Fradi műsorlap (1988)

1988. február

Kedves Fradisták! Az 1988-as tavaszi idény kezdete előtt sportbaráti szere­tettel köszöntjük a Ferencvárosi Torna Club valamennyi kedves szurkolóját. Kérjük, hogy ebben az évben is tisztel­jék meg stadionunkat és minél több alkalommal jöjjenek ki az Üllői úti mérkőzésekre, s sportszerű buzdításukkal se­gítsék csapatunkat a győzelmek eléréséhez. Kiadványunk utolsó oldalán ismertetjük a Tavaszi „me­netrendet" - de addig is, amíg az új év - új 90 percei meg­kezdődnek, pillantsunk vissza a közelmúlt ferencvárosi ta­lálkozóira. „Évkönyvünk" rendhagyó formában kerül ke­zükbe. Hogy miért választottuk ezt a formát? Mert szeretnénk, ha mindenkinek elérhető áron kínálhatnánk kiadványun­kat... Amit pedig e lapokon kínálunk — bízunk benne, hogy megnyeri tetszésüket — még akkor is, ha nem mindig szí- vetmelegítő eseményeket idézünk. Dehát a Ferencváros történetét napjaink labdarúgói írják — így tulajdonképpen ők a „szerzők" — s a krónikás csak tetteiket rögzítheti... Az FTC következő ellenfele — az MTK—VM — ebben a for­dulóban Szombathelyen 2—0-ra győzött! A két csapat helyezése a március 14-i mérkőzés előtt: 1. MTK-VM - 5. FTC MÁRCIUS 14.-SZOMBAT Hungária krt, 12 000 néző. Ve­zette : Libich (lengyel) MTK-VM - FTC 0-0 FTC: Zsiborás-Vaszil, Pin­tér, Strausz, Keller-Bánki, Szán­tó, Takács, Pölöskei-Répási, Fischer. Csere: — Sárga lap: Szántó, Bánki Érdekes, izgalmas, gólhelyze­tekben és kemény belemenések- ben bővelkedő mérkőzés volt. Utóbbit a nem éppen erélyes lengyel játékvezetőnek is kö­szönhettük... A Fradiból Keller, Pintér és Bánki játszott a legjob­ban. Az 1987-es év első ferencvá- si díjmérkőzése szokatlan he­lyen, a Volán SC Czabán Samu téri salakos edzőpályáján került megrendezésére. (Cserébe a pá­lya „rongálásért” a teljes bevé­telt a Volán kapta.) FTC: Józsa—Takó, Csiba, Harcsár, Páczelt—Sz. Tóth, Al­bert, Homonnay-Fekete, Hu- dák, Nagy Zs. Csere: Balogh, Nagy L., Somogyi. Keller: — Jó mérkőzés volt és hazai pályán is legyőzhettük vol­na a - későbbi bajnokcsapatot. Még én is szerezhettem volna egy gólt: Takács Laci jó labdájával el­húztam, helyzetbe kerültem, lőt­tem... és 0-0 maradt az ered­mény. AZ UTÁNPÓTLÁS BAJNOK­SÁGÉRT: MTK-VM - FTC 1-1 (1—1) Góllövő: Oravecz illetve Nagy S. FTC: Józsa-Takó, Bus, Har­csár, Nagy S—Páling, Limperger, Garas—Sz. Tóth, Hudák, Nagy Zs. Csere: Balogh Nagy Sanyi az utolsó percben fejesgóllal egyenlített! * A Fradi következő ellenfele ekkor — a Bozsik stadionban — 1-0-ra győzött a PMSC ellen. A két csapat helyezése a március 21-i forduló előtt: 4. Bp. Hon­véd -5. FTC MÁRCIUS 21.-SZOMBAT Népstadion, 35 000 néző. Vezet­te : Divinyi BP. HONVÉD-FTC 3-2 (1—1) Góllövő: Détári, Fischer, Bánki, Détári, Fitos FTC: Zsiborás-Vaszil, Pintér, Strausz, Keller-Bánki, Szántó, Takács—Fischer, Dzuiják, Pölös- kei. Csere: Pölöskei helyett Du- kon, Dzurják helyett Kvaszta. Sárga lap: Bánki, Szántó, Strausz. Détári tizenegyes gólját köve­tően az FTC javára egy meg nem ítélt vitathatatlan 11-es elmara­dása után, Fischer egyenlíteni tu­dott, sőt Bánki bombagóljával a Fradi 2-1-re vezetett! A 72. percben Détári emlékezetes, pa­rádés góljával 2—2, majd nyolc perccel a befejezés előtt egy