Fradi újság (1991)

1991 / 15. szám

6 ZÖLD SASOK l Régi remek rangadók ^ w w HÁROM PÁLYÁN - HÁROM FRADI GYŐZELEM 1940. április 14. Hungária krt.: Ferencváros-Hungária 2-0 G.: Finta, Gyetvai Ferencváros: Csikós-Szoyka, Polgár-Hámori, Sárosi III, Pó- sa-Suhai, Sárosi dr., Finta, Ja­kab, Gyetvai Hungária: Szabó-Kis, Bíró-Se­bes, Turay, Dudás-Béky, Vidor, Kalmár, Müller, Titkos Bármennyire is vészterhesek voltak már az idők, arra senki sem gondolt, hogy ez lesz az utolsó Ferencváros-Hungária nevet viselő örökrangadó. A Hungária volt a nagy esélyes. Elvégre első helyen állt a baj­noki táblázaton ugyanakkor, amikor a Ferencváros - 6 vesz­tett mérkőzéssel! - csak a ne­gyediken. Ha a Hungária meg­nyeri a rangadót, behozhatatla­nul bajnok. Nem nyerte meg. Csatársora csődöt mondott. Finta pedig már az 5. percben szép góllal szerzett vezetést a zöld-fehéreknek. AII. félidő 5. perce ismét Fradi gólt hozol): Gyetvai szép egyéni akció vé­gén a hálóba talált. Ez az örök­rangadó is hű volt a hagyomá­nyokhoz - az esélytelennek tar­tott csapat győzött. Végül ez az esélytelen Ferencváros - jobb gólarányával - megnyerte a baj­nokságot! * 1954. május 9. Népstadion: Bp. Kinizsi-Bp. Vörös Lobogó 3-1 G.: Mátrai, Palotás, Börzsei (öngól), Vilezsál Kinizsi: Gulyás-Ombódi, Kis- péter, Dalnoki-Szabó, Dékány- Láng, Orosz, Mátrai, Vilezsál, Fenyvesi. Cs.: Kertész V. Lobogó: Gellér-Kovács II, Börzsei, Lantos-Kovács I, Za- kariás-Sándör, Hidegkúti, Palo­tás, Szolnok, Molnár. Cs.: Ko­vács IV Örökrangadón ez volt az első ferencvárosi győzelem a Néps­tadionban! Az 1953-as bajnok­csapat legyőzése nagy fegyver­ténynek számított, amit a Kini­zsi fiataljai elsősorban óriási lelkesedésüknek, önfeláldozó játékuknak köszönhettek. Az első gólt az akkor még kö­zépcsatárt játszó Mátrai így szerezte: „A 13. percben Orosz a baloldalon lefutott, középre MTK: Brünyi-Palicskó, Varga, Egervári, Kovács J.-Kovács B., Siklósi, Borsó-Takács, Fülöp, Morgós. Cs.: Turtóczky, Koritár A nagyiramú első játékrész gól nélkül végződött. A II. fél­idő még alig kezdődött el, ami­kor egy védelmi hibát kihasz­nálva Szokolai a hálóba pöccin­tette a labdát. A 63. percben növelte előnyét az FTC. Ma­gyar vezette végig a labdát, majd remek ütemben ugratta ki középen a jobb oldalról befelé törő Kelement s a csereként beállt csatár 12 m-ről a kifutó, majd megtorpanó Brünyi fölött a kapu közepébe emelt, 2-0! Dalnoki Jenő edző: - Egy na­gyon jó MTK-VM-et győztünk le. A fiúk minden dicséretet megérdemelnek, mert nagyon jól és lelkesen játszottak. Mezey György, aki ekkor a kék-fehérek edzője volt:- Gratulálok a Ferencváros­nak a győzelemhez! * Nos, ezt a mondatot várjuk Verebes Józseftől, a kék-fehé­rek jelenlegi vezető edzőjétől az október 26-i örökrangadó után... Az új Üllői úti stadionban a Ferencváros még egyetlen örökrangadó után sem hagyta el vesztesként az otthon zöld füvét! Szinte hihetetlen, de sporttörténetit tény: az MTK 38 éve nem győzött az Üllői úti pályán! Igaz az új FTC-stadion felépítéséig 33 örökrangadót a Népstadionban rendeztek... íme az Üllői úti örökranga­dók-1974 óta: 1974. jún. 1. FTC-MTK 2-1 1976. máj. 8. FTC-MTK-VM 3-1 1977. dec. 17. FTC-MTK-VM 2-0 1980. jún. 10. FTC-MTK-VM 2-2 1983. ápr. 2. FTC-MTK-VM 2-1 1984. máj. 16. FTC-MTK-VM 2-0 1984. szept. 12. FTC-MTK-VM 2-1 1985. okt. 5. FTC-MTK-VM 1-1 1986. aug. 27. FTC-MTK-VM 0-0 1988. jún. 5. FTC-MTK-VM 2-0 1989. ápr. 15. FTC-MTK-VM 1-0 1989. aug. 12. FTC-MTK-VM 4-0 1990. okt. 6. FTC-MTK-VM 4-0 Eddig tehát 13 mérkőzés volt -következik a +1... N.B. A kék-fehérek elleni utolsó Üllői úti emlék... A négygólos győzőkből, már csak négyen vannak a Fradiban. Álló sor balról: Bánki, Keresztúri, Simon, Elől: Albert, Lipcsei, Topor, Limperger, Keller ívelt és a kapus előtt nagyszerű­en kiemelkedő Mátrai 6 m-ről a kapu jobb sarkába fejelte a labdát.” A 3-1-es Kinizsi győzelem 1- 1-es félidő után alakult ki. A harmadik gólt az azóta már saj­nos elhunyt nagyszerű játékos, Vilezsál Oszkár szerezte. Az utolsó előtti percben Fenyvesi beadását fejelte a kapuba. Zú­gott a vastaps... * 1977. december 17. Üllői út: FTC-MTK-VM 2-0 G.: Szokolai, Kelemen FTC: Hajdú-Martos, Bálint, Rab, Vépi-Nyilasi, Ebedli, Ta­kács-Pusztai, Szokolai, Magyar. Cs.: Kelemen, Pogány BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’SBOY’S BOY’S O O co m co >• O GQ CO > o CD CO > o CD CO >­o CD KÖLTÖZKÖDIK? BÚTORT VÁSÁROLT? KERESKEDELMI ÁRUTERÍTÉSI GONDJAI VANNAK? A szállítással bízza meg a yob-BOY’S Kft-t! Mérsékelt árak, garancia! co >­o CD CO >­o CD CO >■ o co co >­o CD CO >• O CD CO >­o CD Fuvarfelvétel: VII., Thököly út 3. (a Keletinél) 122-8096, 121-7797 co >­o CD CO >­O CD BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’S BOY’SBOY’S BOY’S