Fradi Sport (1990)

10. szám

TEGNAP TÍZ ÉVE TÖRTÉNT TÖRTÉNT Az FTC-Volán mérkőzés második félideje gyászperccel kezdődött. Az FTC csapata az elmúlt egy évben elhunyt ferencvárosi szurkolók emlékének tisztelgett a gyásszünettel... Önök, akik a lelátón már ismerősként köszöntik egymást, hiszen minden Üllői úti 90 perc az életük része, nos bizonyára észreveszik, ha egy-egy ismerős arc eltűnik, s már nem együtt szoronganak a lelátón. Nem sokkal a halottak napja előtt egy ifjú szurkoló is már csak édesapja igazolványát adta át s tudatta velünk, hogy Erős István Fradi-szurkolót ne várjuk többé az Üllői úti meccsekre... Kedves „csúcstalálkozó” helyszíne volt a Fradi futballmúzeum. Megérkezett San Diegóból Juhász István, a hatvanas, hetvenes évek kiváló ferencvárosi futballistája, majd belépett a terembe az éppen klubházunkban lévő Orosz Pali, „Juci” régi játékostársa. Albert ugye mindig a klubházban van, és Nyilasi Tibi és éppen befejezte játékosaival az edzést... Horváth Laci is rendszeresen bejár a Népligetből a székházba, így szépen összejöttek a régi fiúk. Azt, hogy örültek egymásnak, talán mondani sem kell. Sok, „gólos” emlék köti őket össze... Gólból, Fischer gólból négynek is örvendhetett a Videoton elleni mérkőzésen az Üllői úti publikum. Igen, ők a négygólos Fischer Palit ünnepelték. A mérkőzésen a játékostársak is őt ölelgették mind a négy gól után. Aztán másnap reggelre eltűnt egy gól... A Nemzeti Sport tudósítói az első Fischer gólnál öngólra szavaztak... Talán az lenne az igazságos, ha az amúgy is reménytelen helyzetben lelkesen menteni igyekvő védőket nem bélyegeznék meg az „öngóllal”. A támadó játékosok pedig kapják meg lövésükért, fejesükért azt az elismerést, hogy gólszerzési törekvésüket nem „idegeneknek” minősíti a krónika. Ezúttal Fischer Pali lett „gólfosztott”, azaz mesternégyese helyett „csak” mesterhármasát rögzítik az utókornak. Palinak „vigasztalásul” az Üllői úti stadion villanyújság fotóját mutatjuk - azon mindörökre négyszer szerepel a gólszerző neve... 1980. november 8. Szikrázóan kemény kilencven percet hozott a Ferencváros békéscsabai bajnoki pontvadászata: FTC-Békéscsaba 1-1. Már a 16. percben kialakult a végeredmény, s az tulajdonképpen ferencvárosi sikernek számított. A Fradi ugyanis a 41. perctől 10 emberrel küzdötte végig a játékidőt! Takácsnak ez a nap bizonyára mindmáig balszerencsés emlék. A 3. percben az ő hátáról pattant be egy labda a ferencvárosi kapuba, majd a 41. percben Takács rátartott Melis lábára, és ezt követően a bíró kiállította! Melis nem tudott lábra állni, és a mentőautó bement egészen a kezdőkörbe a sérült játékosért... Sajnos, Ebedlit már ezt megelőzően ölben vitték le a pályáról, őt a csabai védők gázolták le egy akciót követően. Nagy izgalmak közepette, pokoli hangzavarban folytatódott a II. félidő - de a Fradi megúszta újabb gól nélkül. A vízilabdázók Szolnokon MNK mérkőzésen szerepeitek. Jól szerepeltek, hiszen 4-2-re győztek és továbbjutottak. „Egygólos” negyedekben alakult ki a szoros eredmény: 1-0,1-0,1-1,1-1. Mint egy futballmérkőzésen... 1980. november 9. Az FTC ifjúsági kötöttfogású birkózói bajnokságot nyertek. Azt a sikersorozatot folytatták, amelyet a felnőtt szabadfogású bajnokcsapat és az ezüstérmes kötöttfogásúak korábban elértek. Kruj Iván vezető edző, Gál Henrik és Urbanovics Miklós edzők fiai 3 pont előnnyel végeztek a második helyezett debreceniek előtt az élen. A felnőtt kötöttfogású csapat elutazott Görögországba. Hosszú évek után ez volt az első birkózócsapat, amely meghívást kapott Athénbe. 