Fradi műsorlap (1985/86)

1985-1986 / 4. szám

6 Fradi műsorlap 1985/86-OS IDÉNY 4. SZÁM 1983. szeptember 14. Győr, 27 000 néző. V.: Fhilippidesz (ciprus) RÁBA ETO-VIKINGUR REYKJAVIK 2-1 (2-1) G.: Magyar, Torvardarsson, Gislason (öngól) Rába ETO: Kovács — Csonka, Hlagyvik, Magyar — Burcsa, Szepesi, Mile, Vági — Sz abó, Horváth, Hajszán Cs.: Vági h. Szentes (55. perc), Szabó h. Kurucz (78. perc) Edző: Verebes József V. Reykjavik: Christiansson — Gislason, Halldorsson, Olafnson, Torvaldsson — M arelsson, Torfasson, Torvardarsson, A. Adalsteinsson — Björnsson, Karlsson. Cs.: Björnsson h. Marteinsson (58. perc) Karlsson h. Karason (86. perc) Jean-Paul Colonval edző: — Szorongó érzésekkel jöttünk Győrbe, őszintén m ondom: az előzetes hírek alapján többet vártam a magyar bajnoktól. Csapatom hősiesen küzdött, taktikusan, fegyelmezetten játszott, minimális különbségű veresé­get szenvedtünk, ráadásul gólt is rúgtunk. Úgy érzem valós a reményünk arra, hogy hazai környezetben kiharcoljuk a továbbjutást. 1983. szeptember 28. Reykjavik, 2000 néző. V.: RÁBA ETO-VIKINGUR REYKJAVIK 2-0 (0-0) G.: Magyar, Szentes Rába ETO: Kovács — Csonka, Hlagyvik, Mile, Magyar — Burcsa, Szepesi, Vági — S zabó, Hajszán, Horváth Cs.: Vági h. Lakatos, Horváth h. Szentes (szünetben) Edző: Verebes József V. Reykjavik: Christiansson — Gislason, Halldorsson, Olafnson, Torvaldsson — M arelsson, Torfasson, Torvardarsson, Karason — Björnsson, Karlsson. Hannich Péter, aki sérülése miatt itthonmaradt: — Bíztam a csapatban, de azért fél­tem is. Attól tartottam, hogy a Vikingur felbátorodva a szoros győri eredményen, ki­használva a hazai pálya előnyét, a számára kedvezőbb éghajlati viszonyokat, esetleg kellemetlen meglepetést okoz. Boldog vagyok, hogy csapatunk biztosan vette a kinti akadályt és bejutottunk a legjobb 16 közé. KEK I. FORDULÓ 1983. szeptember 14. Athén, 20 000 néző. V.: Hackett (angol) AEK ATHÉN-Ú. DÓZSA 2-0 (0-0) G.: Kotisz, Szendrei (öngól) AEK: Arvanitisz — Papaioannu, Paraszantisz, Manolasz, Karagiozopulosz — Ross, Di ntszikosz, Ballisz — Kotisz, Vlahosz, Mavrosz. Cs.: Vlahosz h. Akridopulosz (szünetben), Ballisz h. Ardizoglu (59. perc) Ú. Dózsa: Szendrei — Szűcs, Kovács J., Kardos, Tóth — Herédi, Ambrus, Szebe- g yinszky, Kisznyér — Töröcsik, Kiss. Cs.: Szebegyinszky h. Fekete (72. perc), Ambrus h. Sarlós (88. perc) Edző: Temesvári Miklós Temesvári Miklós: — Harmadik éve ülök az Ú. Dózsa kispadján, de olyan gó­lo kat ez a csapat még egyszer sem kapott, amilyeneket ezúttal Szendrei ... A védel­münk egyébként hibátlanul játszott, ha ezt megismételjük a visszavágón, továbbju­tunk. Elvégre Athénben is „jók voltunk” legalább a döntetlenre. 47 V erebes József: — Örülök, hogy a jelen körülmények között öt góllal megúsz- tuk. Nagyon kíváncsi lettem volna az eredményre, ha három kulcsjátékosunk nem hiányzik. Egyébként a győriek a 32. perctől — Hlagyvik kiállítása miatt — tíz emberrel játszottak... 