Fradi újság (1994)

1994. május 25. FTC-Kispest

4 FRADI ÚJSÁG A mi menetelésünk Magyar Kupa 1991-93 1992. november 4. Százhalombatta-FTC 1-2 G: Wukovics, Balogh G. 1992. november 25. Ajka-Hungalu-FTC 0-3 G: Balogh G. 2, Szekeres 1992. deeember 2. Rába ETO-FTC 0-1 G: Lipcsei 1992. december 6. ITC-Rába ETO 2-0 G: Deszatnik, Balogh G. 1993. március 16. PMSC-Fordan-FTC 0-2 G: Gregor, Lipcsei 1993. április 7. FTC-PMSC-Fordan 3-1 G: Wukovics 2, Albert 1993. május 5. MTK-FTC 1-1 G: Wukovics 1993. május 19. FTC-MTK 1-0 G: Lipcsei 1993. június 2. Haladás-FTC 1-1 G: Keller 1993. június 23. FTC-Haladás 1-1 G: Fodor A kupát a 120 perces küzdelem után 11 -cs rúgásokkal az FTC nverte! MAGYAR KUPA 1993-94 augusztus 8. Salgótarján: S. Kohász-FTC 4-7 G: Kovács 3, Wukovics 2, Lipcsei 2 Florváth - Simon, Hrutka, Kuznyecov - Nagy, Vanicsek, Lipcsei, Albert, Keller - Kovács, Wukovics. Cs: Gregor, Szűcs szeptember 22. Tatabánya-FTC 0-1 G: Szekeres Szeder - Lipcsei, Telek, FIrutka - Szűcs,. Détári, Vanicsek, Szekeres - Gregor, Balogh, Cigan. Cs: Páling november 3. Zalaegerszeg: ZTE-FTC 1-3 G: Lipcsei, Kovács, Gregor Szeder - Telek, Hrutka, Szekeres - Páling, Lipcsei, Détári, Keller - Wukovics, Kovács, Cigan. Cs: Gregor február 26. Üllői út: FTC-I1I. kér. 2-0 G: Zavadszky, Balogh Szeder - Telek, Simon, Szekeres - Páling, Lipcsei, Lisztes, Keller - Zavadszky, Kovács, Wukovics. Cs: Balogh, Gregor március 2. Üllői út: FTC-III. kér. 0-0 Szeder - Telek, Simon, Szűcs - Nagy, Lisztes, Lipcsei, Keller - Zavadszky, Kiss, Gregor. Cs: Balogh, Wukovics március 16. Üllői út: FTC-ETO FC Győr 3-0 G: Zavadszky, Balogh, Telek Szeder - Telek, Simon, Szekeres - Páling, Lisztes, Lipcsei, Vanicsek, Keller - Zavadszky, Balogh. Cs: Albert március 29. Győr: ETO FTC GyóT-FTC 0-0 Szeder - Telek, Balogh, Szekeres - Simon, Albert, Lisztes, Lipcsei, Keller - Zavadszky, Wukovics. Cs: Gregor, Szűcs április 27. üllői út: FTC-Vasas 2-0 G: Wukovics 2 Szeder - Hrutka, Szekeres, Vanicsek - Simon, Correa, Lipcsei, Bubcsó - Zavadszky, Kovács, Wukovics. Cs: Nagy, Szűcs május 11. Fáy u: Vasas-FTC 1-2 G: Kovács, öngól Szeder - Petrók, Simon, Szekeres - Páling, Albert, Lipcsei, Keller - Nagy, Kovács, Christiansen. Cs: Vanicsek, Zavadszky Az Üllői úton lesz a Fradi 3000. kupadöntő perce! Az FTC története során az eddigi döntőkön - a megismételt döntóTet és hosszabbításokat is figyelembevéve - a 3000. kupadöntők percéhez érkezett! Eddig összesen 2940 percet játszottak a zöld-fehérek a Magyar Kupa finálékban. Az Üllői úti FTC-Kispest mérkőzés 60. perce lesz a 3000. perc. De szép volna, ha Fradi gólt hozna... „Soha el nem múló szeretettel emlékszem...” Az idén 66. születésnap­jához érkező régi ferenc­városi edzőt, Friedmanszky Zoltánt kérdeztük az 1978­as kupadöntőről?- Soha nem felejtem el azt a Pécs elleni kupadöntő mérkőzést. Nagyon megi­jedtünk, hiszen ellen­felünk már 2-0-ra ve­zetett, de akkor a csa­pat valami egészen va­rázslatos hajrába kez­dett, s a vége - hosz- szabbítás után - 4-2 lett a javunkra! Pedig legjobb játékosunk Nyilasi Tibor nem le­hetett végig a pályán, mert kiállították. Ott voltak viszont a töb­biek: Tepszics, Major, Bálint, Vépi, Zsiborás, Mészöly, Pali, Pusztai, Pogány, Szokolai, az elnyííhetetlen Martos Győző. Soha el nem múló szeretettel em­lékszem ezekre a fi­úkra. Hiszen mégis­csak nekik köszön­hetem egyik legnagy­obb edzői sikeremet. Tudja-e Ön?- hogy a régi Üllői úti pályán az első' Magyar Kupa mérkőzés 1911- ben volt: FTC-BTC 4-1. Pataki Mihály, a középcsatár nyitotta meg az Ülló'i úti kupagólok sorát. Az új stadionban az első' Magyar Kupa (MNK) mérkőzés időpontja 1976. április 6. A diósgyőriek 1-0-ra győztek az Üllői úton... Az új sta­dionban az első MNK gólszerző Bálint László volt. A Ferenc- város-Kaposvár (5-2) kupamér­kőzésen tizenegyesből szerezte a nevezetes gólt. Szabó Ferenc pedig pár perc múlva az első akció gólt lőtte.- hogy a Fradi a 75 éves ju­bileum idején nyerte először az újonnan készített kupát. A 95 éves születésnapon vajon sikerül az ismétlés? Egy dolog már sport­töténeti tény: az elmúlt öt évben az FTC játszotta a legtöbb kupadöntőt! íme időrendben: 1988- 89: Bp. Honvéd-FTC 1-0 1989- 90: PMSC-Bp. Honvéd 2-0 1990- 91: FTC-Vác 1-0 1991- 92: UTE-Vác 1-0 1992- 93: Haladás-FTC 1-1 1-1 1993- 94: FTC-Kispest- hogy a fradisták kupadöntőbe­li gólkirálya Dr. Sárosi György, aki összesen 7 gólt szerzett pálya­futása alatt a kupafinálékon. Kohut 5, Turay 4, Toldi, Táncos és Ónodi II 3-3 góllal járultak hozzá a végső sikerhez. Hogy a „maiak”? Nos 1974-től időrendben a döntő­beli gólszerzők: Mucha, Magyar, Kelemen, Szabó, Bálint, Pogány, Szokolai, Martos, Nacer, Keller, Fodor. Vagyis mindenki egygó- los... A Kispestiek ellen is kiegyeznénk mondjuk öt egygólos- ban... Friedmanszky a hosszabbítás előtti „pihend percekben” Martos Győzőnek adja tanácsait. Lehet, hogy Martos ezért rúgott egy gólt? Az edző mögött a két főorvos Juhász dr. és Gyarmati dr. Pogány lábát pedig Rózsa Lajos pályaedző kezeli. Ő is szerzett egy gólt...