Fradi újság (1991)

1991 / 16. szám

FRADI ÚJSÁG 11 Nyilasi 13+1 Na, Tibi nem a totón érte el mindezt, hanem az FTC edzői között a 13 százon felüli meccsszámot elérők után az örökranglistán előrerukkolt, és immár tizennegyedik... A fényképen egyik edzői nyilatkozatát adja - ez­úttal Burkovits Ferencnek, a Mai Nap újságíró­jának. Dalnoki Jenő Blum Zoltán Tóth Potya István Novák Dezső Mészáros József Tátrai Sándor Dimány Lajos Csanádi Ferenc Dr. Lakat Károly Sós Károly Friedmanszky Zoltán Rákosi Gyula Lyka Antal Nyilasi Tibor Nyilasi mérkőzésszámát 1991. november 1-jé- vel zártuk. 397 mérkőzés: 351 mérkőzés: 210 mérkőzés: 200 mérkőzés: 192 mérkőzés: 185 mérkőzés: 166 mérkőzés: 142 mérkőzés: 141 mérkőzés: 137 mérkőzés: 133 mérkőzés: 126 mérkőzés: 114 mérkőzés: 64 mérkőzés: Fradisták gyerekei Már versenyeznek a Szívós csemeték „Tegnap” történt Október 9. Székesfehérvár: Magyaror­szág-Belgium 0-2 Az FTC-ből Lipcsei játszott - 81 percet. ... Eredetileg Albert pályá- ralépését is jelezték, de végül a kapitány orvosi tanácsra, nem ál­lította be. Pedig előtte három na­pig edzett... Nagy kuriózumtól esett el az Albert család és termé­szetesen a Fradi család: Albert 75. - utolsó válogatottsága a szé­kesfehérvári pályán volt. Fia most azon a pályán kezdhette volna vá­logatottságát, ahol az „öreg” be­fejezte... * Népliget: Herz-FTC-TFSE 15-15 A TF már 12-7-re is vezetett! Az egyenlítés a Fradinak az utolsó percben sikerült. Kertész Klári mindezt már nem láthatta, hiszen egy akció során úgy torkon ütöt­ték, hogy levegő után kapkodva elájult. Csak a pályán lévő orvo­soknak majd a kórházi kezelés­nek köszönhette, hogy nem tör­tént tragédia... Október 10. Az FTC-Törley vízilabda szak­osztály vezetősége úgy döntött, hogy Dr. Mayer Mihályt bízza meg a vezető edzői teendőkkel. Ju­hász Károly pályaedzőként segíti a célkitűzéseket. Október 11. Bukarest: Olimpija Ljublja­na—FTC 3-2 A jégkorong BEK-torna nyitó­mérkőzésén a Fradi végig egyen­lő ellenfele volt a neves jugoszláv bajnoknak. Guszin a Fradi szovjet portása bravúrosan védett - de óriási hibája, amiből a harmadik gól született, vesztést jelentett. Kapussors... Október 12. Üllői út: FTC-Rába ETO 2-1 G: Urbán, Lipcsei, Wukovics Balogh-Telek-Páling, Simon- Lipcsei, Szenes, Keller, Patkós- Schneider, Wukovics, Deszatnik. Cs:,Nagy Zs., Balogh G. Örökké emlékezetes mérkőzés marad! A Rába a 85. percig 1-0-ra vezetett! Pedig a 61. percben már-már Fradi gólt kiáltott a publi­kum: Lipcsei az ötös sarkáról meglőtte a labdát, az pedig a bal kapufa belső élén iránytváltoztat- va elgurult keresztben az üres ka­pu előtt... Lipcsei aztán a 92. percben ismételt: ezúttal labdáját a kapus ütötte a lécre. De ezt megelőzően a 85. percben mint­egy 24 m- ről óriási bombagólt lőtt a léc alá! A 89. percben pedig Wukovics az ötösről szép mozdu­lattal helyezte a labdát a hálóba. A közönség a „4 perces meccsnek” tombolva örült - a lefújás után a Fradi fiúk tiszteletkört futottak... * Népliget: Herz-FTC-Vasas Citadella Night Club 14-12 Bravúros győzelem! A ferenc­városiak az 59. percben 4 góllal vezettek! Különösen Fiedler a ka­puban, valamint Steitz és Hesz re­mekeltek. Itt is vastaps köszöntöt­te a győztes fradistákat... ♦ Hajós Alfréd uszoda: FTC- Tőrley-KS110-4 Az első két negyed után már 6- 1 volt az eredmény! Pedig a Sportiskola kapusa még remek teljesítményt is nyújtott. A legtöbb Fradi-gólt - négyet - Bíró szerez­te. * Bukarest: Steaua Bucuresti- FTC 6—4 A jégkorong BEK mérkőzésen a Ferencváros különösen az első és a harmadik harmadban tetsze­tősen, jól játszott - de Fortuna a hazaiakat segítette. Október 13. Egén Eger-FTC-Törley 12-12 Vízilabdázóinknak ezúttal sem sikerült az idegenbeli győzelem. A végeredményt jelentő egyenlítő gólt a hazaiak 9 másodperccel a mérkőzés vége előtt szerezték... * Bukarest: FTC-Szlávia Szófia 8-4 Sajnos a továbbjutás szem­pontjából ennek a győzelemnek már nem volt jelentősége. Jégko- rongozóink mindenesetre nem nyeretlenül tértek haza. Október 15. , A Budapesti Úszó Szövetség utánpótlás versenyén 367 induló volt a Komjádi uszodában. Az FTC Golden Bridge versenyzői nyerték a legtöbb érmet! A ferenc­városi aranyérmesek: Lakos (100 m gyors) és Székely (pillangó). * Balogh László