Fradi műsorlap (1989)

1989. szeptember 16.

Fradi ezüstévek- ezüstérmek ÖRÖKRANGLISTA A MAGYAR BAJNOKSÁGOK 1-3 csapat HELYEZETTJEIRŐL első második harmadik összesen Ferencváros 23 28 17 68 Ú.Dózsa 18 16 16 50 MTK 19 17 13 49 BP.Honvéd 11 11 4 26 Vasas SC 6 2 10 18 Rába ETO 3 2 3 8 BTC 2 1 3 6 Csepel 4­2 6 Tatabánya­2 4 6 Törekvés — 1 3 4 MAC — 2 1 3 Videoton . — 1 2 3 A tucatnyi kiváló csapat élén fölényesen a Ferencváros! Öt bajnoki év telt el, nem csak ezüstérem, hanem dobogós helye­zés nélkül. Az 1988-89-es idény végén azonban ismét éremosztás volt az Üllői úton. Az 1988-as őszi idény valamennyi bajnoki meccsé­nek adatait, Rákosi Gyula edzői naplójának részleteit a „Fradi volt, Fradi lesz...” c. könyvünkben má­jusban publikáltuk. Most sorozatunk „zárszavaként” felidézzük a tavaszi idény öt utolsó bajnoki mérkőzését az „ezüstút” fontos állomásait. Az adatokon túl felelevenítjük a MAI NAP nevű új­ság ferencvárosi mérkőzéseiről adott anyagait, nyilatkozatcsokrait. Azaz a következőkben láthatják, hogy hogyan lesz a „mai nap - teg­nap”... * MÁJUS 20.-SZOMBAT Üllői út, 11604 néző. V: Győri FTC-TATABÁNYA 0-0 FTC: Józsa-Simon, Pintér, Kel- ler-Albert, Vaszil, Limperger, To- por-Páling, Fischer, Dukon. Cs: Du kon h. Wukovics, Albert h. Ke­resztúri. A 11-es párbajt az FTC nyerte. (10-9!) Az FTC tizenegyeseit értékesítet­ték: Limperger, Fischer, Keller, Pintér, Keresztúri, Páling, Vaszil, Józsa, Limperger, Fischer. Kihagy­ták: Topor, Wukovics, Simon. Jó­zsa négy tizenegyest védett! A rendezőkön semmi nem múlt: ők mindent megtettek, hogy a Fe­rencváros születésnapi ünnepség- sorozatához méltó legyen a ranga­dó. Volt az Üllői úton pénügyőrze- nekar, minimotoros bemutató, űrhajós-rockzenész tizenegyespár­baj - sőt még Hipnózis is. A hazai­akon azonban a rockzenekar sem segített: hiába énekelték a szünet­ben, hogy bajnok lesz a Fradi, az ehhez elengedhetetlen győzelem a rendes játékidőben nem született meg, mert a tehetetlen zöld-fehér csatárokat a tatabányai védők könnyűszerrel hidegre tették. A vendégek a támadással mit sem törődtek, ezért aztán nem is lehet más a végeredmény, mint gól nél­küli döntetlen. A ráadáspankráció- ban aztán a hazaiaknak remegett kevésbé a lábuk. Rákosi Gyula, a Ferencváros ve­zető edzője, a mérkőzés előtt: - Szeretnénk a szerdaihoz hasonló, vagy még nagyobb örömet szerezni közönségünknek. Biztos, hogy a fi­úk mindent megtesznek a győzele­mért. Sárosi Ferenc, a Tatabányai Bá­nyász ügyvezető elnöke: - El akar­juk rontani a Ferencváros ünnepét. Dzurják József, az FTC sérült já­tékosa: - Csak annyit mondok, 2-0- ra nyerünk. Dukon Béla, a szünetben: - Meg­húzódott a lábam, ezért kellett le­jönnöm. Pihennem kell, hogy szer­dán pályára léphessek. Kiss Imre, - Józsa is csalt, én is csaltam a tizenegyesek védésénél - kivéve egyszer, Pintér első lövésé­nél. Tudom, hogy erővel középre rúgja a labdát, s én könnyedén ki­bokszoltam.. A bíró'megismételtet- te a lövést, s ezzel a prémium egy részét kivette a zsebünkből... Nagy Győző, a Tatabánya pálya- edzője: - Jól védekeztünk, kevésbé