Fradi műsorlap (1985/86)

1985-1986 / 3. szám

1985/86-OS IDÉNY, 3. SZÁM Fradi műsorlap 7 1977. szeptember 14. Sztanke Dimitrov, 25 000 néző. V: Raine (román) MAREK SZTANKE—FTC 3-0 (2-0) G: Pargov, V. Petrov, I. Petrov Marek: Sztojanov — Szevdin, Vukov, Karakolev, Palev — Rajnov, Tomov, V. Pet­rov — Pargov, I. Petrov, Kjucsikov. Cs: Kjucsukov h. Bocsarin. FTC: Zsiborás — Martos, Giron, Bálint, Major — Nyilasi, Ebedli, Takács — Pusz­tai, Szokolai, Pogány. Cs: Szokolai h. Esterházy (43. p) Takács h. Vépi (68. perc) Edző: Dalnoki Jenő A Fradi időnként alárendelt szerepet játszott a bolgár bajnokság 8. helyén álló é s nemzetközileg egyáltalán nem jegyzett csapattól. Egy jellemző adat az FTC „tel­jesítményére”: a 90 perc alatt egyetlen lövés sem ment a bolgár kapura! 1977. szeptember 28. Üllői út, 20 000 néző. V: Einbeck (NDK) FTC—MAREK SZTANKE 2-0 (2-0) G: Pusztai, Ebedli FTC: Hajdú — Martos, Bálint, Vépi, Major — Ebedli, Nyilasi, Takács — Pusztai, Szokolai, Magyar. Cs: Takács h. Pogány (68. p) Szokolai h. Giron (82. perc) Edző: Dalnoki Jenő Marek: Sztojanov — Szevdin, Kolev, Palev, Karakolev — V. Petrov, Rajnov, Vukov — Pargov, I. Petrov, Kjucsikov. Cs: Kjucsikov h. Tömör (szünetben) Már a 32. percben 2-0 volt az eredmény, s mindenki bízott a továbbjutásban. E zután viszont közel egy óra is kevés volt a legalább hosszabbítást eredményező harmadik gól eléréséhez ... A vérbeli kupamérkőzés így vereséggel felérő győzelem­mel zárult. KEK II. FORDULÓ 1977. október 19. Diósgyőr, 13 000 néző. V: Jarguz (lengyel) DVTK—HAJDÚK SPLIT 2-1 (0-1) G: Muzsinics, Tatár, Váradi DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Kutasi — Oláh, Kerekes, Tatár, Váradi — Feke­te, Fükő, Magyar. Cs: Kerekes h. Szalai (76. perc) Edző: Szabó Géza Hajdúk Split: Katalinics — Vujovics I, Rozsics, Peruzovics, Biljat — Csop, Muzsi­nics, Rukljacs, Surjak — Zsungul, Vujovics II. A csaknem egy órán át vesztésre álló DVTK nemcsak egyenlíteni, hanem győz­ni is tudott. A látottak alapján a jobb benyomást ezúttal a vesztes csapat keltette ... 1977. november 2. Split, 20 000 néző. V: Anderko (román) HAJDÚK SPLIT—DVTK 2-1 (1-0, 2-1, 2-1) G: Vujovics II, Tatár, Rukljacs Split: Katalinics — Vujovics I, Rozsics, Peruzovics, Biljat — Vujkovics II, Muzsi­nics — Zsungul, Rukljacs, Surjak, Dzsordzsevics. Cs: Muzsinics h. Salov (49. p) Rukljacs h. Csop (89. p) 19 1979. szeptember 19. Bécs, 12 000 néző. V: Cesarini (olasz) DVTK—RAPID 1-0 (0-0) G: Fükő DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Teodoru I., Kutasi — Oláh, Tatár, Görgei — Borostyán, Magyar, Fekete. Cs: Szántó h. Váradi (67. perc), Magyar h. Fükő (84. perc) Edző: Szabó Géza Rapid: F eurer — Krauss, Persidis, Weber, Lefar — Sallmayer, Pregesbauer, Weiss — Keglevits, Kienast, Krejcirik. Cs: Krejcirik h. Trojan (73. perc), Kienast h. Gra- ge r (83. perc) A játékidő nagy részében a bécsiek támadtak, helyzeteik is voltak, sőt egyszer a k apufa mentette meg a diósgyőri kaput a góltól. A diósgyőri ellentámadások is ve­szélyt jelentettek, és a találkozó sorsát tulajdonképpen egy ilyen akció döntötte el. Két perccel a befejezés előtt a csereként akkor beállt Fükő a hálóba talált! 