1982. szeptember 29. Győr, 25 000 néző. V.: Szolakidisz (görög) RÁBA ETO-STANDARD LIEGE 3-0 (1-0) G.: Szentes, Hajszán, Burcsa Rába ETO: Kovács — Csonka, Mile, Magyar — Hannich, Póczik, Burcsa — Szabó, Szentes, Szepesi, Hajszán. Cs.: Csonka h. Szijjártó (69. perc) Edző: Verebes József S. Liege: Preudhomme — Dalangre, Daerden, Gerets, Poel, Plessers — Vanders- missen, Haan, Grundel — Tahamata, Wendt. Cs.: Wendt h. Sciascia (58. perc) Raymond Goethals edző: — Ötgólos előnyünk tudatában eleinte nyugodtan ültem a kispadon, de az idő múlásával, az események láttán egyre idegesebb lettem. Mi azért nem tudtuk a szokott játékot nyújtani, mert a kitűnő győriek ezt nem en­gedték. Gerets kiállítása és a harmadik gól után féltem, hogy katasztrófa következik be. Örülök, hogy túl vagyunk a találkozón, mert nem vagyok biztos abban, hogy ha újra kellene játszani a két mérkőzést, akkor is mi jutnánk tovább ... KEK I. FORDULÓ 1982. szeptember 15. Göteborg, 12 000 néző. V.: Klaus (NDK) Ú. DÓZSA - GÖTEBORG 1-1 (1-0) G.: Kovács J., Strömberg Ú. Dózsa: Szendrei — Herédi, Kovács J., Kardos, Tóth — Szebegyinszki, Töröcsik, Kisznyér, Nagy — Árky, Kiss. Cs.: Töröcsik h. Balogh (71. perc) Edző: Temesvári Miklós Göteborg: Wernersson — R. Svensson, Hysen, K. Carlsson, S. Fredriksson, Holng- ren, Strömberg, C. Carlsson, Schiller — Corneliusson, Sandberg. A svéd csapat az előző idényben úgy nyerte meg az UEFA Kupát, hogy a torna során egyetlen vereséget sem szenvedett! így a lila-fehérek eredménye nagy megle­petésnek, szép fegyverténynek számított. 1982. szeptember 29. Megyeri út, 15 000 néző. V.: Schmidhuber Ú. DÓZSA-GÖTEBORG 3-1 (3-1) G.: Töröcsik, Szendrei (öngól), Kiss, Kiss Ú. Dózsa: Szendrei — Kardos, Kovács J., Herédi, Tóth — Szűcs, Kovács B., Kisz­nyér, Nagy — Kiss, Töröcsik. Cs.: Nagy h. Szabó (68. perc) Edző: Temesvári Miklós Göteborg: Wernersson — R. Svensson, Hysen, C. Carlsson, Fredriksson — Törd Holmgren, J. Carlsson, Strömberg, Toiny Holmgren — Corneliusson, Sandberg. Cs.: Corneliusson h. Holm (68. perc) Gunder Bengsson, edző: — A göteborgi 1-1 után a hazai közvéleménnyel ellen­tétben én már éreztem: rajtunk csak a csoda segíthet.. . Nagyon sajnálom, hogy ne­kem lett igazam. 42 Edző: Szabó Géza Celtic: Bonnar — Sneddon, McGrain, McAdam, Aitken — McLeod, Provan, Sulli­va n — McGarvey, Burns, Nicholas A DVTK megérdemelt győzelmet aratott ugyan, de az összesített eredmény a lapján korai kupabúcsúra kényszerült... BEK I. FORDULÓ 1980. szeptember 17. Setubal, 30 000 néző. V: Tone (belga) BP. HONVÉD-SPORTING LISBOA 2-0 (0-0) G: Bodonyi, Nagy Honvéd: Gujdár — Paróczai, Kocsis, Garaba, Varga — Dajka, Nagy, Lukács — Bo­donyi, Esterházy, Kozma Edző: Tichy Lajos Sporting L: Váz — Eduardo, Zazinho, Enrigo, Inacio — Fraquito, Ademar, Salva­d or — M. Fernandez, Freier, Jordac. Cs: Ademar h. Lito (59. perc), Zazinho h. Wil­son (66. perc) A BEK első fordulójának egyik legnagyobb meglepetését ez az idegenbeli Ho nvéd-győzelem okozta. A piros-fehérek kiválóan játszottak, a mezőny legjobbja a klasszisfutballt bemutató Bodonyi volt. A Honvéd egyébként csak késéssel tudott hazatérni: nemcsak a góllövő portugál csatárok, a portugál légitársaság dolgozói is sztrájkoltak . . . 