Honvéd ellentámadás után 2-3. A Fradi legjobbjai Bánki, Pintér és Strausz voltak. Bánki: - Első népstadioni „rangadó gólom” Dzurják önzet­len visszaguritott labdájából esett-bal lábbal a jobb felső sa­rokba lőttem! Csak Détári „mi­att” maradtunk alul. Parádés góljához én is csak gratuláltam... Egy semleges nyilatkozó - Mészöly Kálmán — a rangadóról: - A kettős rangadó nagy vesztese egyértelműen a Fradi volt. A zöldek nagyon kirukkol­tak, szervezetten játszottak. Lát­hattunk néhány jó egyéni telje­sítményt is - például Bánkiét - mégis pont nélkül távoztak a Népstadionból... AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: Bp. Honvéd-FTC 2-0 (1-0) Góllövő: Romanek, Zentai FTC: Józsa-Takó, Csiba, Sz. Tóth, Nagy S.—Harcsár, Limper­ger, Batári—Hudák, Garas, Nagy Zs. Csere: Balogh # Az FTC következő ellenfele ebben a fordulóban hazai pá­lyán játszott és biztosan győzött: Tatabánya—Dunaújváros 3— 1 A két csapat helyezése a márci­us 28-i forduló előtt: 3. Tata­bánya - 6. FTC MÁRCIUS 25.-SZERDA Üllői út, 9695 néző. Vezette: Kirschen (NDK) DINAMO KIJEV—FTC 2-1 (1-0) Góllövő: Blohin, Fischer, Rácz FTC: Zsiborás-Vaszil, Pintér, Strausz, Keller—Szántó, Takács, Bánki, Pölöskei—Dukon, Fischer. Csere: Pintér helyett Bus, Pölös­kei helyett Kvaszta, Szántó he­lyett Limperger, Keller helyett Hámori, Dukon helyett Batári. A kijeviek először játszottak az Üllői úton és az ünnepi alka­lomhoz illően helikopterből ki­ugró ejtőernyős hozta a mérkő­zés labdáját. A Fradi pályán a klub történetében ilyen „légből kapott labda” még soha nem volt... Blohin sem lőtt még gólt az Üllői úton — nos, a 23. percben a hálóba talált. Fischer a 67. percben bombagóllal egyenlített, majd ismét a kétszeres KEK győztes következett. A 81. perc­ben Rácz, a szovjetek magyar származású játékosa áhította be a végeredményt. Vitéz Tamás, az FTC párt­titkára: — Ezt a gálamérkőzést a Ferencvárosi Ifjúsági Napok ke­retében rendeztük. A találkozó 459 570 Ft-os bevételéből a ki­adások levonása után maradó összeget, a IX. kerület ifjúsági és szociálpolitikai céljainak se­gítésére adtuk. Az Üllői úti gálának volt egy különlegessége is. Nevezetesen az, hogy egyszerre három arany- labdás is ott volt! Kettő — Oleg Blohin és Igor Belanov — a játéktéren, a harma­dik, Albert Flórián pedig a né­zők között. — Jó szórakozás volt, remek alkalom a futball népszerűsítésé­re — értékelte Albert a mérkőzés után a látottakat.- Oleg Blohin még mindig nagy­szerű futballista. A gólja előtt igazi profimunkát produkált, ilyen magától értetődő egyszerű­séggel csak valódi nagyok tudnak gólt rúgni. MÁRCIUS 28.-SZOMBAT Üllői út, 15 399 néző. Vezette: Bognár FTC-TATABÁNYA 2-0 (1-0) Góllövő: Strausz, Dzurják FTC: Zsiborás-Hámori, Pin­tér, Strausz, Keller-Bánki, Szán­tó, Takács—Fischer, Dzurják, Dukon. Csere: Dzurják helyett Kvaszta, Dukon helyett Pölöskei. Sárga lap: Pintér, Takács A Ferencváros első tavaszi győzelmét elsősorban Strausz látványos szabadrúgás gólja, majd Dzuiják szemfüles találata segítette elő. A fradisták közül többen is jó átlagteljesítményt nyújtottak, így sikerült a szep­tember óta veretlen Tatabányát kétváhra fektetni. Strausz: - A fiúk a meg­mondhatói, hogy már a meccs előtt éreztem, hogy ezen a na­pon lövök egy szabadrúgás gólt! Jó formában voltam, és nagyon jókor jött a gólom, úgy tűnt, hogy ez szinte sokkolta a ven­dégcsapatot... AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: FTC-TATABÁNYA 0-0 FTC: Józsa—Takó, Csiba, Harcsár, Nagy S.