1979. október 3. Diósgyőr, 22 000 néző. V: Horstmann (NSZK) DVTK—RAPID 3-2 (2-1) G: Szalai, Fekete, Keglevits, Sallmayer, Tatár DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Váradi, Kutasi — Oláh, Tatár, Görgei — Boros­tyán, Szalai, Fekete. Cs: Szalai h. Fükő (77. perc), Borostyán h. Magyar (82. perc) Edző: Szabó Géza Rapid: Barthold — Krauss, Persidis, Weber, Lefar — Sallmayer, Weiss, Preges­bauer — Keglevits, Hoffmann, Krejcirik. A 16. percben már 2-0 volt az eredmény a DVTK javára! A biztos győzelem tu­d ata után kiengedett a hazai gárda — a bécsiek pedig ezt felismerve, kiegyenlítet­tek! A továbbjutás sorsát eldöntő gól csak a 83. percben született meg. így a magyar csapatok közül egyedül a DVTK volt érdekelt a következő for­d uló kupasorsolásánál. A vidéki gárda skót ellenfelet kapott... UEFA KUPA II. FORDULÓ 1979. október 24. Dundee, 12 000 néző. V: Mattson (finn) DVTK-DUNDEE UNITED 1-0 (0-0) G: Fekete DVTK: Veréb — Salamon — Szántó, Kerekes, Váradi, Kutasi — Oláh, Tatár, Gör­gei — Borostyán, Fekete. Cs: Borostyán h. Szalai (80. perc), Kerekes h. Teodoru I. (86. perc) Edző: Szabó Géza Dundee: McAlpine — Stark, Hogarty, Phillip, Kopel — Fleming, Narey, Addison — Payne, Pettigrew, Sturrock. Cs: Addison h. Dodds (48. perc), Sturrock h. Smith ( 77. perc) Salamon: — 85 percen át mást sem csináltam a pályán, mint megpróbáltam el­hi tetni a fiúkkal, nem kaphatunk ki, mi is vagyunk olyan jó csapat, mint a Dundee. Arra azonban, hogy a végén még meg is nyerjük a mérkőzést, álmomban sem gon­doltam volna. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a befejezés előtt egy perccel született! Szántó l abdájával Fekete a félpályától elfutott, és a hálóba lőtt. 30 Z. B rno: E. Dosek — Mazura, Václavicek, K. Dvorák, Petrtyl — L. Dosek, Jarusek, Pesice — Janecka, Kroupa, Kopenec. Cs.: Kopenec h. Kotásek (65. perc), Pesice h. Kosár (67. perc) Várhidi: — Már megint a hajrában történt a baj... Pedig már megtanulhattuk volna a leckét a saját kárunkon. Ha most nyerünk, nyugodtan kijelenthetem, szen­zációt szolgáltattunk volna a BEK-ben. 1978. szeptember 27. Megyeri út, 18 000 néző. V.: Agnolin (olasz) ZBROJOVKA BRNO—Ú. DÓZSA 2-0 (2-0) G.: L. Dosek, Kroupa Z. Brno: Hron — Mazura, Václavicek, Dvorak, Petrtyl — Pesice, Kosár, Jarusek, L. Dosek — Janecka, Kroupa. Cs.: Pesice h. Kotásek (84. perc), Janecka h. Kopenec (88. perc) . Ú. DÓZSA: Rothermel — Viczkó, Dunai, Kardos, Tóth J. — Kolár, Zámbó, Tóth A. — Fazekas, Törőcsik, Fekete. Cs.: Zámbó h. Gyöngyösi (75. perc). Edző: Várhidi Pál Masopust edző: — Két és fél éve vagyok a Zbrojovkánál, de ilyen fegyelmezet­ten, okosan még soha nem játszott a csapat. így van ez, ha mindenki bizonyítani akarja, hogy nincs elveszett mérkőzés. Még idegenben sem. A Brno eddigi talán leg­nagyobb fegyverténye volt, hogy újoncként kiverte a híres Dózsát a BEK-ből. KEK I. FORDULÓ 1978. szeptember 13. Üllői út, 25 000 néző. V.: Lagojannisz (görög) FTC—FF KALMAR 2-0 (2-0) G.: Nyilasi, Major FTC: Zsiborás — Tepszics, Vépi, Bálint, Major — Martos, Mészöly, Ebedli — Szo- kolai, Nyilasi, Mucha. Cs.: Mészöly h. Takács (szünetben), Mucha h. Pogány (73. perc). Edző: Friedmanszky Zoltán Kalmar: Ström — Andreasson, Olsson, Axelsson, Nilsson — Sunesson, Nyberg, Bojstedt, Magnusson — Lundberg, Erlandsson. Cs.: Bojstedt h. Lindheim (86. perc) Friedmanszky: — Az eredmény szép, az eredmény jó, tényleg úgy alakult, ahogy szerettem volna, most mégsem vagyok nyugodt. Legalábbis akkor nem, ha a visszavágóra gondolok. Félreértés ne essék, ez a két gól ugyanígy lehetett volna megnyugtató előny is, ha olyan játékkal párosul, amelyet az utóbbi hetek teljesítmé­nye alapján vártam. Az igazi lendülettel ugyanis adós maradt a csapat. 