1980. október 1. Népstadion, 5000 néző. V: Hunting (angol) BP. HONVÉD-SPORTING LISBOA 1-0 (1-0) G: Dajka Honvéd: Gujdár — Paróczai, Kocsis, Garaba, Varga — Dajka, Nagy, Lukács — Bo­dony i, Esterházy, Kozma. Cs: Esterházy h. Kuti (62. perc) Edző: Tichy Lajos Sporting: Váz — Bastons, Eduardo, Enrigo, Zazinho, Inacio — Ademar, Barao — F ernandez, Manóéi, Jordao. Cs: Zazinho h. Freier (44. perc), Ademar h. Wilson (82. perc) Fernando Mendez edző: — Feltételeztük, hogy a magyar bajnok nem játszhat m ég egyszer olyan kitűnően, mint azt nálunk Setubalban tette. Mi pedig csak job­bak lehetünk — gondoltuk! És mi történt? A Honvéd most is jobb csapatnak bizonyult, mert harcosabb, gyo rsabb és egységesebb volt, mint mi. Más kérdés, hogy ennek ellenére, mi nem a Népstadionban buktunk el, hanem otthonunkban. Ennek a Honvédnak nem lehet kétgólos előnyt adni... KEK I. FORDULÓ A DVTK sikertelen selejtező mérkőzésével kiesett, így ebben a kupában ma­gyar csapat nem szerepelt! UEFA KUPA I . FORDULÓ 1980. szeptember 16. Megyeri út, 12 000 néző. V: Göksel (török) Ú. DÓZSA—REAL SOCIEDAD 1-1 (0-0) G: Kardos, Alonso 34 U EFA KUPA I. FORDULÓ 1981. szeptember 16. Bécs, 30 000 néző. V: Madzoszki (jugoszláv) VIDEOTON-RAPID 2-2 (1-0) G.: Szabó, Weber, Végh, Panenka Videoton: Disztl P. — Csuhay, Disztl L. Baranyi, Végh — Palkovics, Kiss, Vadász — Májer, Szabó, Novath Edző: Szentmihályi Antal Rapid: Feurer — Krauss, Weber, Garger, Pregesbauer — Panenka, Kienast, Zin- csenko — Steinbauer, Krankl, Keglevits. Négy tizenegyes volt a mérkőzésen: a csapatok kettőt kihagytak, kettőt értéke­sítettek. Az osztrákok a másodikat a 90. percben! Szentmihályi: — Biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Már a mérkőzés végét jelző sípszóra vártunk, azt hittük, miénk a győzelem. Skocik, a Rapid edzője: — Nem játszottunk jól. Ennél mi sokkal többet tu­dunk. És ezt akár hiszik, akár nem, be is bizonyítjuk a visszavágón. Van egy-két ütő­kártyánk! 1981. szeptember 30. Székesfehérvár, 10 000 néző. V: Giannakoudakisz (görög) RAPID—VIDEOTON 2-0 (1-0) G.: Krankl 2 Rapid: Feurer — Krauss, Pregesbauer, Garger, Weber — Kienast, Panenka, Zin- csenko — Steinbauer, Krankl, Keglevits. Cs.: Steinbauer h. Weiss (73. perc), Panen­ka h. Perszidisz (88. perc) Videoton: Disztl P. — Csuhay, Disztl L., Baranyi, Horváth — Palkovics, Csongrádi, Vadász — Májer, Nagy, Novath. Cs.: Májer h. Tieber (63. perc) Edző: Szentmihályi Antal Walter Skocik: — Tudtam, hogy nehéz mérkőzés lesz, de már Bécsben is úgy éreztük, mi vagyunk az esélyesebbek a továbbjutásra, és ezt be is bizonyítottuk Szé­kesfehérvárott. 1981. szeptember 16. Tatabánya, 22 000 néző. V: Matthias (osztrák) TATABÁNYA-REAL MADRID 2-1 (1-1) G.: Weimper, Santillana, Csapó Tatabánya: Kiss — Szabó, Lakatos, Fejes, Fischer — Emmer, Csapó, Hermann — P. Nagy, Kovács, Weimper Edző: Dr. Lakat Károly Real M.: Miguel Angel — San Jose, Navaias, Camacho, Cortes — D. Angel, Del Bosque, Gailego — Juanito, Santillana, Isidro. Cs.: Del Bosque h. Hernandez (80. perc), Gallego h. Garcelon (87. perc) Dr. Lakat Károly: — A második magyar csapat a Tatabánya amely legyőzte a Real Madridot, ezért játékosaim csak dicséretet érdemelnek. Boskov, a Real edzője: — Csapatom sokkal kevesebbet nyújtott, mint vártam. Kihagytuk a helyzeteket, a lelkesebb Tatabánya megérdemelten győzött. 1981. szeptember 30. Madrid, 55 000 néző. V: P. Mulhall (ír) REAL MADRID—TATABÁNYA 1-0 (0-0) G.: Stielike Real M.: M. Angel — Sabido, Camacho, Gallego, Cortez — D. Angel, Del Bosque, 39 a r /