Fradi újság (1994)

1994. május 25. FTC-Kispest

2 FRADI ÚJSÁG Fcrencváros-Kispest-Honvéd Magyar Pista gólt lő az 1975-ös FTC-Honvéd rangadón A játékosok a szócsöves embert hallgatták... 193 I. december 13. Ollói út: Ferencváros-Kispest 2-0 G: Szedlacsek 2 A két csapat első Magyar Kupa mérkőzését a nagy hideg miatt mindössze 1000 néző látta... A Fradi gyorsan rúgott két gólt, azután lanyha iramban játszották végig a meccset. A 11. félidő közepén végre akadt esemény: „Megjelenik a szócsöves em­ber. A játékosok otthagyják a labdát, a bíró is a hirdetőt figyeli. „Magyarország - Olaszország mérkőzés ered­ménye a 20. percben 0-0” - mondja a hirdető. Ezután folytatják a játékot és Szedlacsek hajmeresztőén nagy gólhelyzetben az üres kapu mellé lövi a labdát.” A mesterhármas tehát az első meccsen elmaradt, de Takács 11 révén a későbbiek­ben mégis megszületett... Ferencvárosi gólözön. 1933. február 12. Üllői út: Ferencváros-Kispest 8-1 G: Takács 11 4, Kohut 2, Táncos, Kovács „A csodaszép dugók versenyt fütyültek a csípős széllel” - ezzel a címmel kezdte tudósítását a Nemzeti Sport, a labdarúgók Magyar Kupa mérkőzéséről. 2-0-as félidő után a Fradi egy hatost rúgott a második játék­részben. Takács 11 „mesterné­gyesén” kívül, Kohut meccs­záró gólja aratta a legna­gyobb sikert. így örökítették meg: „A 85. percben Kohut elé került a labda. A szélső futás közben abba a bizonyos Kohut-szögbe kerül a kapu közelében, szinte az oldal­vonalon. Nagy erővel meg­vágja a bőrt, s az a bal oldal­fáról rettentő erővel vágódik be a hálóba, 8-1! A nézőtér pillanatra megdöbben a nagyszerű jelenet láttán majd Szedlacsek Ferenc aki a Ferenc­város-Kispest kupa mérkőzések történetében az első gólt szerezte önfeledten tapsol és örömmel kacag." Magyar „Kohut-gólt” lőtt 1979. április 14. Üllői út: Ferencváros-Honvéd 4-1 G: Magyar 2, Mészöly, Pusztai Ezen az újkori kupamér kőzésen a negyeddöntőben találkoztak a csapatok és a továbbjutást oda-vissza ala­pon döntötték el. Az első meccsen 15 ezer szurkoló foglalt helyet a lelátókon. Bálint kihagyott l 1 -esével kezdődött a találkozó, majd kihagyott helyzetek sokasága után o-o-al zárult az első játékrész. A második félidőben azután beindult a gólgyártás, és szép Fradi siker született. A legérdekesebb gól a 49. percben esett: Magyar bal oldali szögletből jobb lábbal csavarta a kapuba a labdát. Az újságokban Nyilasi neve szerepelt góllövőként, de erről Nyíl így nyilatkozott: - Feltétlen Pistát kell gólsz­erzőnek tekinteni, hiszen én csak takartam a kapus elől a kilátást. Háttal is álltam a lab­dának, s talán csak egy kicsit ha súrolta a labda a testem. Ezt a gólt Magyar lőtte... A bíró szájából kiesett a síp... 1979. május 9. Kispest: Bp. Honvéd-Ferencváros 1-1 G: Nyilasi A gól a 16. percben szü­letett: Takács mintaszerű lab­dával ugratta ki Nyilasit, aki látványos labdaátvétel után elegánsan lőtt a hálóba. A következő percekben is támadott az FTC és egy bal oldali beadást követően Ebedli ritkán látható nagy kapufát lőtt. Ebedlinek volt még egy emlékezetes alakí­tása: a mérkőzés elején vélet­lenül a játékvezetőnek rúgta a labdát, akinek a szájából kiesett a síp. Közben a játék folyt, a bíró kereste a fűben a sípot, de nem ő, hanem egy szemfüles labdaszedő találta meg... Az első három kupapár­bajt” tehát a zöld-fehérek nyerték! Az elmúlt évtized három újabb találkozása vi­szont rendre a kispestiek si­kerével zárult... Tizenegyespárbaj - „végkimerülésig”... 1983. április 6. Kispest: Bp. Honvéd-Ferencváros 2-2 G: Nyilasi 2 Sokan előrehozott dön­tőnek nevezték a találkozót, s mint később kiderült ez a mérkőzés méltóbb is volt a kupához, mint az igazi finá­lé... Sem a rendes jétékidő- ben, sem a hosszabbításban Takács II József, a „kisTaki” egy Üllői úti gólgyártás közben...