1978. szeptember 27. Kalmar, 3000 néző. V.: Mattsson (finn) FF KALMAR—FTC 2-2 (2-0) G.: Magnusson, Nyberg, Ebedli, Szokolai Kalmar: Friberg — Hűlt, Axelsson, Olsson, Sorman — Magnusson, Nyberg, Nils­son — Sunesson, Lundberg, Erlandsson. Cs.: Nyberg h. Lindheim (50. perc), Sunes­son h. Andreasson (80. perc) FTC: Zsiborás — Tepszics, Bálint, Major, Vépi — Martos, Mészöly, Ebedli, Mucha — Nyilasi, Szokolai. Cs.: Mucha h. Pogány (65. perc). Edző: Friedmanszky Zoltán A visszavágót igaz, hogy hideg időben játszották, de még jobban lehűtötte a fe­rencvárosi kedélyeket a gyorsan kapott két gól. A 26. percben a hazaiak már 2-0-ra vezettek! 22 KUPAELÖDÖNTŐK, -DÖNTŐK BEK Elődöntő: Nottingham—Köln 3-3, 1-0 Malmö—Austria 0-0, 1-0 Döntő: 1979. május 30. München, 70 000 néző. V.: Linemayr (osztrák) Nottingham Forest—FF Malmö 1-0 (1-0) G.: Francis Nottingham: Shilton — Anderson, Burns, Lloyd, Clarke — Francis, McGovern, Bowyer — Woodcock, Birtles, Robertson. Malmö: Möller — R. Andersson, Jönsson, M. Andersson, Erlandsson — Tapper, Prytz, Hansson, Ljungberg — Cervin, Kindwall. Cs.: Tapper h. Malmberg (34. perc), Hansson h. T. Andersson (82. perc) A győztes gól története: a 45. percben Robertson vezetett a bal oldalon táma­dást, jól adott be és a jókor érkező Francis öt méterről a léc alá fejelte a labdát. KEK Elődöntő: Barcelona—Beveren 1-0, 1-0 Düsseldorf — Bánik Ostrava 1 -2, 4-2 Döntő: 1979. május 16. Bázel, 56 000 néző. V.: Palotai Barcelona—Düsseldorf 4-3 (2-2, 2-2, 3-2) G.: Sanchez, K. Allofs, Asensi, Seel, Rexach, Krankl, Seel Barcelona: Artola — Zuviria, Migueli, Albadalejo, Costas — Rexach, Neeskens, Asensi — Sanchez, Krankl, Carrasco. Cs.: Albadalejo h. Delacruz (57. perc), Costas h. Martinez (66. perc) Düsseldorf: Dániel — Baltes, Zimmermann, Zewe, Köhnen — Brei, Bommer, Schmitz — T. Allofs, K. Allofs, Seel. Cs.: Brei h. Weikl (24. perc), Zimmermann h. Lund (85. perc) A 90 perc 2-2-es eredménnyel ért véget. A hosszabításban három gól is esett! A győztes gól története: a 111. percben Carrasco Kranklhoz játszott, s a középcsatár 10 méterről nem hibázott. UEFA KUPA Elődöntő: Mönchengladbach—Duisburg 2-2,4-1 C. Zvezda—Hertha Berlin 1-0, 1-2 Döntő: Borussia Mönchengladbach—Crvena Zvezda 1-11-0 A kupagyőztes csapat: Kneib — Ringels, Vogts, Hannes, F. Schäffer — W. Schaffer, Kulik, Wohlers, Simonsen, Gores, Lienen. Cs.: Kulik h. Koppéi (58. perc) 1979-1980 BEK I. FORDULÓ 1979. szeptember 19. Megyeri út, 13 000 néző. V: Anderco (román) Ú. DÓZSA-DUKLA PRAHA 3-2 (1-1) G: Gajdusek, Sarlós, Nehoda, Nagy, Fazekas Ú. Dózsa: Rothermel — Jurácsik, Dunai, Sarlós, Tóth J. — Kolár, Kardos, Tóth A. — Fazekas, Kiss, Fekete. Cs: Kiss h. Bodnár (64. perc), Kolár h. Nagy L. (64. perc) Edző: Várhidi Pál 27