Fradi újság (1990)

1990-10-04 / 7. szám

Felemásra sikeredett összességében a legutóbbi hét a ferencvárosiak szempontjából. A labdarúgókon kívül a többi sportágban küzdőtérre lépő fradisták jól szerepeltek, ám a kispesti kudarc bizonyára sokáig fájó pont lesz a szurkolóknak. Szerdán kezdődött a 19. Csepel Kupa nemzetközi kerékpárverseny. Az első napi Pannonglas Díjon Eisenkrammer Károly, a Jacobs-FTC kerekese all. lett, majd csütörtökön mindössze fél kerék hátránnyal lett második a Nap Gyöngye Díjon. A péntek délelőtti csapatversenyben nem sok babér termett a zöld-fehéreknek, a délutáni Főszer Díj kritériumversenyen pedig Eisenkrammer bukott, s nem került a legjobbak közé. Szombaton viszont jól hajtott a Pannonplast Díjon, s összetettben 445:04-es idővel a harmadik helyet szerezte meg. A birkózók pénteken Csákvárott vendégeskedtek a H. Szondi SE elleni csapatbajnoki találkozón. A ferencvárosiak jól kezdtek, majd már 18:8-ra is vezettek. Az utolsó mérkőzéseken azonban feltámadtak a hazaiak, s a vége csupán 18:17 lett. Érdekesség, hogy Bíró tussal kapott ki, míg Komáromi csak hosszabbítás után tudott győzni, egyetlen ponttal. A női kézilabdázók a népligeti csarnokban fogadták a Békéscsabai Előre Spartacust. Bár az első gólt a vendégek érték el, a szünetben már ötgólos Fradi-elónyt mutatott az eredményjelző tábla, Pedig közben a zöld-fehérek három kétméterest is kihagytak. A folytatásban sokáig úgy tűnt, magabiztosan nyernek Elek Gyula tanítványai, de a végére elfáradtak, s végül 21:19-re győztek. A kapuban Fiedler Adrien remek teljesítményt nyújtott. A góllövésból a jól játszó Pálffyés Fiedler Erika, valamint Steitz 4:4 találattal vette ki a részét (utóbbi hármat büntetőből szerzett). A legeredményesebb Heszvolt, aki hat alkalommal készetette megadásra viharsarkiak kapusát-négyszer kétméteres után. A vízilabdázók Egerben szálltak vízbe az otthonában mindig veszélyes ESE ellen. A hazaiak sorából hiányzott a szovjet idegenlégiós, Klemjonov, s ez nagy hátrányt jelentett számukra. Ennek ellenére az első negyedben kétgólos előnyre tettek szert. Gyöngyösi ekkor még nemigen volt veszélyes a kapura, de 8:7-nél már az ő góljával vezetett először a mérkőzés folyamán az FTC-Törley. A harmadik kilenc percben az egriek még egy ideig még tartották magukat, de aztán már négy góllal elhúztak a ferencvárosiak. A befejező játékrészben minden maradt a régiben, s így dr. Szívós \ István fiai 22:18-ra diadalmaskodtak Dobó városában. Gyöngyösi .Tojás' hatszor zörgette meg a hálót, de Vad Lajos még rajta is túltett: két gólt lőtt. Bíró Attila négyszer volt eredményes, s bár csak egy gólt ért el, mégis kiemelkedően játszott első ferencvárosi szereplése során Pardi Tibor. S szombat este következett a várva várt rangadó, a Bp. Honvéd-Fere ne város labdarúgó-mérkőzés Kispesten. Már másfél órával a kezdés előtt özönlött a tömeg a Bozsik-stadion felé, s mikor Puhl a sípjába fújt, még a környező fákon és villanyoszlopokon is lógtak a szurkolók. Óriási hangorkánban kezdődött az összecsapás, s az első neyedóra tapogatózó játékot hozott, néhány szép megmozdulással. A 8. percben Fischer-Simon-Fischerakció végén a Hollandiát megjárt csatár alig lőtt mellé. Valamivel