szurkolónk a Fradi újság egyik tavaszi számá­ban közölt rejtvénypályázat nyer­teseként arról dönthetett, hogy melyik ferencvárosi játékossal ebédel a közkedvelt Fradi étte­remben. Nem tudott dönteni Sze- iler és Páling között - így mi mást tehettünk meghívtuk mindkettőjü­ket... Balogh Laci is „párban” ér­kezett menyasszonyát is elhozta. Amíg az edzés végétért, vendége­ink a Fradi futballmúzeumban szemlélődtek, majd Körmöczy Oszkár a Fradi étterem vezetője kísért virággal díszített asztalunk­hoz. Valamennyiünk étele ízletes és nagyon finom volt, de gondo­lom, aki a Fradi étterembe jár, an­nak ez nem meglepetés, hiszen itt nem szerencse kérdése, hogy va­laki jót rendeljen... Egy kapus­sors már jobban függ a szeren­csétől Balogh Laci Szeiler Jóská­val erről is elmélkedett. Még egy nívós kapuskesztyű is bizonyos fokig szerencse kérdése, hiszen nem akárhogy lehet hozzájutni. Zsuzsa - Balogh Laci me­nyasszonya - külkereskedő, így hosszan beszéltek a kesztyű „ügyről”... Páling a csapatról, hét­köznapjairól, vágyairól mesélt - és egy „hétköznapi" ebéd ezzel végétért. Még egy fotó az étte­remből, aztán egy lelkes fradis el- köszönés... Október 18. Megjelent az ötödik Fradi fo­rint: Dalnoki,Jenő, Kispéter Mi­hály, Novák Éva és Novák Ilonka portréi díszítik - bizonyára sokak örömére. * A Fradi futballmúzeum értékes holmival gazdagodott: Szűcs La­jos odaajándékozta az 1968-ban viselt Világválogatott mezét! A FI­FA embléma alig fakult meg, de azért látszik, hogy ez a mezt már viselték. Nem is akárki... Termé­szetesen szurkolóink is megte­kinthetik a Fradi futballmúzeum­ban. * A német televíziósok - a brémai meccs közeledtével - ellátogattak az Üllői útra. Albert és Nyilasi né­metül nyilatkozott... N.B. Szeiler és Páling „kívánság-ebéden” a Fradi étteremben Szűcs Lajos világválogatott mezét átadta... Az, hogy a Szívós gyermekek spor­tolni fognak - azt hiszem, abban nincs semmi különös, hiszen apai ágról megvolt igen intenzíven az a bi­zonyos indíttatás. A nagyapa id. Szí­vós EB-arany olimipiai ezüstérem tulajdonosa. A fia ifj. Szívós István még édesapját is túlszárnyalta ered­ményességben. Olimpiai aranyérem, VB-arany és EB- győzelem fűződik nevéhez- Ha azt hiszed, én beszéltem rá gyermekeimet, hogy sportoljanak, tévedsz - kezdte a beszélgetést Dr. Szívós István, az FTC ügyvezető el­nöke. Arra mindenképpen töreked­tem, hogy sokat mozogjanak - egészségesek legyenek. A kis Marci tízéves. Vízilabdázik a KSI előké­szítő csoportjában. Sokat járt velem az uszodába. Először megtanult úszni - később derült ki, hogy nincs „rossz viszonyban” a labdával sem.- Volt kitől örökölnie.- Bízom benne, hogy később nem jelent majd terhet Marcinak a Szívós név - de ha visszaemlék­szem, nekem is meg kellett „birkóz­nom” hasonló lelki teherrel. A kislánynál más a helyzet. Ő vív a BVSC-ben. Bóbis Ildikó tanítvá­nya. Időről időre fejlődik, ezt bizo­nyítják eredményei is.-Marci, szereted a vízilabdát?- A mindenem. Szeretnék jő já­tékos lenni. Ha gólt dobok, az vala­mi nagyszerű érzés.-Mit csinálsz szívesen szabadi­dődben?- A sporton kívül legszívesebben a nagypapával horgászunk, az sem jelent kis örömöt, ha sikerül halat fogni.- Szoktál focimérkőzésre járni?- Igen, nagyon sokszor elvisz a papa megnézni a Fradit. Monda­nom sem kell, hogy nekik szurko­lok. Kedvenc játékosom Lipcsei és Albert. - Nagyon tetszik, ahogy küzdenek, nem ismernek elveszett labdát. Márti, aki eddig udvariasan hall­gatta öccsét, most átveszi a szót.- Miért pont a vívást választottad?- kérdeztük a 13 éves Mártit.- Nem is tudom. Nem igazán éreztem a labdát, és nem is ejtettek rabul a labdás sportok. Ha jól em­lékszem, valaki szólt a suliban, hogy menjünk vívni. Egyáltalán nem bántam meg. Arra törekszem, ha már csinálom, akkor a tőlem telhe­tő legjobban tegyem.-Mi ahobbyd?- Ha egy kis szabadidőm van, szeretek a konyhában tenni-venni.- Időnként anyu nem igazán örül e ténykedésemnek - de ha sikerül jó ízeket kreálnom, akkor azért büsz­ke rám. Hogy sikerül-e Mártinak Marcinak édesapjuk nyomdokaiba lépni, azt nem tudjuk. Megízlelik-e milyen egy világversenyen a dobo­gó legmagasabb fokára állni? A mérce bizony magas. - Bízunk ben­ne, hogy át tudják majd ugorni azt a bizonyos lécet. Matejka Tibor