Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 7. szám

3 FRADI ÚJSÁG NAGY BÉLA: KRÓNIKA - KILENCVENHAT... FRADIMNAK! Április 23. Az MLSZ Fegyel­mi Bizottsága az FTC—Kispest Magyar Kupa-mérkőzésen tör­tént rendellenességek miatt zárt kapus meccsnek rendelte el az FTC-Vác bajnoki találkozót. A Fradi fellebbezése később ered­ményes volt. * Népliget: FTC—Eger 11-12 Opel Gombos Kupa Kardos-dr. Loványi, Mauer, Kiss, Czirok, Balogh 3, Dodog 1, Takács, Péter 2, Nagy 1, Szabó, Csizmadia. Április 24. Győr: Győri Keksz ETO-FTC 21-25 MK- elődöntő Farkas—Horváth, tóth 5, Kökény 3, Pádár 3, Kertész 2, Becz 4, Cs: Vavrik, Szarka 1, Takács 2, Ló'wy, Fiedler 5 Április 27. Üllői út: FTC- Vác FC Samsung 2-0 G: Kuntics, Nicsenko Hajdú—Telek—Jagodics, Szűcs— Páling, Albert, Lisztes, Arany, Nagy N.-Kuntics, Nicsenko Cs: Kecskés, Kopunovics, Za- vadszky. A mérkőzés gyászszünettel kez­dődött, a Fradi-étterem tulajdo­nosának, Körmöczy Oszkárnak tragikus hirtelenségű halála mi­att. Nemcsak szurkolóink álltak a gyászperc alatt a lelátókon, ha­nem az étterem valamennyi dol­gozója a Springer-szobor előtti kapuban búcsúzott lélekben aranyszívű főnökétől... A mérkőzés első gólja a 19. percben esett - Kuntics szép cselek után lőtt a hálóba. A má­sodik gól a 30. percben született meg, amelyről a Nemzeti Sport­ban így áradoztak: „Talán csak rajzolni lehet ilyen gyönyörű támadást. Lisztes saját térfelének közepéről negyvenmé­teres keresztlabdával indította a jobb szélen megiramodó Pálin- got. A középpályás jó labdaátvé­tele után mesterien nyesett a rö­vidsarok felé. A beadásra Ni­csenko robbant és védőjét meg­előzve négy méterről fejelt a léc alá. Nemcsak a nézők, a vendég­védők is csak gyönyörködtek...” Novák Dezső: - Úgy érzem, jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben időnként magabiztos, jó játékkal szereztünk kétgólos előnyt. A második félidőben ta­lán visszavettünk kicsit a tempó­ból. Ezzel együtt végig nagy volt az iram. Nagyon jól játszó Vácot sikerült legyőznünk. teútíSí {^dígrn íii w ^irr