Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 1. szám

4 FRADI ÚJSÁG NAGY BÉLA: KRÓNIKA - KILENCVENHAT... Január 9. Kisstadion: FTC- Alba Volán 3-2 Poljakov - Nagy 1, Dragomir, Creskin, Píndák, Kangyal, Sándor 1, Dobos 1, Simon, Hudák, Szajlai, Molnár, Kiss, Horváth, Hoffmann Az első két harmadban mind­össze 2 gólt (1-1) láthatott az eső­ben is kitartóan szurkoló Fradi-tá- bor. Igaz, a két kapus is nagyszerűen védett, de a helyzetkihasználás is si­ralmas volt. Azután Sándor Szilárd bombája, majd Dobos szép góljával eldőlt a mérkőzés. Január 10. Havasi Mihály az FTC labdarúgó-szakosztály mene­dzsere bejelentette, hogy megállapo­dott a győri vezetőkkel - így Jago- dics Zoltán fél évig az Üllői úton rúg­hatja a labdát. * Kőér u.: Bp. Spartacus-FTC 17-30 Farkas A. - Pecz 4, Tóth 1, Kö­kény 3, Pádár 2, Farkas Á. 9, Takács 4 Cs: Hoffmann, Szarka 4, Horváth, Kulcsár 2, Kertész 1 A mérkőzés nevezetessége nem a pályán, hanem a kispadon történt: az első félidő 23. percében Németh András edzőnknek Pál Árpád játék­vezető felmutatta a piros lapot. Németh András: - Megjegyzése­ket fűztem a játékvezetők ítéleteihez, és kiállítás lett a következménye. Há­rom és fél éve ülök a Fradi kispad- ján, s azóta a csapatnak ez volt a má­sodik piros lapja. Érdekes, hogy mintegy három éve, Debrecenben szintén ez a kettős állította ki Fiedler Adrient. Azóta a Géczi-Pál duó nem vezette mérkőzéseinket. Mivel a Baj­nokok Ligája-mérkőzésekre készü­lünk, kértem a szövetség játékvezetői bizottságától, hogy a hazai bajnoki mérkőzéseinket nemzetközi kategó­riás sípmesterekre bízza, hogy a lá­nyok megszokják a szigorú, de ma­gas színvonalú bíráskodást. Január 11. Népliget: FTC- Szombathelyi SE 127-39 Karc 15, Újvári 13, Witherspoon 14, Seres 27, Béres 17 Cs: Török 2, .Bíró 8, Károlyi 6, Nagy 16, Hagara 9 Seresék már a 31. percben elérték a máskor bűvösnek számító 100 pontot. Január 13. Szarvas: BSC Szarvas-FTC 48-75 Karch 8, Újvári 11, Witherspoon 6, Seres 19, Béres 4, Cs: Károlyi 10, Bíró 9, Nagy 6, Hagara 2 A pénzhiány miatt szétesett hazai együttes igencsak ifi szintű volt. En­nek ellenére végigküzdötték a mér­kőzést, amelyről Tursics Sándor edzőnk csak ennyit mondott: - Örü­lök, hogy vége lett... * Székesfehérvár: FTC-Duna- ferr 2-5 Poljakov - Horváth, Kangyal, Sándor, Dobos, Simon, Nagy Dávid, Dragomir, Oreskin, Salamon, Far­kas, Kiss 1, Hudák 1, Pindák, Net- kovszky, Gergely, Haluska A Fradi a mérkőzés feléig tartotta magát, de végül a Dunaferr biztosan nyerte a színvonalas találkozót. iAr Vilcea: CR Vilcea-FTC 26- 26 Bajnokok Ligája Farkas A. - Becz 4, Tóth 2, Kö­kény 5, Pádár 4, Farkas Á. 9, Fiedler 2, Cs: Kerner, Szarka, Takács A román csapat is 100%-os tel­jesítménnyel vezeti országa bajnok­ságát - így a két élgárda összecsa­pása óriási küzdelmet, nagy mérkő­zést ígért. Az is volt. Öt perccel a ta­lálkozó befejezése előtt 25-25 volt az állás... Ezután a románok bedob­ták 26. góljukat - de a Fradi Farkas Ági révén öt másodperccel a befeje­zés előtt egyenlített!