Fradi műsorlap (1985/86)

1985-1986 / 3. szám

{ \ 1978. szeptember 14. Kispest, 6000 néző. V.: Mysku (albán) BP. HONVÉD-ADANASPOR 6-0 (1-0) G.: Lukács, Weimper, Gyimesi, Weimper, Bodonyi, Nagy Honvéd: G ujdár — Paróczai, Kocsis, Nagy, Varga — Pál, Lukács, Pintér — Bodo­nyi, Weimper, Gyimesi. Edző: Tichy Lajos Adanaspor: Erhan — Vedat, Senket, Timucin, Musztafa — Ibrahim, Selahattin, Ha­lis, Özer — Günay, Irfan. Cs.: Ibrahim h. Eyüp (26. perc), Günay h. Sener (78. perc) A Honvéd imponáló biztonsággal szerezte meg a győzelmet a kíméletlenül, durván játszó törökökkel szemben. Az albán biró két piros és két sárga lapot osztott ki a vendégeknek. 23 1978. szeptember 27. Hungária krt. 4000 néző. V.: Matajev (bolgár) MTK-VM—POLITEHNICA TEMESVÁR 2-1 (0-0) G.: Koritár, Nadu (öngól), Petrescu MTK-VM: B rünyi — Palicskó, Turner, Aszalai, Egervári — Burg, Koritár, Grubo- rovics — Takács, Pekker, Morgós. Cs.: Aszalai h. Krómer(64. perc), Morgós h. Ga- rics (85. perc). Edző: Mezey György P. Temesvár: Katona — Nadu, Paltinisan, Mehedintu, Barna — Visan, Dembrows- ki, Cotec — Anghel, Floares, Petrescu. Cs.: Dembrowski h. Rosca (82. perc) „Az MTK-VM annak ellenére, hogy a visszavágót megnyerte, végül nem az ese­mények kellemetlen csoportosulása miatt mondott búcsút az UEFA Kupának, ha­nem azért, mert a két mérkőzésen nagyon mérsékelten játszott! Fél esztendővel ez­előtt ugyanezt a román csapatot magabiztos könnyedséggel búcsúztatta volna el a kupától a kék-fehér gárda ...” (Népsport) Azután a mérkőzés hajrája a Fradié volt. Nyilasi látványos szóló végén még a gy őzelmet is megszerezhette volna. A döntetlen eredmény a Ferencváros 100. pont­ját jelentette a nagy európai kupák küzdelmeiben: 86 mérk., 43 győzelem, 14 döntetlen, 29 vereség, 160-108, 100. UEFA KUPA I. FORDULÓ 1978. szeptember 13. Temesvár, 20 000 néző. V.: Scheurell (NDK) P OLITEHNICA TEMESVÁR—MTK VM 2-0 (1-0) G.: Cotec, Paltinisan Temesvár: Katona — Nadu, Paltinisan, Mehedintu, Barna — Cotec, Visan, Demb­rowski — Anghel, Volaru, Petrescu. Cs.: Volaru h. Rosca (45. perc), Barna h. Florea (74. perc) MTK-VM: Brünyi — Palicskó, Turner, Aszalai, Egervári — Kovács B. Burg, Borsó — Takács, Morgós, Garics. Cs.: Morgós h. Pekker (66. perc). Edző: Mezey György A végeredmény az MTK-ra nézve volt hízelgő, hiszen a temesváriak óriási gól­szerzési lehetőségeket hagytak kihasználatlanul. .. Egyébként a második gólt lesből kapták a kék-fehérek. % 1 977. szeptember 28. Diósgyőr, 20 000 néző. V: Burns (angol) DVTK—BESIKTAS 5-0 (3-0) G: Fiikő, Oláh, Fekete, Oláh, Fekete DVTK: Veréb — Teodoru, Salamon, Váradi, Kutasi — Oláh, Kerekes, Tatár — Fe­kete, Fükő, Magyar Cs: Váradi h. Tomesz, Magyar h. Grolmusz (mindkettő a 87. percben) Edző: Szabó Géza Besiktas: Mete — Ahmet, Ali, Mithat, Zekeriya — Hayri, Niko, Kemal — Resit, Paunovics, Szaban. Cs: Ali h. Mehmet (68. p) Salamon: — Tudatos játékról nem lehet beszélni, de pótoltuk ezt lelkesedéssel, akarással. Őszintén szólva szégyelltük magunkat az isztambuli vereségért... Szabó Géza edző: — Nem számítottam ilyen gólkülönbségre, de helyzeteink alapján még többet is rúghattunk volna. UEFA KUPA I. FORDULÓ 1977. szeptember 14. Linz, 15 000 néző. V: Foote (skót) LINZER ASK-Ú. DÓZSA 3-2 (1-2) G: Törőcsik, Törőcsik, Köglberger, Köglberger, Vucskovics Linzer ASK: Kronberger — Kiesenebner, Schmidradner, Gebhardt, Trafella — Ga­yer, Scharmann, Stöffelbauer — Bincsik, Köglberger, Vucskovics. Cs: Kiesenebner h. Pigel (75. perc) Ú. Dózsa: Tóth Z. — Kellner, Dunai III, Viczkó, Tóth J. — Schumann, Zámbó, Tóth A. — Fazekas, Törőcsik, Nagy Edző: Várhidi Pál Várhidi: — Meggyőződésem, hogy a Megyeri úton kiharcoljuk a továbbjutást, hamar behozzuk hátrányunkat, aztán lerohanjuk ellenfelünket. 