jól támadtunk, a tizenegyes rúgá­soknál nem bírtuk idegekkel. Rákosi Gyula: - A mérkőzések színesítésére találták ki a bűntetőrúgásokat. Nos, ez nagy­szerűen „bevált”, kár, hogy az edzők nem lőhetnek... Ládonyi László MÁJUS 24. - SZERDA Székesfehérvár, 20 000 néző. V: Fekete VIDEOTON-FTC 0-0 FTC: Józsa - Simon, Pintér,Lim­perger, Keller - Bánki, Vaszil, To­por - Páling, Fischer, Fonnyadt, Cs: Fonnyadt h. Wukovics A 11-es párbajt az FTC nyerte (5-4) Az FTC tizenegyeseit értékesítet­ték: Fischer, Keller, Limperger, Pintér, Topor. Kihagyta: Bánki. Józsa egy 11-est hárított. Óriási érdeklődés előzte meg a forduló mérkőzését. Órákkal a ta­lálkozó előtt megindult a szurkoló­sereg a Sóstói stadion felé. Kitűnő idő, húszezer néző, tehát minden adva volt ahhoz, hogy jó legyen az „előadás”. Nagy lendülettel kezd­tek a hazaiak, de ez egyáltalán nem hatotta meg a Ferencvárost. Ahogy telt az idő, egyre nyugodtabbak let­tek a vendégek, a házigazdák pedig egyre idegesebbek, Tulajdonkép­pen ez volt a kilencven perc alap­képlete, fűszerezve olykor egy-egy Fischer alakítással és néhány Pet- res szólóval. A két kapus nyújtott kitűnő teljesítményt. A 82. percben Fekete játékvezető - igaz, nem feltűnően - került a középpontba. Az történt, hogy Petres a bal össze­kötő helyén ügyesen fordult le a védőkről, amikor Limperger és Pintér ellökte. A játékvezető úgy vélte, hogy ezért nem kell büntetőt adnia, pedig jogos lett volna. S vé­gül a 11-esek. Ebben a bajnokság­ban a Videotonnak egyszer sem kedvezett a szerencse, most is így történt, a ferencvárosiak vihették el Fehérvárról a két pontot - meg­érdemelten. A vendégek taktiku­san, nyugodtan játszottak, míg a Videoton görcsösen akart, és a vé­gén már kapkodott is. így ezúttal sem tudott elhúzni riválisaitól. Kaszás Gábor, A Videoton edzője, a mérkőzés előtt: - Most is győzni szeretnénk, mint mindig, de ez a találkzó különösen nagy je­lentőségű. Rákosi Gyula, az FTC edzője: - Háromesélyes a találkozó, szerin­tem jó játékkal pontot vagy ponto­kat tudunk szerezni. Viktor Imre, Videoton-szurkoló:- Optimista vagyok, szerintem 3- 1-re nyer a Videoton, most már ki kell, hogy jöjjön a lépés a csapat­nak. Kaszás Gábor, a mérkőzés után:- Okosat nem tudok mondani, így aztán jobb, ha hallgatok. Rákosi Gyula: Nagyon jó mérkőzés volt, lelkesedésünkkel, fegyelmezett játékunkkal megér­demelten szereztük meg a két pon­tot. Sipos József MÁJUS 27.-SZOMBAT Üllői út, 11339 néző. V: Varga L. FTC-ZTE 5-0 (1-0) G: Limperger, Wukovics, Bánki, Pintér, Báder FTC: Józsa - Simon, Pintér, Limperger, Keller - Bánki, Vaszil, Topor - Fonnyadt, Wukovics, Ke­resztúri. Cs: Fonnyadt h. Báder, Vaszil h. Albert. 