Fradi újság (1996)

1996 ősz / 2. szám

18 FRADI ÚJSÁG_______________________ NBI 1996-97 ÉS ISMÉT MEGKEZDŐDÖTT 2388. * 1996. augusztus 10. Siófok: Siótok-FTC 2-3 G.: Arany 2, Nicsenko Hajdú—Telek—Jagodics, Limperger—Páling, Simon, Miriuta, Arany, Nagy N- Horváth, Nicsenko Cs.: Szűcs, Aranyos, Touati Siófokon óriási érdeklődés kísérte az FTC Balaton-parti vendégjátékát. Az újonc siófokiak óriási lendülettel kezdtek - gólhelyzeteik is voltak, de zöld­mezes volt az első gólszerző. Arany góllal zárta a tavaszi idényt és az új bajnokság első gólja is az ő nevéhez fűződött, közelről helyezte kapuba a labdát. Második gólját kicsit távolabbról - a 11-es pontról lőtte a kapuba. A Fradi javára megítélt 11-es egyébként az NB I új idényében az első, televízió által egyenesben adott büntetője volt... Nicsenko az előző bajnokság ferencvárosi gólkirálya is letette névjegyét- a harmadik gól az ő nevéhez fűződött. Tulajdonképpen akkor is győztes gólnak számít, ha ezzel 3-1-re módosult az eredmény, hiszen a vége 3-2 lett. 4-2 is lehetett volna, hiszen a 88. percben beállt algériai Touati élete első NB l-es perceit majdnem góllal köszöntötte: óriási lövése a lécet súrol­ta... Az első 3 ponthoz tehát 3 Fradi-gol is kellett - és ez idegenben főleg gyengélkedő játék mellett - akár bravúrnak is nevezhető. Érezték ezt a fe­rencvárosi fiúk is, hiszen hazafelé az autóbuszon harsány énekszóval, felsza­badultan „ünnepelték" az új idény első győzelmét. Vajon hány követi az 1996- 97-es bajnokságban? 2389. 1996. augusztus 17. Üllői út: FTC-Kispest HFC 5-2 G.: Miriuta 2, Nicsenko 2, Arany Hajdú—Telek—Limperger, Szűcs—Nagy Zs., Jagodics, Miriuta, Arany, Nagy N-Nicsenko, Horváth Cs.: Aranyos, Zavadszky, Touati Az új idényben az FTC első hazai mérkőzése a fradistáknak örömeket ho­zott. Mérkőzés előtt az FTC futballistái gyönyörű virágcsokorral köszöntötték az olimpián bronzérmet nyert női kézilabda válogatott ferencvárosi játékosait. Kökény Bea, Pádár Ildikó, Farkas Andrea, Tóth Bea és Kántor Anikó a lab­darúgóktól - puszi kíséretében vette át a virágot - Nagy Norberttól, Telek Andrástól, Hajdú Attilától, Szűcs Mhálytól és Arany Lászlótól... Zúgott a taps, mint ahogy akkor is, amikor később Deák László elnökhe­lyettes, Kovács Istvánnak, az olimpián aranyérmet nyert ökölvívónak - egyik legnagyobb Fradi-szurkolónknak - az FTC örökös tagja kitüntetést nyújtotta át... A klub majd 100 éves történetébe ilyen kuriózum is íródott: Vasas-bok- szoló - Fradkszurkolókirály”! Azután jött a gólkirály is - de előtte Miriuta mintegy 30 m-ről szabadrú­gásból belőtte első Üllői úti gólját. Gyönyörű gólját a 40. percben tetézte - parádésan nyeste a labdát a kapuba. Igor az 1995—96-os gólkirály sem akart találat nélkül az öltözőbe vonulni, a félidő utolsó perceiben hálóba pofozta a harmadik Fradi-gólt. AII. félidő első gólja ismét Nicsenko nevéhez fűződött: Nagy Zsolt káprázatos cselei után a beadott labdát közelről fejelte a kapuba. Tovább sziporkázott a Fradi és az 57. percben ismét gólnak örülhetett az Üllői úti publikum! Az ötödik Fradi-gólnál ötöst érdemelt Arany helyzetfelis­merése és rugótechnikája: a kapuból kint álló Vezér fölött a hálóba emelte a labdát! Zúgott a vastaps, mint ahogy a mérkőzés végén is. A gólkülönbség- különösen úgy, hogy a kispestiek a 45. és 90. percben „találtak” két gólt- bizony a vendégekre volt hízelgő. Dehát egy rangadón öt Fradi-gól maga a mennyország! És a Fradi-tábor az 1996—97-es idényben is az „arany mennyországba" vágyik... N. B. * Az FTC bajnoki mérkőzés sorszáma FRADI ÚJSÁG A Ferencvárosi Torna Club lapja Felelős kiadó: Dr. Szívós István, az FTC ügyvezető elnöke Felelős szerkesztő: Nagy Béla Művészeti szerkesztő: Orbán László Fényképek: Pozsonyi Lajos, Magdics László, Fradi fotótár A kiadvány az FTC hivatalos nyomdájában, a PRINTSELF Kft. gondozásában jelent meg. Felelős vezető: Dr. Kassay Árpád