Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 2. szám

6 NAGY BELA: KRÓNIKA - KILENCVENHAT... FRADI ÚJSÁG volt egy ferencvárosi helyezett. Tá­volugrás - B: 3. Földessy (692 cm) Pescara: Mall Pescara (olasz)—FTC 14-7 LEN Kupa elődöntő Pelle-Balogh, Dr. Loványi, Bíró, Péter 1, Vad 2, Tóth 2, Horváth, Csizmadia 1, Dodog, Nagy 1 Az első negyedben 3 góllal, a má­sodik végén már öttel vezettek az olaszok... Végig jobbak, gólerőseb- bek voltak. * Népliget: FTC-BSE 73-77 Baj­noki rájátszás Karch 12, Witherspoon 17, Seres 9, Béres 12, Károlyi 4 G: Újvári 5, Bíró 12, Nagy 2 A küzdelmes mérkőzést ezúttal a városmajoriak nyerték - a Népliget­ben. Jobbak voltak. Február 25. Salgótarján: SBTC-FTC 0-2 Magyar Kupa G: Nyilas, Kopunovics Hajdú—Telek—Jagodics, Nagy N.—Nyilas, Albert, Simon, Lisztes, Kecskés-Kopunovics, Kuntics Cs: Vincze, Milovanovics A mérkőzés szikrázó napsütésben - Salgótarján rendőrkapitányának a kezdőrúgásával indult. A helyenként jeges, máshol sáros talaj sokszor megtréfálta a játékosokat, de a sport­szerű mérkőzésen szerencsére senki sem sérült meg. A játékvezető egyik ítélete - 0-0-as állásnál - borzolta a kedélyeket. Kuntics alapvonalról beadott labdáját Lisztes hiába lőtte a hálóba - a bíró a partjelző beintésére nem ítélt gólt. Szerintük a labda el­hagyta a játékteret... Azért így sem zárult gól nélkül az első félidő. Kecs­kés szép elfutás után beadott, a ka­pus a labdát kiütötte, Nyilas érkezett és könyörtelenül belőtte. Ez volt az év első MK gólja - és ahogyan az év első gólját (Izraelben), ezt is Nyi­las szerezte. Február 27. Népliget: FTC II- DVSC 22-22 Magyar Kupa Bartek-Sulyok, Sörös 4, Ferencz, Becz 9, Lőwy 3, Papp 2 Cs: Korok­nál, Brigovácz 4 Berendi Antal edző csapata - a kis Fradi - is bejutott a kézilabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe! A csikócsapat remekül játszott, Bartek pedig szenzációsan védett. Az FTC II jelesre vizsgázott lelkesedésből is, utánpótlás korú játékosaink végig bírták az iramot és a látottak alapján még győzelmük sem lett volna meg­lepetés. Városmajor: BSE-FTC 90-64 Bajnoki rájátszás negyeddöntő Karch 10, Witherspoon 10, Seres 3, Bíró 8, Béres 3 Cs: Újvári 9, Ká­rolyi 15, Nagy 2, Hagara 4 A Ferencváros ezen a mérkőzésen csak időnként játszott úgy, hogy fel­zárkózhatott - a 14 pontos hátrány volt a legkisebb. A páros viadalon ekkor a BSE vezetett 2-1-re. Február 28. Népliget: FTC- Magyar Kábel 42-18 Magyar Kupa Farkas A.-Horváth 6, Szarka 3, Kökénv 7. Pádár 1. Takács 7, Fiedler 3 Cs: Hoffmann, Tóth 2, Kertész 8, Lőwy 5, Kulcsár A vízilabda OB l-ben az alapszakasz végeredmé­nye: 1. Vasas 18 3 1 276-150 39 2. ÜTE 18 1 3 295-176 37 3. FTC 16 2 4 226-194 34 Az FTC a rájátszásban - a négy közé kerülésért - a Kordax gárdájá­val került össze. (A Kordax az alap­szakaszban a 6. volt.) Február 29. A fradisták ezúttal az országút mentén találkoztak. Mármint a 70-es út mellett épült vadonatúj Kis Fradi étteremben. A hely Diósához tarto­zik, így az ottani fradisták és a fél Fradi is megjelent Simon Tibor le­gújabb vendéglátóipari „bázisán”. A meghívásnak Dr. Laczkó Mihály, az MLSZ elnöke Is eleget