1- 0, Limperger (13., közeli lö­vés) 2- 0, Wukovics (59., közeli fejes) 3- 0, Bánki (79., közeli lövés) 4- 0, Pintér (85., 11-es) 5-0, Báder (90., közeli lövés) Az FTC halvány első félidő után alaposan elverte a ZTE-t. A mérkőzés fő attrakciója azonban Nagy István Zoltán magánszáma volt, aki berohant a pályára, s a rendőrök megbilincselve vezették el. Rákosi Gyula, az FTC vezető edzője, a mérkőzés előtt: - Sok a sérültünk, de ettől függetlenül nyernünk kell. Vaszil Gyula, lecserélése után: Én is kaptam egy elefántpuszit. Nagy István Zoltán, aki „átlépett a kerítésen, a rendőrautóban: - Jó- zsának akartam adni egy puszit, de nem sikerült. Rángattam a rendőröket, mert szerettem volna megszabadulni a bilincstől, ugyanis ilyesmi még soha nem volt rajtam. Dr. Halász László alezredes a IX. kerületi Rendőrkapitányásg vezetője: - A rendőrök a szabály­zatnak megfelelően jártak el, ami­kor kivezették a pályáról és garáz­daság miatt előállították a rend­bontót. Balázs József főrendező: - Na­gyon helyes, hogy beavatkoztak a rendőrök. Mi minden rendbontást el akarunk kerülni. Varga László játékvezető: - A rendőrök nem álltak a helyzet ma­gaslatán. Ketten sem bírtak a fiata­lemberrel, a többiek pedig nézték, s csak amikor én szóltam, akkor avatkoztak be. Báder János, aki első NB I-es meccsén góllal mutatkozott be: - Végtelenül boldog vagyok, s min­denkinek köszönöm, hogy pályára léphettem. Egész meccs alatt a ha­lott apámra gondoltam. Rónai István, a ZTE vezető edzője: - A súlyos vereségen túl az a nagy baj, hogy a hitét is elvesztet­te a csapat. Rákosi Gyula, a Ferencváros ve­zető edzője: - Végre több góllal tudtunk nyerni. Örülök, hogy Lim­perger hosszú idő óta tartja váloga­tott formáját. Ládonyi László JÚNIUS 7.-SZERDA Üllői út, 18 156 néző. V: Puhl ITC-VASAS 4-0 (0-0) G: Dzurják, Limperger, Dzurják, Pintér FTC: Józsa-Simon, Pintér, Lim­perger, Keller-Vaszil, Bánki, To- por-Fischer, Dzurják, Dukon.Cs: Vaszil h. Keresztúri, Dukon h. Fonnyadt. 1- 0, Dzurják (50., közeli fejes) 2- 0, Limperger (53., közeli bom­ba) 3- 0, Dzurják (74., közeli lövés) 4- 0, Pintér (83., távoli bomba) Az Üllői úton ezúttal is különle­ges mérkőzést játszottak a forduló legnagyobb érdeklődéssel várt ta­lálkozója ugyanis csak az 50. perc­ben kezdődött. Persze, addig is pá­lyán volt a huszonkét labdarúgó, de körülbelül ennyi, amit el lehet róluk mondani anélkül, hogy ne bántanánk meg őket. Aztán öt perccel a szünet után Dzurják legyőzte az őt is jócskán sújtó gra­vitációs erőt, s elhagyva a zöld gye­pet, nagyszerű gólt fejelt. A vendé­geket annyira meglepte a mozdu­lat, hogy ezt követően szinte azon­nal szétestek. A Fradi helyenként brillírozott, s a ferencvárosi publi­kum ezután már csak arra kötött fogadást, vajon hányszor találnak a hálóba kedvencei. Andrusch József, a mérkőzés előtt: - Nagy csatát várok. Hogy mi lesz az eredmény? Fogalmam sincs. Limperger Zsolt: - Nagyon sze­retnénk nyerni, hiszen akkor még akár bajnokok is lehetünk. No, meg ha pontot veszítenénk, min­denki bundát kiabálna. Komár László rockénekes: - Az elején egy kicsit el voltam kesered­ve, de aztán beindult a henger. Azt hiszem, újra lehet beszélni a Fradi- szívről. Pethes Sándor, a Képes 7 rovat­vezetője: - Csak tudnám, miért szidják annyian Dzurjákot... Rákosi Gyula: - Áz idény előtt az volt a célunk, hogy dobogón vé­gezzünk. Ez most már meglesz. A győzelem mellett annak is örülök, hogy rácáfoltunk a sok szóbeszéd­re. Sokan kritizálták az összeállí­tást, de a csapat bizonyított. Mészöly Kálmán, a Vasas edzője: - Megérdemelten nyert a Fradi. A mi lendületünket, sajnos, megtörte a válogatott mérkőzés. JÚNIUS 10. - SZOMBAT Veszprém, 12 000 néző. V: Né­meth L. FTC-VESZPRÉM 2-t) (0-0) G: Dzurják 2 FTC: Józsa-Simon, Pintér, Lim­perger, Keller-Bánki, Vaszil. To- por-Fischer, Dzurják, Dukon. Cs: Dukon h. Fonnyadt. 