Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 1. szám

5 FRADI ÚJSÁG NAGY BÉLA: KRÓNIKA - KILENCVENHAT... segítették át a ferencvárosi lányokat. Köszönet érte... Január 15. Jászberény: Ice Le- hel-FTC 3-4 Poljakov - Nagy, Molnár, Kiss 1, Oreskin, Dragomir, Horváth, Kan- gyal, Sándor 2, Dobos, Simon 1, Sa­lamon, Farkas, Hoffmann, Hudák, Pindák A Fradi fontos 2 pontot hozott el a jászberényi jégről. Pindákék egyébként a második harmad végén már 4-1-re is vezettek. Tizenkét mérkőzés után ekkor a tabella ezt mutatta: 1. Dunaferr 22, 2. FTC 12, 3. Ice Lehel 9, 4. Álba Volán 5 pont Január 16. Debrecen: D. Amatőr Hoki Klub-FTC 2-12 Magyar Kupa Budai - Horváth, Kangyal, Dra­gomir 2, Hoffmann 1, Pindák 1, Far­kas N. 1, Hajdú 1, Netkovszky 2, Ha- luska 1, Gergely, Nagy 1, Búzás 1, Fodor, Farkas 1, Szuper. A legjobb nyolc közé az OB l-es csapatok, valamint három OB ll-es jutott. Január 17. Szekszárd: KSC Szekszárd—FTC 69-82 Nagy, Karch 12, Witherspoon 26, Seres 13, Béres 12, Cs: Bíró 10, Ká­rolyi 9, Újvári. Guóth Iván a szekszárdiak edzője: - Több sebből vérző csapatom mindkét félidőben hősiesen ellen­állt, de a ferencvárosiak magassági fölényét és két remek idegenlégió­suk játékát nem tudtuk ellensúlyoz­ni, így is önmagunkat múltuk felül. Gratulálok a Fradinak! Január 18. Általában nem em­lékezünk meg régi játékosaink nem kerek születésnapjairól - mert bár­mennyire hihetetlen, nos nem is na­gyon igénylik. Nyilasi viszont évek óta a Fradi étterem pincéjében tartja barátaival a születésnapi „szeánszo­kat" és az idén sem tett kivételt. A 41. születésnapjára is eljöttek a régi barátok, játékostársak és ezúttal is „lakomában" volt részük. No és Tibi is megkapta azokat a baráti ölelése­ket, amely 41 évét így egy kicsit „el­feledve” még az ajándékokon túl kü­lönösen jóleshetett... Január 19. Megtörtént az első nyilvános labdarúgó-edzó'mérkőzés, A Népligeti pályán mintegy ötszázan figyelték dideregve, hogy hogyan mozognak a kedvencek. A Ferencvá­ros végül 2-1-re győzött a Budafok ellen, mégpedig Zavadszky és Fatusi góljaival. Az edzőmeccsen egyéb­ként a beteg Nagy Zsolt és Kuntics kivételével mindenki pályára lépett. Székesfehérvár: Álba Volán— FTC 8-6 Poljakov - Horváth, Kangyal 1, Sándor, Dobos, Simon, Molnár, Nagy, Hoffmann 1, Oreskin, Kiss 2, Salamon, Farkas, Dragomir 1, Hu­dák 1, Pindák, Netkovszky, Gergely, Haluska, Hajdú A hazaiak vezetését a Fradi a 30. percben egyenlítette ki. 4-4 után még 5-5 is volt, de a 38. perctől el­húztak a fehérváriak. Az utolsó har­madban már csak egy-egy gól, de rengeteg pofon és ökölpárbaj volt látható. Farkas András pedig ezt mondta a találkozó végén: - A kriti­kán aluli játékvezetés döntötte el a mérkőzés sorsát. Január 20. Zágrábi út: EGIS OSC-FTC 70-113 Magyar Kupa Karch 24, Újvári 8, Seres 25, Bíró 25, Béres 12, Cs: Nagy, Witherspoon, Kajdacsi, Hagara 8, Károlyi 11. Az FTC könnyedén jutott tovább a nyolcaddöntőből. * Népliget: FTC-OSC 13-7 Magyar Kupa Pelle - Péter 3, Tóth L. 3, Vad 3, Bíró 1, Dodog 1, Csizmadia, Nagy 2, Balogh, Horváth, dr. Loványi, Czi- rok A Ferencváros végig vezetve, minden negyedet megnyerve 6 gólos előnyt szerzett a visszavágóra. * Népfürdő u.: FTC-HK Viborg 26-22 Bajnokok Ligája Farkas A. - Becz 4, Tóth, Kökény 3, Pádár 7, Fiedler 4 Cs: Szarka 1, Takács, Kertész 2 A mérkőzés előtt Kökény átvette Sinka Lászlótól, az MKSZ főtitkárától az ÉV JÁTÉKOSA—1995 díjat! A fra- disták nagy iramban, szép gólokkal kezdték az első hazai BL-mérkőzésü- ket. A kapuban Farkas Andrea káp­rázatosán védett, míg elöl Pádár volt különösen gólvesélyes. A II. félidő­ben már 9 gólos vezetést is elértek Kökényék, de végül „csak" négy gól­lal nyerték a mérkőzést. A szurkoló- tábor persze így is ünnepelte csinos kedvenceit. Január 21. Komjádi uszoda: FTC-Vasas 6-8 Pelle - Péter 2, Dr. Loványi, Vad, Balogh 1, Bíró 1, Dodog, Nagy, Tóth A. 2, Czirok, Csizmadia, Horváth Wiesner Tamás: - Hiába védett most is fantasztikusan Pelle Balázs, hiába vezettünk két negyedig, elfá­radt