Fradi újság (1991)

1991 / 14. szám

FRADI ÚJSÁG 5 „Tegnap” történt Szeptember 11. Győrött, a Magyarország-íror- szág (1-2) válogatott mérkőzésen a magyar csapat újoncaként Lipcsei Péter is bemutatkozott a nemzeti ti­zenegyben. ő az FTC'121. váloga­tott labdarúgója. Szeptember 14. Üllői út: FTC-Haladás 2-2 G: Kuznyecov, Dzurják Balogh - Kuznyecov, Telek, Lip­csei - Simon, Vanicsek, Szenes, Keller - Schneider, Dzurják, De- szatnik. Cs: Páling A labda az „égből” érkezett - ej­tőernyős hozta a pályára... És ez a labda a 10. percben a Ferencváros kapujában hálót ért! A szombathe­lyi vezetést a 27. percben Kuznye­cov bombagóllal egyenlítette. A klub történetében ez volt az első eset, hogy szovjet játékos, a Ferenc­város színeiben gólt szerzett! Rend­hagyó módon különpénzt kapott érte - hiszen Szőts Ferenc szurko­lónk az őszi idény első Üllői úti Fra­di gól szerzőjének 2500 Ft-ot aján­lott fel... A második ferencvárosi gól viszont 1 pontot ért - Dzurják az 59. percben egyenlített. A Fradi „vándorcsatárának” egy ideig ez az utolsó Üllői úti gólja - hiszen azóta Ciprusra szerződött. Nyilasi: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk. Kétszer kinyíltunk, és ekkor gólt is kaptunk, így futnunk kellett az eredmény után. * A Blaha Lujza téri aluljáróban egy Aranylabdás kézjegyéért sorba- nállók sokasága várakozott. A Nemzeti Sport Albert szüle­tésnapjára megjelentetett külön- száma - no és a Fradi futballmúze- um által kiadott Albert albumot a „Császár” 10—12-ig fáradhatatlanul - egy perc megállás nélkül! - dedi­kálta. „Rikkancsok” voltak: Szeke­res István, Gyenes J. András, Lakat T. Károly, Borókai Gábor, Zombo- H Sándor és Nagy Béla. Szeptember 15. Albert Flórián 50. szüle­tésnapján gálamérkőzés az Üllői úton, igazi nosztalgia-foci a régi na­gyok pályára lépésével. Erről la­punkban már beszámoltunk - de két momentum még idekívánkozik. Az ünnepelt eredetileg mindkét csapatban játszott volna egy-egy félidőt. Aztán a vesztésre álló „hat­vanasokat” nem volt szíve „cser­benhagyni”... Flóri egyébként - akiről tudvalévő, hogy nem egy ára­dozó, rajongó típus - az eseményt követő napokban mondta:- Életem legfelejthetetlenebb eseményei közé tartozik ötvenedik évem vasárnapi 24 órája... Varga Zoltán is tőle szokatlan módon, meghatott hangon mond­ta a mérkőzést követő állófogadá­son:- Nem gondoltam, hogy valaha az életben ilyen ünneplés közepette térhetek vissza az Üllői útra. Cso­dálatos érzés volt tízezer szurkoló tapsától kísérve a pálya gyepére fut­ni. Csodálatos érzés volt Flóriékkal ismét együtt játszani. Szívemből örülök, hogy mindez így és most megtörtént. Szeptember 16. Az FTC kerékpárcsapata - So­mogyi Miklós, Antalfi László, Val­ter Tibor, Molnár Tamás (edző: Il­lés Bálint) - megnyerte a 100 km-es országúti CSB-t. A győri célba a mi­eink országos csúcsot (2:08.16) megközelítő idővel érkeztek, szép sikert arattak. Szeptember 18. Szófia: Levszki Szófla-FTC 2-3 G: Deszatnik, Lipcsei, Lipcsei Balogh - Simon, Telek, Kuznye­cov - Páling, Lipcsei, Albert, Pat­kós, Keller - Schneider, Deszatnik. Cs: Nagy Zs., Rácz A Ferencváros először győzött kupamérkőzésen Bulgáriában! A Fradi először rúgott három gólt Szófiában! És micsoda gólok vol­tak!? A 8. percben Patkós-Keller-De- szatnik akció végén a Fradi balszél­ső öt méterről továbbította a labdát a bolgár kapuba. Ez a gól egy fél­órára alaposan megtörte a hazaiak lendületét, olyannyira, hogy levegő­ben lógott az újabb ferencvárosi gól... Az 1-1-es félidei eredmény után jött az újabb zöld-fehér „simo- gatás”: Lipcsei nagy lendülettel tört kapura, kicselezte a kapust is, majd elegánsan a hálóba lőtte a labdát. A 80. percben a villanyújságon ismét az ő - cirillbetús - nevét ol­vashattuk: szabadrúgást követően, 20 m-ről bombagólt lőtt! Az utolsó perc eseménye - egy hálóba perdí- tett labda. Ez a háló sajnos a Fradi kapuján feszült... A mérkőzés után a MALÉV kü- löngép azonnal visszatért Buda­pestre. Itt a nap újabb kellemes megle­petéssel szolgált: az új Fradi-busz várta a szófiai győzőket. Szeptember 19. A kerékpáros pályabajnokságon két számban rendeztek versenyt az aranyérmekért. Mindkettőt fradis- ták nyerték! Selejtezőben bajnok: Pais Péter (2. Fábián, 3. Valter) Párosversenyben bajnok: Pais Péter-Somogyi Miklós (2. Fábián-Valter, 3. Antalfi- Molnár) Vagyis mindkét számban csak az FTC-Jacobs versenyzői áll­tak a dobogón! Szeptember 20. Népligeti FTC-csarnok: Herz- FTC-Nagykanizsai Olajbányás 28- 17 A női kézilabdacsapat biztos győzelméből Steitz 8, Hermanné 6 góllal vette ki a részét. Szeptember 21. Zalaegerszeg: ZTE-FTC 0-4 G: Albert, Albert, Albert, Lip­csei Szeiler - Simon, Telek, Kuznye­cov- Páling, Patkós, Lipcsei, Keller- Nagy Zs., Albert, Deszatnik. Cs: Szenes. A mérkőzés végén a Fradi-szur- kolók ovációja közepette tisztelet­kört futottak a ferencvárosi játéko­sok. No, persze a 90 perces előzmé­nyek után erre alaposan rászolgál­tak. Végig támadófutballt játszva - csak helyzeteik felét kihasználva! - érték el az idegenbeli szokatlan gól­különbségű győzelmet. Egy kicsit szokatlan volt mesterhármast látni- a kis Flóri élete elős mesterhár­masát úgy szerezte, hogy abban a „középső gól” - 11-es volt. Élete el­ső tizenegyesét lőtte... (Apja a játé- koskijáróban majdnem infarktust kapott, nem akart hinni a szemé­nek, hogy fia teszi le a 11- es pontra a labdát.) * A Granek István emlékverse- hyen a kenu egyesek mezőnyében Zala György a 2. helyen végzett. Szeptember 25. A Fradi indulóval nyitott a Kék madár eszpresszó a Ferenc kör­úton, tehát a Franzstadtban. Kiss József a zongoránál énekelte, Al­bert Flóri pedig hallgatta. Mert Ma­rosi János, a Fradi-szívű tulajdonos a megnyitóra őt is meghívta. Nem lenne meglepő, ha a Kék madár cégtáblát hamarosana Zöld Sasok váltaná fel... N. B. Vígan csengjen a pohár Boldogságban éljen az új pár... Hesz Ági kézilabdázónk Kőfalvi András oldalán FTC-C00PT0URIST túra a jubileum jegyében Az FTC és a Cooptourist első közös külföldi társasútja tíz éve, 1981. szeptember 26-án indult. Ak­kor egy hat napos utazás során ózdi és ostravai mérkőzés volt az úticél. Az elmúlt évtizedben a Ferencvá­ros szurkolói részére a Cooptourist 13 országba indított autóbuszos, re­pülőgépes, sőt, még szárnyashajós utakat is! A hazai és külföldi mér­kőzések száma százon felüli! Most a Cooptourist - mintegy ajándékként - a törzsutasoknak a tíz év emlékére tízezer forintért kedvezményes utat indított. A zala­egerszegi meccset követően auszt­riai és németországi utazást kínál­tak, arra invitáltak. Az utazás egy fényképezéssel kezdődött: a Fradi pálya gyepén egy szurkolói „csapatkép” készült... Egy „félidő” múltán már az 1848-as szabadságharc Pákozdi emlékmű­jénél szemlélődött a társaság. Kö­vetkezett a Sümegi vár, „alulnézet­ből” - vagyis a városból. Aztán egy kedves városba érkeztünk. Zalae­gerszegen tavaly - az antwerpeniek elleni „hazai” kupamérkőzésen szép siker született. A siker ezúttal is a ferencvárosi fiúkat ölelte át. Kü­lönösen az ifjú Albert Flóriánt... * Az „Albert-hetet” emlékezetes mesterhármassal zárta! A szurkolók a zalaegerszegi 4-0- ás mérkőzést követően, éjszakai utazással érkeztek Németországba. A mindössze 8000 lakosú Wasser­burg városka főterén a kora reggeli órákban városnéző sétával kezdő­dött a program. Ezt követően a tár­saság Mühldorfba, egy bájos közép­kori városkába buszozott. Este pe­dig a nevezetes búcsújáróhely Al- tötting egyik szállodája adott nyug­vóhelyet a már igencsak fáradt fra- distáknak. Hétfőn egész napos müncheni kirándulás következett. Az autóbuszos városnézés „végállo­mása” az olimpiai falu volt. Gyors­liftek szállítottak bennünket az Olimpiai torony, majd 300 m-es magasságába. Alattunk az Olimpiai stadion pompázott, láttuk a külön­féle létesítményeket, sőt a falu kis kápolnáját is. A müncheniek nagy ünnepe a hí­res sörfesztivál is ekkor kezdődött, így ha csak egy órára is - de „beug­rottunk” az egyik nagy sörsátor­ba... Az utazás zárónapja is hosszúra sikeredet, hiszen három órára meg­álltunk Braunauba, amelynek ro­mantikus középkori hangulata min­den látogatót megragad. A résztve­vőkben pedig remélhetőleg meg­marad az a sok-sok emlék, amely nemcsak ezt az utat, hanem az el­múlt évtized valamennyi Cooptou­rist szervezésében indított kirándu­lást jellemezte. Egy biztos: a Coop­tourist rajtunk nem gazdagodott meg - mi fradisták viszont élmé­nyek sokaságával gazdagodtunk. Nagy Béla