tett, így ő is a megnyitó részese lehetett. A Mr. GÓL trófea és diploma - ugyanúgy, ahogy 1994-ben a Két Medve söröző megnyitásakor - ez­úttal is éttermi megnyitóval párosult. Goran Kopunovics 1995-ben összesen 18 gólt szerzett az FTC díj­mérkőzésein. A trófeát Havasi Mi­hály adta át az ünnepeltnek, A házi­gazda Simon Tibor sem maradt aján­dék nélkül - ő szurkolói kitüntetést - a Fradi aranyszív medált vehette át. Az aranyszivet Marosi Gábor hoz­ta és adta át Simonnak és Vanicsek- nek, az egykori MK döntő meghur- coltatottjainak. (Telek András még 1995 őszén megkapta.) * Népliget: Magyar Kábel-FTC 20-42 Magyar Kupa Vavrik—Becz 8, Szarka 4, Kökény 3, Pádár 3, Kertész 7, Takács 5 Cs: Kerner, Tóth 7, Horváth 4, Őze 1, Kulcsár Majdnem megismétlődött az első mérkőzés eredménye - a fradisták mindkétszer 42 gólt szereztek... * Debrecen: DVSC-FTC II 32-22 Magyar Kupa Bartek-Papp 2, Brigovácz 6, Sö­rös 2, Ferenczy, Lőwy 10, Koroknai 2 Cs: Sulyok, Kapus Judit A Fradi fiatalok tartalékosak vol­tak és teljesen esélytelenül léptek pályára a klasszissal jobb Debrecen otthonában. Mindenesetre kuriózum és az FTC kézilabda erejét mutatja, hogy egyazon napon két csapatunk is Magyar Kupa mérkőzést játszott! Ennél már csak az lett volna a na­gyobb sztori, ha a sorsolásnál az FTC-nek a saját utánpótlás csapata jutott volna ellenfélül... Március 1. Népliget: FTC- BSE 88-72 Bajnoki rájátszás 4. mérkőzés Karch 12, Újvári 8, Seres 8, Béres 10, Károlyi 19 Cs: Bíró 10, Wut- herspoon 21 A Fradi a második félidőben nyújtott jó játékával győzött. Ezzel a sikerrel 2-2-re módosult a párvia­dal, következhetett a döntő össze­csapás. Március 2. Üllői út: FTC- SBTC 3-1 Magyar Kupa G: Albert 2, Nyilas Hajdú—Telek—Jagodics, Nagy N.—Nyilas, Albert, Simon, Vincze, Kecskés-Kuntics, Kopunovics Cs: Zavadszky, Milovanovics, Nagy Zs. Az új év első Üllői úti mérkőzését Albert két góllal köszöntötte. Külö­nösen az első volt látványos: a 16- oson elegáns mozdulattal vette át a labdát és úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapufát is érintette. Négy perc múlva pedig Kecskés beadásá­ból fejesgólt szerzett. A harmadik Fradi-gól egy órai játék után esett: Nyilas rácsapott Kopunovics átadá­sára és a hálóba talált. A vendéggól érdekessége, hogy azt egy Novák ne­vű salgótarjáni szerezte... * Budapest Sportcsarnok: Duna- terr-FTC 4-1 OB I döntő Poljakov-Horváth, Kangyal, Dra- gomir, Dobos, Pindák, Nagy, Sala­mon, Hoffmann, Oreskin 1, Baulin, Kiss, Farkas, Sándor, Hudák, Simon A nagy érdeklődéssel várt mérkő­zésen sima Dunaferr győzelem szü­letett. A Fradi egyetlen gólja is csak az 57. percben esett... Farkas András: - A bíróküldés eldöntötte a mérkőzést, hiszen az ál­landó emberhátrányban való játék miatt elfogyott az erőnk. A mi ja­vunkra már csak 4-0 után ítéltek büntetőidőket, általában akkor is csak kettős kiállítást kaptunk. Ez ter­mészetesen nem mentesít min két, hi­szen helyzetünk is alig volt... (Folytatjuk) Az 1996-os év első Üllői úti Fradi-gólja. A tarjániak elleni MK-mérkőzésen Albert lőtte. A képről a gólszerző lemaradt, viszont a labda pontosan ekkor haladt át a gólvonalon...