a csapat. Sajnos nincs elég em­berünk, nincs kivel frissíteni. Ez meglátszott az utolsó két negyedben (1-3, 1-3). ki FTC ekkor - 15 mérkőzés le­játszása után - a Vasas és az UTE mögött a 3. helyen állt. Január 23. Székesfehérvár: FTC-lce Lehel 4-3 Poljakov - Horváth, Kangyal, Sán­dor, Dobos, Simon, Oreskin 1, Nagy 1, Dávid, Hoffmann 1, Kiss, Farkas, Salamon, Dragomir, Hudák 1, Pin­dák, Haluska, Netkovszky, Gergely, Az FTC már 2-0-ra is vezetett, de azután a második harmadban hiába vártak Fradi-gólra szurkolóink. A 45. percben pedig már a jászberényiek vezettek 3-2-re! A Fradi-finálé azon­ban nem maradt el: Hoffmann egyenlített, majd az 56. percben Nagy Zsolt lőtte a győztes gólt. Január 24. Népliget: FTC- DVSC 26-17 Farkas A. - Becz 2, Szarka, Kö­kény 3, Pádár 3, Farkas Á. 9, Fiedler 2 Cs: Kerner, Takács 2, Kertész 2, Kulcsár, Tóth 3 Farkas Andrea szenzációs védé­seinek köszönhetően a debreceniek nem tudtak nagyon elhúzni, de azért a 37. percben 14-12-re ők vezettek! Azután az utolsó 10 percben már el­lenállhatatlanok voltak Kökényék, Németh András: - A hajrában egyszerűen fantasztikusak voltak a lányok, nagyot léptünk előre a baj­noki cím megszerzése felé vezető úton. (1. FTC24,2. DVSC20, 3. Du­naferr 18 pont) Nyilas Elek Albert Flórián Sopron: Soproni Postás-FTC 64-66 Karch 19, Újvári 9, Seres 12, Bé­res 15, Károlyi 4, Cs: Bíró 7, Hagara A befejező 360 másodperc drá­mai izgalmakat hozott: az FTC Seres és Béres közeli kosaraival egyenlí­tett, majd az utolsó pillanatokban Új­vári győztes dobásával alakult ki a végeredmény. * ki FTC labdarúgócsapata a késő esti órákban elutazott Izraelbe. A meghiúsult argentin-mexikói túra helyett ez az út jött létre, amelyre majd az egész játékoskeret elutazha­tott. A beteg Nagy Zsolt, a családi gyász miatt hazautazó Kuznyecov és a fegyelmezetlenség miatt megbün­tetett Vincze Ottó maradt csak itthon. A csapattal egyetlen vezető, Havasi Mihály utazott... Január 27. FTC—Cegléd 8-0 (5468-5085) Hergéth 960, Rákos 937, Molnár 903, Szabó Gy. 855, Szabó S. 869, Klakk 884. Az FTC pályacsúcshoz közeli eredménnyel könnyedén nyert a ceglédiek ellen. Az Ózd-FTC női teke bajnoki mérkőzést a rossz útviszonyok miatt a rájátszás előtt játsszák le a csapa­tok. * Kisvárda: Kisvárdai SE-FTC 21-31 Farkas A. - Becz 2, Tóth 5, Kö­kény 5, Kulcsár 3, Farkas Á. 4, Fi­edler 2, Cs: Kerner, Kertész 5, Hor­váth 2, Takács 2, Szarka 1. A Fradi biztosan nyerte - az FTC szempontjából - a játékvezetők által nem túl támogatott mérkőzést... * Népliget: FTC-PVSK Dália 62-72 Karch 11, Újvári, Seres 13, Béres 18, Károlyi 9, Cs: Bíró 6, Nagy, Ha­gara 2, Fekete 3 Tursics Sándor: - Ennyivel éret­tebb, rutinosabb csapat a Pécs. * Hajós Alfréd uszoda: Csaná­di KSI-FTC 5-12 Pelle - Péter 3, dr. Loványi, Nagy, Vad 2, Balogh, Biró 5, Szabó, Czirok, Dodog 1, Csizmadia, Horváth Január 28. Kiryat Shemona: Szpartak Moszkva-FTC 2-1 G: Nyilas Hajdú—Telek—Jagodics, Nagy N.-Milovanovics, Albert, Simon, Nyilas, Kecskés-Kopunovics, Kun­tics Cs: Szeiler, Páling, Hrutka, Szűcs, Fatusi, Zavadszky. Ami a meccsel kapcsolatos jubi­leumot illeti, nos ez volt Novák De­zső edzőnek a 100. nemzetközi mér­kőzése! Izraelben, pláne az oroszok ellen még soha senki nem jubilált. Nem is jubilálhatott, hiszen az FTC történetének első Izraelben ját­szott mérkőzése volt ez a 90 perc. A 90. percnek sajnos jelentősége volt, hiszen a Fradi az utolsó percben ka­pott góllal veszítette el a mérkőzést. A krónikába tartozik, hogy az új esz­tendő első FTC hivatalos gólját Nyi­las Elek jó húsz méterről bombázta a kapuba. Január 29. Komjádi uszoda: UTE-FTC 10-11 Pelle - Péter 1, Tóth 3, Vad 2, Balogh, Bíró 1, Csizmadia 2, dr. Lo­ványi 2, Nagy, Czirok, Horváth Az FTC - bár az utolsó fél percben a liláknál volt a labda - megérdemel­ten győzte le a tavalyi bajnokot. * Tuba: FC Tuba-FTC 1-9 G: Zavadszky 3, Schultz 2, Fatusi 2, Simon, Milovanovics Hajdú—Te­lek—Jagodics, Nagy N.-Milovano­vics, Albert, Simon, Nyilas, Kecs- kés-Zavadszky, Kopunovics