1980. november 10. Az FTC-Volán SC mérkőzésre a Fradi műsorlap mellett megjelent az 1981-es kártyanaptár. Érdekes, hogy tíz év múltán, néhány nap eltéréssel már most, szintén kapható a jövő évi naptár - ezúttal kártya- és falinaptár is. Természetesen mindkettőn a labdarúgócsapat színes fotója látható. 1980. november 12. Üllői út: Ferencváros-Volán SC 1-0 Két kihagyott Mucha gólhelyzettel indult a gyötrelmesen nehéz 90 perc. A Fradi hiába rúgott a meccsen egy tucat szögletet, a gó csak nem akart megszületni. Mészöly Pali, majd Szokolai lövése is a lécen csattant... A 78. percben bebizonyosodott az FTC igaza. Nyilasi középről, 17 méterről leadott erős lövését a kapus csak kiütni tudta, Pusztai a 16-os jobb oldali részén lecsapott a labdára, keresztbe ívelt, Nyilasi pedig kitűnően érkezve, egy tized másodperccel megelőzte a menteni akaró Forintost, és a kapu jobb felső sarkába fejelt. Ezzel a góllal sikerült a rendkívül értékes 2 pontot az Üllői úton tartani. Kellett is a 2 pont, hiszen az élen óriási tülekedés folyt a dobogó mindhárom fokán: 1. Ferencváros22 pont (32-14) 2. Videoton22 pont (28-17) 3. Vasas21 pont. A góllövőlistán is hasonló volt a helyzet: Nyilasi és Kiss (Vasas) egyaránt 14 góllal vezetett a 9 gólos Esterházy (Honvéd) és Fekete (Ú. Dózsa) előtt. Az őszi idényből még két forduló volt hátra - a Fradi Pécsre készült... FRADI SPORT Megjelenik hetenként a RUBIN Kft. kiadásában. Felelős kiadó: a RUBIN Kft. igazgatója ISSN 0866-157X Lapmenedzser: Fehér Tamás. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Szerkesztőség: Bp. IX. Üllői út 129. Dr. Lakat Károly terem. Fényképek: Pozsonyi Lajos, Magdics László, Fradi fotótár. Szedés és tervezés: Argos Kft. Nyomta az Interprint Kft, Budapest Felelős vezető: Strasszer Gábor, Terjeszti a Magyar Posta A FERENCVÁROSI TORNA CLUB ELNÖKSÉGE PÁLYÁZATOT HIRDET ÜGYVEZETŐ ELNÖKI MUNKAKÖR BETÖLTÉSÉRE Az ügyvezető elnök feladatai, a vele szemben támasztott legfontosabb követelmények: A Ferencvárosi Torna Club hagyományaira épülő - a nemzetközi szintű versenysportra rányuló - egyesület' stratégia kialakítása, a megvalósítás módszereinek biztosítása. A gazdasági feltételek megteremtésének előse­gítése, a legcélszerűbb felhasználás kialakítá­sa. A Club operatív irányítása, a feladatok végrehajtásának ellenőrzése. A szervezet és érdekeltségi rendszer fejlesztése, a sportolók és a munkatársak élet- és munkakörülménye­inek biztosítása. Az alkalmazás teltételei:- Egyetemi vagy főiskolai végzettség.- Legalább 5 év vezetői gyakorist, nemzetközi sportkapcsolatok ismerete.- Tárgyalóképes nyelvismeret legalább egy nyugat világnyelven (angol, francia, német) - előny. Az ügyvezető elnököt az elnökség nevezi ki, meghatározott időtartamra, mely meghosz- szabbítható. Bérezését szintén a testület hatá­rozza meg. A pályázatnak tartalmazni kell:- a pályázó személyi adatait,- iskolai végzettségére és a nyelvtudására vo­natkozó adatokat,- részletes önéletrajzot (az egyesülethez való kötődés esetén - tekintve, hogy ez előny - annak leírását),- jelenlegi munkahelyét, beosztását,- a betöltendő munkakör ellátására vonatkozó részletes elképzeléseit. A pályázatot legkésőbb 1990. november 30-ig- a külső boritékon jeligésen - kell megkülde­ni az FTC Elnöksége címére (1091 Budapest, Üllői út 129.) - pályázat - megjelöléssel. A pályázatokat a Bíráló Bizottság 1990. de­cember 1-5. között értékeli, és ezt követően döntéséről minden pályázót írásban értesít. A pályázat elkészítéséhez pályázati anyag, az egyesületről felvilágosítás kérhető Hargitai Ká­roly jelenlegi ügyvezetőtől az 1336-561-es te­lefonszámon, vagy előzetes megbeszélés alapján személyesen. A munkakör betöltésék várható ideje: 1990. december 17. A FERENCVÁROSI TORNA CLB ELNÖKSÉGE