0-1, Dzurják (54., közelről) 0-2, Dzurják (63., közelről) A fővárosiak kezdtek jobban, később azonban feljöttek a veszp­rémiek - egyáltalán nem tisztelték esélyesebb ellenfelüket, s egyre lendületesebb támadásokat vezet­tek Csornai és a nagy kedvvel ját­szó Kiss László vezényletével. Eb­ben a félidőben Limperger kapufá­ja, majd Glázer Róbert edző „kiállí­tása” volt az esemény. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a Ferencváros, és szűk tíz perc alatt a maga javára döntötte - Dzurják két szemfüles góljával - a találkozó sorsát. Végeredményben a Ferencváros szünet utáni lendü­letesebb játékával a vártnál bizto­sabban nyert rendkívül lelkes el­lenfelével szemen. Puskás László, a VSE mene­dzsere, a mérkőzés előtt: - Ezen a találkozón VÁÉV-Bramac emblé­mával játszunk, és tizenegy, aláírá­sokkal ellátott labdával igyekszünk kedveskedni a szerencsés szurko­lóknak. Glázer Róbert, a Veszprém edzője: - Egy szép győzelemmel szeretnénk befejezni a számunkra jól sikerült évet. Rákosi Gyula, a Ferencváros edzője: - Ahhoz, hogy dobogóra kerüljünk, mindenképpen győznünk kell. Kopeczky Lajos, tévériporter, a szünetben: - Rendkívül nehéz köz­vetíteni a mérkőzést, mert a veszp­rémiek láthatatlan számokkal ját­szanak. Lázin János, partjelző: - Glázer Róbert nyomdafestéket nem tűrő szavakkal reagált a játékvezető egyik döntésére, s ezt jeleztem Né­meth Lajosnak. Németh Lajos, játékvezető: - Amint meghallotttam, hogy mit mondott a veszprémiek edzője, azonnal kiküldtem a játéktérről. Dzurják József: - Úgy látszik, mostanában jól megy a játék, rúg­tam két gólt, és a mérkőzés után alig tudtam a mezemet megmente­ni. Rákosi Gyula: - Gratulálok csapatomnak az ezüstéremhez. Külön öröm, hogy ezt olyan játé­kosokkal sikerült elérni, akiket már leírtak. Glázer Róbert: - Ezen a találko­zón is gondunk volt a játékvezetés­sel. Ennek ellenére én is gratulálok csapatomnak az egész évben nyúj­tott teljesítményhez s a bentmara- dáshoz. Kis Dezső A Ferencváros ragyogó hajrájával tehát ismét dobogós, méghozzá ezüstérmes lett. A klub történeté­ben huszonnyolcadszor. Ládonyi László 1988-89 évi bajnokság végeredménye 1 .Bp.Honvéd 30 16 6 •1 7 44-28 61 2. Ferencváros 30 16 4 3 7 49-29 59 3. MTK-VM 30 13 8 3 6 41-34 58 4. Videoton 30 17 1 4 8 57-32 57 5. Rába ETO 30 16 3 2 9 44-31 56 6. Tatabánya 30 12 3 6 9 39-35 48 7. Békéscsaba 30 12 4 2 12 40-36 46 8. Váci Izzó 30 10 5 5 10 33-34 45 9. Ú.Dózsa 30 11 2 4 13 37-35 41 10. Veszprém 30 9 6 2 13 23-35 41 11. PMSC 30 9 3 7 11 35-37 40 12. Siófok 30 8 4 6 12 MAI 38 13. Haladás 30 7 5 4 14 31-44 35 14. Vasas 30 8 2 7 13 35-58 35 15. ZTE 30 7 4 5 14 37-44 34 16. Dunaújváros 30 3 6 5 16 27-53 26