválogatottat tobo­rozták. Lapzártakor még nem dőlt el, hogy a két fradista részt vehet-e az április 30-iki gálán... Március 7. Komjádi uszoda: Vasas-FTC 12-6 Medicor Ma­gyar Kupa-elődöntő Pelle-Péter 1, Nagy 1, Vad, Ba­logh 1, Czirok, Horváth, Bíró 2 A Ferencváros elsősorban a kiha­gyott emberelőnyös helyzetek miatt szenvedett vereséget. Az első két ne­gyed után még csak 6-5-re vezettek az angyalföldiek, de azután... Március 8. Székesfehérvár: Al­ba Volán-FTC 3-5 Medicor Ma­gyar Kupa elődöntő Juhász-Horváth 1, Kangyal 1, Nagy, Molnár, Sándor 1, Hudák 1, Kiss 1, Bognár, Hajdú, Gergely, Hoffmann 1, Netkovszky 1, Hegedős A Fradi az első negyedben elért 4-0-ás előnyétvégig „jól felhasznál­va" nyerte a találkozót. A fináléban - áprilisban - FTC- Dunaferr találkozásra hívják a szur­kolókat... Március 9. Népliget: FTC-Uni- ver KKC 85-60 Rájátszás az 5­8. helyért Újvári 8, Witherspoon 16, Seres 11, Béres 13, Károlyi 13 Cs.: Nagy 8, Karch 6, Farkas, Bíró 4, Hagara 6 Biztos nyerés - „sétagalopp­ban"... * Teke Szuperliga: Ózd-FTC 5-3 (2576-2536) Szenczi 443, Kovácsné 438, Fe­hér 436, Juhász 415, Lovász 406, Tóthné 398. Mind a nőknél, mind a férfiaknál az FTC végzett az élen a Szuperliga alapszakaszában! Férfiak: 1. FTC-Ybl-tervező 12-2 79:33 24 Nők: 1. FTC-Ybl-tervező 13-1 81:31 26 Az első 4-4 helyezett jutott to­vább a rájátszásba, ahol a csapatok megmérkőznek a bajnoki címért. Március 10. Százhalombatta: Magyarország-Azerbajdzsán 32-19 Ezen a női kézilabda Eb-selejte- zőn a magyar csapat két újoncot is avatott - az egyik Becz Annamária, az FTC sportolója volt. A19 éves ké­zilabdázó első válogatottságát, stíl­szerűen 1 góllal „pecsételte" meg... Március 11. Komjádi uszoda: FTC-Vasas 4-11 Medicor Ma­gyar Kupa-elődöntő Pelle-Péter, Nagy 2, Vad, Ba­logh, Bíró 1, Csizmadia 1, Takács, Horváth, Dodog, Czirok, Dr. Loványi A Vasas könnyedén került a ku­padöntőbe (A kupát egyébként ké­sőbb megnyerték...). Március 12. Ünnep az Üllői úti hóesésben! A Magyar Olimpiai válogatott Skócia elleni 2—1 -es győzelmével - 24 évi szünet után! - kijutott az olim­piára. A sikercsapat ferencvárosi tagjai: Lisztes Krisztián, Hrutka Já­nos és a csereként beállt Zavadszky Gábor voltak. Dunai Antal bizonyára nem bánta meg a cserét, hiszen a győztes gólt Zavadszky szerezte! Az „aranygól” tíz perccel a befejezés előtt született, amikor Zava közelről talált kapuba... Március 13. A Testnevelési Egyetem aulájá­ban az új Mesteredzői kitüntetéseket adták át. Összesen tíz edző ért a szakmai csúcsra - közülük három az FTC tagja! Novák Dezső, Rajkai László és dr. Sós Csaba munkássá­guk elismeréseként Gallov Rezsőtől, az OTSH elnökétől vehette át a dísz­es plakettet. ★ A Kempinski Hotel Corvinus Pub adott otthont az esedékes saj­tótájékoztatónak. Napirenden a Fradi Befektetési Rt. tájékoztatója, az FTC- TTL Hungária Kft. szponzori szerző­désének aláírása, az új FTC—Adidas- mezek bemutatása szerepelt. Végül egy váratlan bejelentés: Igor Nicsen- ko Üllői útra történt szerződése zárta a tartalmas összejövetelt. Kiskunhalas: Kiskunha- las-FTC 16-24 Magyar Ku­pa negyeddöntő Farkas A.