aktívabbnak tűnt a Fradi, s a 20. percben szó szerint tűzijátékot láthattunk - a nézőtéren. Fischerrel szemben szabálytalankodtak a kispestiek a kaputól 30 méterre. Szenes Fischerhez pöccintette a labdát, aki megállította, ó Pintér tűzte kapura. A játékszer megpattant a sorfalon, de az eredeti irányba, a bal felső sarok felé folytatta útját, s Pefryhiába nyújtózott, csak érintette a labdát -1:0a Fradi javára. Augusztus 20-át idézte a gól fogadtatása a ferencvárosi szurkolótáborban: petárdák, különféle tűzszerszámok varázsoltak ünnepi hangolatot a pályára. Nemsokkal később a bíró közelében megrúgták Szenest, ám Puhl- csakúgy, mint később többször is- megtorlatlanul hagyta a túlzott keménységet. Persze, a szabadrúgásokat általában megítélte, de a sárga lap rendre elmaradt. Aztán ahogy az lenni szokott előkerült - Pintér számára. A középhátvéd elsodorta Bognárt, és már villant is a sárga. Közben kiegyenlített a Honvéd. A 34. percben egy jobb oldali beadás után Józsaa gólvonalon ragadt, és Kovács E. négy (I) méterről a hálóba fejelt. A második félidő elején újra a publikum- kisebbségben levő - Honvéd-párti része örülhetett. A Fradi 16-osán belül ide-oda Párizsba Potom Pénzért! Párizs mindenkor vonzó úticél, még azzal a fárasztó utazással is, amelyre Önt most invitáljuk. Párizs csodálatos látványa és hangulata kárpótolja a hosszú utazásért... Az autóbuszos társasutazás útvonala: Budapest - Bécs - Salzburg - München - Strasburg - Párizs. Visszafelé ugyanezen az útvonalon utaznak a résztvevők, mindkét alkalommal egy-egy éjszakát az autóbuszban töltve. A párizsi szálláshelyen egy reggeli étkezés szerepel a szolgáltatásban. Párizst egyébként mindenki maga fedezheti fel, nincs kötött program. A 4 napos társasutazás részvételi díja: 8 500 Ft! Költőpénz: 2000 Ft/fő. Időpontok: szeptember 30. október 7, 14, 21,28. november 4. Jelentkezés a Cooptourist irodákban, az indulás előtt legkésőbb 30 nappal. Tavaszi üdülés Lido de Jesolóban Tartalmas pihenésre hívjuk a közkedvelt olasz tengerpartra. Az utazás során megtekintheti a környező városok, Velence, Verona és Padova nevezetességeit. Utazás: autóbusszal Útvonal: Budapest-Letenye­Ljubljana-Lido di Jesolo- Velence-Verona-Padova- Lido di Jesolo-Budapest 1. nap: Elutazás Jesolóba. (710 km) 2-4. nap: Üdülés Lido di Jesolóban. Program:- félnapos kirándulás Velencébe hajóval, városnézés (Szent Márk bazilika, Doge-palota) Fakultatív kirándulási lehetőség:- egész napos kirándulás Veronába (Júlia-ház, Aréna) és Padovába (Szent Antal-templom, Scrovegni-kápolna). 650 Ft 5. nap: Hazautazás (710 km) Elhelyezés: 2-3 ágyas zuhanyozós szállodai szobákban. Ellátás: félpanzió Pozíciószámok: Időpontok: Részvételi díj: 74977/1-3 ápr. 13., 20.. 27. 12 400 Ft pattogott a labda, ám a levágódott lövések után nem tudták felszabadítani a védők, s Kovács E. ismét eredményes volt, 8 méterről lőtt gólt. Bő tíz perc játék után a sokat szabálytalankodó Urbányiis megkapta megérdemelt sárga lapját, majd kilenc perc múlva a Fradi is közel állt ahhoz, hogy megkapja a harmadik gólt. Hárman vezették a labdát egy árva ferencvárosi védőre, de Józsa védte a rossz beadást. Hosszú hajrát nyitott az FTC, az utolsó félórát szinte végig támadták