Fradi újság (1994)

1994 / 8. szám

FRADI ÚJSÁG KEK düntik voltak... után sípjába fújt, és röviddel ezután kettős füttyszó hallat­szott: a házigazdák meg­szerezték a vezetést. Három és fél perc elteltével 2-0-ra alakult az eredmény, ha úgy tetszik, éppen kiegyenlítődött a Fáy utcában szerzett előny. Szerencsére nem volt időnk megijedni, mert Kökény Bea parádés góllal szépített, majd Tóth Bea egy betörés után 2-2-re kozmetikázta az állást. A német drukkerek eközben meglepetten pislogtak a kar­zatra, hiszen a csarnokban csak a magyar szurkolók hangja hallatszott. A biztatás némileg alább­hagyott, mert zsinórban há­rom brémai gól következett, a színesbőrű beállós, Erler gu­miemberként hajolt-csúszott át védőfalunkon. Ismét diadal­mas Fradi-széria volt soron, Kökény és Farkas szépített, Kokainé egyenlített, Takács pedig a félidő közepén elő­ször juttatta vezetéshez a Fe­rencvárost. Ha már lúd, le­gyen kövér, Kökény bevágta a hetediket, húszperc után 7-5 ide! A világbajnok kapust, Ada- mikot ekkor le kellett cserélni, mert szegényt a labdaszedő szerepére kárhoztatták a ma­gyarok. Labdával csak elvétve találkozott, olyankor is inkább a hálóból visszafelé jövet. Örömmel konstatáltuk, hogy a spanyol játékvezetők körülbelül egyenlő esélyt biz­tosítanak a feleknek, aztán hirtelen megint Erler miatt kel­lett aggódnunk, mert egymás után két gólt szórt, ezzel 10-8-ra ugrott a Bréma. A forgatókönyv továbbra is olyan fordulatos maradt, mintha egy ünnepelt krimi­szerző írta volna, váltott ve­zetés után 12-12-es döntet­lennel tértek szusszanásnyi pihenőre a riválisok. Fábián László, a Ferencvá­ros egykori kézilabdása, aki jelenleg Németországban ed- zősködik, szünetben jóslásra is vállalkozott:- Sok múlik azon, a második félidő elején milyen szellem­ben kezdenek fújni a játék­vezetők. Szó se róla, az első félidőben nem lehetett rájuk panasz, abszolút korrekten vezették a mérkőzést, szerin­tem két hibát vétettek csak. Pádár Ildikó kapura tör, a 4-es számú Anja Andersennek csak a szemlélő szerepe jut Fiedler Adrienn a budapesti mérkőzés hőse „besöpri” a testvéri gratulációt Szurkoló és szakember bár­hogy próbálta mesterségesen visszafogni magát, be kellett vallanunk: az első 30 percben látottak alapján kézzel fog­ható közelségbe került a di­adal. A második játékrészben, az idő előrehaladtával aztán egy­re kevésbé titkolóztunk, egyre nyíltabban ünnepeltünk. 15- 13-ra, majd 17-14-re húzott el a Fradi, ez pedig még mér­tékadó becslések szerint is öt­gólos összesített előny. És akkor még az idegenben lőtt gólok bűvös fegyverét be sem kalkuláltuk... A német játékosok egyre kétségbeesettebben integet­tek ki a szurkolók felé: segít­setek, kiabáljatok, mert itt csak magyar szót lehet hal­lani! A kitörni látszó zöld-fehér örömmámort egy brémai tak­tikai húzás akasztotta meg. A hazaiak kettős emberfogásra álltak át, Farkast és Kökényt is „kivették” a játékból, a töb­biek viszont nem tudtak mit kezdeni a hirtelen rájuk sza­kadt szabadsággal, a táguló térrel. A bírók is fokozatosan egy­oldalúvá váltak, nem látvá­nyosan, csak kicsit segítették a Walle együttesét, de mindig a döntő pillanatokban. Egy kiállítás itt, egy elfelejtett hetes ott, és máris megkezdődött a felzárkózás. Felzárkózásból egyenlítés, a német hangos­beszélő pedig újjáéledő reménnyel bömbölte a mikro­fonba: mindenki szurkoljon, már csak két gólnyi távolság­ra van a kupagyőzelem! Utoljára 19-18-ra vezettek lányaink, de innentől Anja An­dersen percei következtek. A dán világklasszis egyéni sportágként űzte ekkor a kézi­labdát, csapattársai nem segíthették, legfeljebb csodál­hatták. Anja foghatatlan volt, amit művelt, az meg felfog­hatatlan. Négy gólt bombázott be szoros egymásutánban, míg mi azon vehettük észre magunkat, a már megnyert- nek hitt serleg csúszik ki a kezeink közül, már 24-21, azaz összesítésben 45-44 oda! Kétszer kaptuk vissza az esélyt, de sajnos egyszer sem tudtunk élni vele. Előbb Far­kas Ági lövése tévesztett célt, majd öt másodperccel a befe­jezés előtt Kökény Bea kísér­letezhetett. Alulról tüzelt, de a nyúlánk német kapus, az Adamikot felváltó Lindemann eldobta magát, és lábában elakadt a labda. Kész, vége, nincs tovább, kupagyőztes a Bréma, tisz­tességes, de nagyon keserű vesztes a Ferencváros. A né­metek körbe-körbe rohan- gásznak a pályán, a magya­rok csendesen lekuporodnak valahova és sírdogálnak. Nemcsak a játékosok, de a szurkolók, sőt, némely vezető is. Amikor Lindemannt meg­kérdezem, hogyan védte az utolsó labdát, fülig szaladó szájjal mondja: „Semmit nem láttam belőle, találomra el­vetődtem, szerencsére be­jött!” A helyi televíziósok a szur­kolóinkat filmezik, mert sport- esemény kapcsán ilyen mély­ről jövő bánatot ilyen közel­ségből még nem láttak, nem láthattak. A városháza előtt hatalmas tömeg ünnepli az újabb bré­mai győzelmet, a magára ha­gyott magyar csapat csendes éneklésbe kezd, hiába, mi év­századok óta sírva vigadunk. A németek egyre szorosabb gyűrűt fonnak Fiedlerék köré, csodálják a veszteseket, a vi­lágklasszis beállós Erler pedig megjegyzi: nagyon szívesen játszana egy ilyen szellemű csapatban. Egy éjszaka eltelik, egy álom véget ér, de nosztalgiá­zásra legfeljebb a szurkolók­nak jut idejük. A csapatra baj­noki menetelés vár, többek között Fáy utcai rangadóval, a Magyar Kupa elődöntőjében meg a Debrecen az ellenfél. Nincs mese, kutyaharapást szőrével, a vasárnapi sokk után kedden már két edzésen gyógyulta Spectrum-FTC.