Fradi újság (1994)

1994 / 7. szám

FRADI ÚJSÁG 11 A Spectrum-FTC női kézilab­dacsapat úgy utazott el Debre­cenbe, hogy nem volt veszíteni­valója. A Fradi-lányok ezen a meccsen csak nyerhettek... volna. Az első osztályú bajnoki tabel­lát hárompontos előnnyel ve­zették Kökényék, a „Löki” le­győzésével a különbség öt pontra növekedett volna, ami a mezőny erőssége és a tudomány mai ál­lása szerint behozhatatlan. A bökkenő csak az, hogy Deb­recenben idestova két és fél éve nem született vendéggyőzelem. Utoljára 1992 telén az Építők csípte el a két pontot, a látogatók azóta mindig keserű szájízzel és nagy adag tapasztalattal távoztak a Hajdúságból. Az április 24-i mérkőzés úgy kezdődött, hogy magában hor­dozta az áttörés ígéretét. Fiedler Erika indításgóljával már az első percben vezetett a Ferencváros, majd 4-3-nál még egyszer, és - mint később kiderült - utoljára. 5—5-ig még együtt haladtak a csapatok, innentől viszont el­lépett a DVSC, és a Fradinak a követés maradt. Egyre tisztesebb távolból... A második félidőre világossá vált, hogy a reális cél a nagy­arányú vereség elkerülése lehet. A budapesti összecsapáson ugya­nis Németh András lányai 19-14- re nyertek, és mivel pontegyen­lőség esetén az egymás elleni eredmény dönti el a bajnoki címet, az öt gólt kellett őrizni. Legalább ez sikerült. A Debre­cen végül 20-15-re győzött, így hajszállal, idegenben lőtt több góllal a Fradinak jobb az „egy­más ellenije”. A mérkőzés lefújása után Komáromi Ákos, a hazaiak mes­tere úgy értékelt: fordított előjel­lel ugyanaz játszódott le, mint januárban a Népfürdő utcában. Németh András csalódottan is­merte be, hogy önáltalás lenne a játékvezetők ténykedésében vagy a közönség viselkedésében fel­mentést keresni, a csapat ab­szolút alulmúlta a várakozásokat. Maradt egy pontnyi előny, és a kérdés: sikerül-e az újabb rang­adóra, azaz négy nap alatt kihe­verni a debreceni sokkot. A Győr elleni, népligeti összecsapás első perceiben úgy tűnt, a fenti kérdésre „nem” a válasz. A kisalföldiek 5-2-re vezettek, a Fradi szenvedett. Szünetig mégis felzárkózott egy gólra, a fordítás azonban sehogysem akart sikerülni. Még a második félidő közepén is 12-14 állt az eredményjelzőn, de ekkor a tár­saság olyat cselekedett, amilyet korábban elvétve: az utolsó tíz percben hozta magát, és így a két pontot. Megszületett a 25-21-es győzelem, az egyik vezérszurkoló kerek-perec ki is jelentett: most nyertük meg a bajnokságot. A zalaegerszegi Caola április 30-i, 35-14-es leiskolázása igazán könnyed csuklógyakorlat volt, szusszanásnyi pihenő a máju­si-júniusi, embert próbáló fel­adatok előtt. Vegyük csak sorjában! A baj­nokságban pécsi és szegedi uta­zás következik, majd június 5-én, a Fáy utcában a feltehetően min­dent eldöntő, Vasas elleni szu­perrangadó. A piros-kékek idén már semmiképpen nem lehetnek bajnokok, de ők a „királyvá­lasztók”. Debrecenbe készülnek és várják a Fradit. Ha az egyik ellenfelet legyőzik, a másiktól kikapnak, utóbbinak teszik a fe­jére a koronát, ha a két mérkőzés bármelyike döntetlen, vagy Deb­recenben nyernek Erdősék, a Fe­rencvárosé a büszke cím. Feltéve persze, ha egyéb „lépéshiba” nem csúszik be. A Magyar Kupa elődön­tőjében is összejött a csúcs- találkozó, a Debrecen-FTC riva­lizálás. A másik ágról, a „kertek alól” a Győr vagy a Dunaújváros sétálhat be a fináléba, nem kérdéses tehát, mikor és hol dől el a kupa sorsa. A legvégére hagytuk a leg­nagyobb falatot, a Kupagyőz­tesek Európa Kupája döntőjét. A német Walle Bremenről már mi- dent elmondtunk, leírtunk, amit lehet, csak azt nem tudtuk, hogy a brémaiak ennyire makacsok. Nem járultak ugyanis hozzá a magyar fél által ajánlott mérkő­zésidőpontokhoz, ragaszkodtak a május 8-i pesti fellépéshez. A visszavágót egy hétre rá, ugyan­csak vasárnap rendezik Brémá­ban, május közepére tehat az egyik kérdőjel kiegyenesedik. De szép is lenne, ha örömittas felk­iáltójel válna belőle. A lányok előbb dobnak, s ha győznek dobolnak... J ,11ERMAI. HOTEL, AQVINCVM HÉTVÉGI PROGRAMAJÁNLAT Kikapcsolódás, fitness, sport: A szálloda uszodája várja vendégeit: Úszó- és termál medencék, szauna, jacuzzi, gőzfürdő, fitness terem, masszázs és szolárium. Nyitvatartási 7-21 óráig VASÁRNAPI CSALÁDI EBÉD az Apicius étteremben 3 fogás 500,- Ft/fő Gyermekeknek további 20% engedmény. THERMAL HOTEL AQUINCUM Budapest, III., Árpád fejedelem útja 94. Tel.: 250-3360, 250-4177 Unigeston INVESTMENT Nincs kockázat, az Unigeston mindennel számol. SZÁMOLJON ON IS AZ UMGESTON-NAL! Biztosítjuk, hogy pénzforrásait megsokszorozza, hiteleit fissza- fizetheti, sőt,- valódi tőkéssé válhat Részesedjen Ön is az UNIGESTON profitjából! 0>Floriol­100% NAPRAF0RG00LAJ A napszerű koleszterinmentes • E-vitaminban és telítetlen zsírsavak­ban gazdag • tiszta és természetes Gyártja az FTC férfi torna szakosztá­lyának hivatalos szponzora: Cereol Növcnyolajipari Rt. Magyarország .075 Budapest, Rumbach Sebestyén u. 21. Telefon: 268-1022 Telefax: 268-1020 un oo n miiwiái sura a iékii