—Limperger, Al­bert, Garas—Sz. Tóth, Hudák, Nagy Zs. Csere: Balogh * A Fradi következő ellenfele — a Békéscsaba — ebben a forduló­ban a Fáy utcában 1-0-ra kika­pott. A két csapat helyezése a 20. forduló után: 5. FTC — 11. Békéscsaba. ÁPRILIS 1-SZERDA Üllői út, 9 647 néző. Vezette: Pádár. FEBRUÁR 11.-SZERDA Czabán Samu tér, 2000 néző. Ve­zette: Hartmann FTC-STURM GRAZ 1-1 (1-0) Góllövő: Fischer, Petrovics FTC: Zsiborás-Vaszil, Pintér, Strausz, Keller—Limperger, Pö­löskei, Dukon—Kvaszta, Fischer, Zsivótzky. Csere: Szántó, Simon, Bánki, Zsinka, Batári. Az év első ferencvárosi gólját Fischer Pali szerezte. A Fradi vé­gig nagy mezőnyfölényben ját­szott, de még a gólhelyzetek kia­lakításával is adós maradt. A feb­ruári hidegben a paprikás hangu­lat, a kemény belemenések hoz­tak forróságot... FEBRUÁR 28.-SZOMBAT A Ferencvárost a bajnoki rajt ez­úttal Zalaegerszegre szólította: Zalaegerszeg, 13 200 néző. Ve­zette: Pádár ZTE-FTC 0-0 FTC: Zsiborás-Vaszil, Pintér, Strausz, Keller-Bánki, Pölöskei, Takács-Kvaszta, Fischer, Du­kon. Csere: Dukon helyett Szán­tó, Kvaszta helyett Limperger. Sárga lapot kapott: Fischer A rendezés kifogástalan, a já­ték kifogásolható volt... A Fradi legjobbjai a védők közül kerül­tek ki: Pintér, Zsiborás és Keller. Pintér: — Semmi különlegeset sem tettünk, csak arra ügyel­tünk, hogy gólt ne kapjunk. A győzelemzez így is közelebb áll­tunk. Szeretem a nedves talajt — persze nem a fagyosat. A ZTE pálya a korai időpont ellenére nagyon jó állapotban volt, erre egyikünk sem panaszkodhatott. AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: ZTE-FTC 4-1 (2-0) Góllövő: Dobos, Kámán, Szalai, Békefi, illetve Fekete Az FTC következő ellenfele ebben a fordulóban hazai pályán értékes győzelmet aratott: DMVSC—PMSC 2-1 A két csapat helyezése a már­cius 7-i találkozó előtt: 6. FTC-8. DMVSC MÁRCIUS 7—SZOMBAT Üllői út, 10 005 néző. Vezette: Huták FTC—DMVSC0-0 FTC: Zsiborás-Vaszil, Pin­tér, Strausz, Keller—Bánki, Szán­tó, Takács-Kvaszta, Fischer, Pö­löskei. Csere: Szántó helyett Du­kon, Sárga lap: Vaszil A 73. percben adódott a leg­nagyobb helyzet a debreceni ka­pu előtt: Pölöskei sarokba tartó lövését a debreceni védők a gól­vonalról vágták ki... A mérkőzés hőse egyébként Mező kapus volt, sorra bravúr­ral hárított — az utolsó négy percben, négy alkalommal! A Fradi legjobbja a mezőnyben kitűnően osztogató Takács László volt. Takács: - Szinte hihetetlen, hogy ezen a mérkőzésen nem szereztünk gólt. Nagy fölényünk és nagy helyzeteink után igen csalódottan vonultunk az öltö­zőbe, hiszen ez a 0-0 ne szépít­sük - kudarcnak számított. * AZ UTÁNPÓTLÁS BAJ­NOKSÁGÉRT: FTC-DMVSC 3-2 (0-0) Góllövő: Répási 2, Garas illetve Magyar Zs. 2 FTC: Józsa-Takó, Csiba, Há­mori, Nagy Zs., Garas, Kincses- Sz. Tóth, Répási, Hudák. Csere: Balogh, Homonnai A Fradi az utolsó két percben két gólt szerezve győzött! Mérközéskrónika 1987 Miiműsorlap NAGY BÉLA; ^ FRADI FUTBALLÉVKÖNYV A FRADI MŰSOR LAPBAN