—Horváth, Tóth 4, Kö­kény 5, Pádár 1, Kertész 7, Fiedler 1. Cs.: Hoffmann, Szarka, Takács 1, Lőwy 1, Becz 4 A ferencvárosi lányok a papírfor­mának megfelelő eredményt értek el. Március 15. Kecskemét: Univer KKC-FTC 82-85 Bajnoki ráját­szás 5-8. Karch-Újvári 3, Witherspoon 28, Seres 17, Bíró 15 Cs.: Nagy 8, Károlyi 12, Béres 2 Tursics Sándor a BSE elleni bí­ráskodást kifogásolta, ezért 3 mér­kőzésen nem ülhetett a kispadra... A csapat azonban nem „ült le” és nagy küzdelemben, de megnyerte a találkozót-továbbjutott. Szabadíts János szó. igazgató: - Kemény küzdelemben nagyon jól játszó Kecskemétet győztünk le. Március 16. Üllői út: FTC- DVSC 1-0 G.: Jagodics Hajdú-Jagodics, Telek, Nagy N„ Kecskés-Simon, Milovanovics, Al­bert, Lisztes-Kuntics, Kopunovics Cs.: Zavadszky, Vincze, Nicsen- ko A mérkőzést gyászszünet vezette be Ónody Lajos, az FTC labdarúgó- szó. elnökének és Horváth Gézának, a tartalékcsapat régi szertárosának emlékére. A Ferencváros csapatában első bajnoki mérkőzését ezúttal játszotta Nagy Norbert, Jagodics Zoltán és az utolsó tíz percre csereként beállt Ni- csenko. Közülük a meccs sorsát eldöntő gól szerzője, Jagodics mutatkozott be a legnagyobb sikerrel. A 88. perc­ben elért bombagólja örökre téma lesz a Fradi-táborban. A debreceni védők kapu elől kirúgott labdáját, mintegy 23-25 méterről kapásból bombázta a bal felső sarokba! Az új idény első ferencvárosi gólja így bravúrgólnak nevezhető. „Bravúros" helyzetkihagyások miatt vált ilyen nehézzé ez a mérkőzés és Pillér „bra­vúrjai" is alaposan sújtották a meccset végigtámadó Ferencvárost. Ezúttal két tizenegyest nem adott meg a Fradi javára! * Szekszárd: Szekszárd-FTC 23- 33 Farkas A.-Becz 1, Kertész 10, Kö­kény 3, Pádár 6, Tóth 5, Horváth 1 Cs.: Vavrik, Fiedler 4. Szarka 2, Takács, Lőwy 1 A Fradi félidei 6 gólos vezetését könnyedén játszva növelte - végül tízre. Vavrik Hajnalka, a cserekapus bravúrosan védett, Kertész pedig kétszámjegyű gólszerző volt... * A Komjádiban rendezett úszóver­senyen az FTC-t Lakos Gyöngyvér és Pataky képviselte. Lakos a 100 m gyorson 59.05-ös idővel a második helyen végzett, a 400 gyorson pedig harmadik volt. Pataki a 400 m-es ve­gyesúszásban szintén ezt a helyet ér­te el. A teke Szuper Kupa első forduló­ját Szolnokon tartották. A hölgyek a második, a férfiak a harmadik helyet érték el. 2. FTC-YBL-tervező 2605 Kovácsné 442, Szilassy 441, Fe­hér 439, Szenczi 431, Juhász 427, Tóthné 425 3. FTC-YBL-tervező 5394 Klak 9476, Hergéth 924, Molnár 897, Rákos 893, Szabó 892, Mo- csinka 842 Március 17. A Komjádi uszodá­ban tartott felkészülési versenyen Lakos Gyöngyvér a 200 m gyorson 3. helyezett volt. * Komjádi uszoda: Kordax Buda- pest-FTC 107 Rájátszás 1-8. Pelle-Péter 1, Tóth, Vad 1, Czi­rok 1, Balogh, Bíró 3, Dodog, Ta­kács, Nagy, Csizmadia 1, Horváth Az első és a negyedik negyed 3-3 volt, közte a Kordax „győzött"... Március 20. Kiskunhalas: Kis- kunhalas-FTC 21-29 Farkas A.—Fiedler 4, Kertész 9, Kökény 7, Pádár 2, Tóth 3, Becz 3 Cs.: Kerner, Szarka 1, Takács Nyolc napon belül másodszor ta­lálkozott egymással a két csapat. Előbb MK-mérkőzésen, majd ezen a bajnokin. Kertész Klára valószínű, hogy szeret Kiskunhalason játszani - a két meccsen 16 gólt szerzett! Megyeri út: UTE-FTC 1-1 G.: Kopunovics Hajdú, Telek—Hrutka, Szűcs—Mi- lobanovics, Albert, Jagodics, Vin­cze, Nagy N.-Kuntics, Kopunovics Cs.: Nicsenko, Zavadszky A mérkőzés első gólját a Ferenc­város az 59. percben szerezte: Kun- tics lövésénél Szűcs Kopunovics elé tenyerelte a labdát, aki szinte a gól­vonalról lőtte a hálóba. Két perc múlva Kopunovics gólpasszt adha­tott volna Kunticsnak, ám az ötös sarkáról nem befelé, hanem fölfelé rúgta a labdát... Kopunovicsnak a harmadik gól is a lábában volt, de lövését a kapufa mentette. Vincze szabadrúgásból leadott lövése is a kapufán csattant, maradt az 1-0... Azaz dehogyis maradt! A 88. percben a játékvezető egy olyan 11-est fütyült be az újpestiek javára, mely közfelháborodást kel-