Fischerék. Póling beadásával lendületesebbek lettek a zöldek, de kevés helyzetet dolgoztak ki. Ugyanakkor a Honvéd kontrái életveszélyesek voltak. Külön .párharcot vívott" egymással Simon és Puhl. A bírónak sohasem volt jó, ahogy a Fradi jobbhátvédje el akarta végezni a bedobásokat, a szabadrúgásokat, rendre néhány méterrel hátrább parancsolta. Az eredmény már nem változott, maradt az 1:2. Összességében remek mérkőzést láthatott a 25 ezer néző. Jó Iramú, helyenként élvezetes volt a játék, s a küzdelemre sem lehetett panasz. Sok ilyen meccsre lenne szükség a magyar NB l-ben... A .nagyok' előtt a tartalékok Is kitűnő mérkőzést játszottak, amelyen a Honvéd két perccel a lefújás előtt szerezte meg a győztes gólt (2:1). Ez volta Fradi-tartalék első veresége. Atekézők közül a női csapat Tatabányára látogatott, ahol a helyi BányászvoW az ellenfél. A zöld-fehérek nagyon rosszul dobtak, és meglepetésre 6:2-re kikaptak. A férfiak a Hauszmann utcában fogadták a szombathelyi Sabariát, és biztosan nyertek 6:2 arányban. M.S. Görögországi tavasz Utazásunk bemutatja az ókori görög kultúra világhírű emlékeit. Utazás: autóbusszal Útvonal: Budapest-Tompo-Nis- Gevgellja-Thesszaloniki-Athén- Korlnthosz-Mykene-Epidaurosz- Naphllon-Ollmpia-Delphi- Thesszaloniki-Nis-Budapest 1. nap: Elutazás Jugoszláviába. (650 km) Szállás Nlsben. 2. nap: Továbbutazás Görögországba. (450 km) Szállás Thesszalonikiben. 3. nap: Utazás Athénbe. (600 km) Útközben a Meteorák és a Thermopülai-szoros megtekintése. 4-5. nap: Tartózkodás Athénben. Városnézés (Syntagma, Parlament, Omonia tér, Akropolisz). Fakultatív programlehetőség: -Pia ka 1900 Ft 6. nap: Utazás Korinthosz! csatorna-Mykene-Epidaurosz- Naphlion útvonalon. (350 km) Az Argollsz-félszlget emlékeinek megtekintése. Szállás Olympiában. 7. nap: Olympia megtekintése. Továbbutazás Patrába. 8. nap: Továbbutazás Delphibe. (130 km) A delphi szentély megtekintése. 9. nap: Utazás Thesszalonlkibe. (500 km) 10. nap: Elutazás Jugoszláviába. (450 km) Szállás Nisben. 11. nap: Hazautazás. (650 km) Elhelyezés: 2-3 ágyas zuhanyozós szállodai szobákban. Ellátás: félpanzió Pozíciószámok: Időpontok: Részvételi díjak: 73152/102 márc.4. 31 880Ft 73152/2 ápr. 15., 103-104 22. 33 660 Ft Szilveszter i Alsó­Au szíri óban Alsó-Auszlrki egyik f legkellemesebb üdülőhelyére | Relchenauba hívjuk Utasain kát a2 év vége eltöltésére. A síelés szerelmeseinek különböző nehézségű pályák, éjszakai | pálya, több sífelvonó áll rendelkezésre. A gyermekeknek ajánljuk a síiskolát és a síóvodát. Akik pedig ihem a síelés kedvéért utaznak | azok szánkózhatnak, B^aJubcm található még 90 tenls2csamok. fedett uszoda, szauna és természetesen I több étterem, kávéház lés éjszakai szórakozóhely. mfftazás: egyénfleg ajánlott útvonal: 8udapest-$opron-6foggnitz­mípvasott programok:- kirándulás Gloggnitzra;- Mürzzuschlagban a világ egyetlen téfísport-múzeumat lehet megtekinteni;- Aspangban az autómúzeum megtekintése; kirándulás Bécsbe. elhelyezés: |Reichenauban 2-4 ágyas zuhanyozós szobákban. m&tátás: 5 félpanzió : : PozictoMám: időpont Rés; véted ctíj­r 72330/1 dec. 29. 12 900 Ft ~ I fakultatív napi síbérlet ára: I ISO,- fí/IÓ : Gyermekkedvezmény 12 éves korig pctogyon 30%.