- A pontszerzés­hez az is kellett, hogy Kerner koráb­ban kivédjen egy hetest! A Fradi-tá- bor méltán ünnepelte a kapust. Apropó, Fradi-tábor. Immár évek óta egy törzsgárda kíséri kéziseinket mérkőzésről mérkőzésre, bárhol is játszák kupameccseiket. Sportszerű szurkolásukkal már sok nehéz percen Az FTC mai vezetőit - Dr. Szívós István ügyvezető elnököt és Deák László ügyvezető elnökhe­lyettest - 1991. január 10-én választották a klub élére. Immár öt év telt el azóta és a házi „ju­bileumról” a klub jelenlévő munkatársai csendben megemlékeztek. Ez a felvétel a vidám „jubi­leumi sorsolás” után készült - a nyereményekkel. Első sor balról: Sallai Mátyásné, Bátonyi Éva, Meisel Annamária, Egyed Györgyné, Bese Viktória. Állnak: Dr. Török Lajos, Nagy Béla, Dől le Zsolt, Dr. Szívós István, Albert Flórián, Móder Jánosné, Sósné Vörös Anikó, Pádár Kata­lin, Horváth László Január 2. Az új évet egy jeles játékos leigazolásával kezdte a lab­darúgó-szakosztály. Nagy Norbertét Akasztóról igazolta le a szakvezetés. Január 3. Brno: Imos Za- borbresky Brno-FTC 89-73 Ronchetti Kupa Karch 16, Whitterspoon 23, Se­res 13, Bíró 9, Béres 2 Cs: Újvári 6, Nagy 2 A hazaiak biztos győzelmét a fra- dista kosaras lányok egy percig sem veszélyeztették. Csapatunk veresége ellenére is helytállt a Ronchetti Ku­pa-sorozaton, de a továbbjutás ezút­tal még nem sikerülhetett az FTC újonc szakosztályának. A Ronchetti Kupa nyolcaddöntő A csoport végeredménye: 1. Imos Z. Brno 10, 2. Aix-en-Pro- vence 9, 3. Messina 9, 4. FTC 8 pont. Január 5. Ezen a pénteki napon gyülekeztek először a labdarúgók. Novák Dezső köszöntötte fiait és a gerincműtétje után lábadozó - ek­kor még mankóval járó Mucha Jó­zsef edzőt is. Keller József viszont már nem volt a fradisták között - a belga Beveren játékosaként kezdte az új évet. Keller ferencvárosi pályafu­tása alatt 471 mérkőzésen játszott az első csapatban! Ennél több alkalommal a Fradi futbaiitörténetében csak tízen szere­peltek zöld-fehérben... Január 6. Az év első magyar vá­logatottja a fradisták közül vízílabdás volt! Sydneyben az Ausztrália—Ma­gyarország (9—6) mérkőzésen Tóth László képviselte az FTC-t. Január 7. Népfrüdő u.: FTC- Győri Keksz ETO 24-18 Farkas A. - Becz 1, Szarka, Kö­kény 2, Pádár 7,'Farkas Á. 6, Fiedler 2 Cs: Kertész 2, Tóth 4, Takács A fordulatos, színvonalas első félidőben 11-11-es eredmény szü­letett. A második játékrészben sorra estek a Fradi-gólok - de a győriek sem hagyták magukat, még olyan időszak is volt, amikor a vidéki gárda egyszer vezetett! Végül a Fradi elhú­zott 20-15-re és innen ugye már egy FTC-nek „kötelező” a győzelem... * Kinizsi u.: Közgáz MATÁV- FTC 72-122 A kosaras lányok is remekeltek az edzőmeccsnek titulált találkozón... Karch 19, Újvári 10, Witherspoon 21, Seres 29, Béres 14, Cs: Nagy 2, Roczkov, Bíró 10, Hagara, Károlyi 17 CSAK FRADISTÄKNAK!