1977. szeptember 28. Megyeri út, 7000 néző. V: Dilek (török) Ú. DÓZSA—LINZER ASK 7-0 (1-0) G: Fazekas, Tóth A., Törőcsik, Tóth A., Sarlós, Fekete, Fazekas. Ú. DÓZSA: Tóth Z. — Viczkó, Dunai III, Sarlós, Tóth J. — Schumann, Zámbó, Tóth A. — Fazekas, Törőcsik, Nagy Cs: Schumann h. Kellner (65. p) Nagy h. Fekete (75. p) Edző: Várhidi Pál Linzer ASK: Kronberger — Kiesenebner, Schmidradner, Gebhardt, Trafella — Vu- kasinovics, Scharmann, Stöffelbauer, Gayer — Vucskovics, Köglberger. Cs: Vucskovics h. Zamut (70. perc) Várhidi: — Gratuláltam a fiúknak, együtt örültem velük a sikernek, a gólok­nak, a közönség jó hangulatának. Azt is külön kiemeltem, hogy nem álltak meg, újabb és újabb gólokat akartak rúgni. Ez a helyes felfogás, nem szabad megállni 90 percig. Tudom, a kupafolytatás nehezebb lesz, ezért intettem mindenkit a valós érté­kelésre. 18 1979. március. 21. Duisburg, 35 000 néző. V.: Rainea (román) BP. HONVÉD—DUISBURG 2-1 (0-1) G.: Büssers, Karalyos, Pál Honvéd: Gujdár — Szegő, Kocsis, Nagy, Varga I. — Paróczai, Pál, Póczik, Varga II. — Geiger, Gyimesi. Cs.: Geiger h. Melis (szünetben), Szegő h. Karalyos (52. perc) Edző: Tichy Lajos Duisburg: Heinze — Dronia, Bregman, Jakobs, Dietz — Fruck, Dubski, Büssers, Jara — Weber, Worm. Tichy: — Az ellenfélnek már a 8-10. perc táján rá kellett jönni, hogy áldozati b árányként jöttünk — meg kell verekedni velünk a továbbjutásért. Egyébként ezt mondtam a mérkőzés előtt a fiúknak: ha elbukunk, legalább annyi jó érzést hoz­zunk magunkkal haza, hogy a küzdelem nyomait az ellenfél is viseli magán s tekin­télyén. A piros-fehérek a szép bravúr ellenére, az idegenben szerzett kevesebb gól m iatt kiestek, de kupaszereplésüket emelt fővel, győzelemmel fejezték be. A Honvédet búcsúztató duisburgiakat egy másik NSZK csapat, a Mönchen- g ladbach ütötte el a döntőbejutástól. Az újpestieket kiverő Brno a következő fordu­lóban a Krakkó ellen kiesett! A Magdeburg az FTC után az Ostravát kapta — vesz­tére, a csehek jutottak tovább. 26 Honvéd: Gujdár — Paróczai, Kocsis, Lukács, Varga I. — Pál, Nagy, Pintér, Póczik — Geiger, Weimper. Cs.: Geiger h. Varga II. (szünetben). Edző: Tichy Lajos A Honvéd ezt a győzelemmel felérő vereséget kék mezben harcolta ki, hiszen a z Ajax színe is piros-fehér ... „A Honvéd háromgólos előnnyel kezdte a visszavágót, s ezt nem tudta ledol­go zni a nemzetközi színpadon mindig tisztes ranggal büszkélkedhető holland együt­tes. Nem volt kifejezetten látványos az a mód, ahogy a Honvéd előnyét megőrizte. De végül is a magyar együttes várja a kupa következő fordulójának sorsolását és nem az Ajax ...” t (Népsport) UEFA KUPA IV. FORDULÓ 1979. március 7. Népstadion, 15 000 néző. V.: Konrath (francia) DUISBURG-BP. HONVÉD 3-2 (1-1) G.: Worm, Varga II., Weimper, Worm, Seliger Duisburg: Hein ze — Dronia, Bregman, Jakobs, Dietz — Fenten, Dubski, Büssers, Jara — Seliger, Worm. Cs.: Fenten h. Fruck (74. perc), Worm h. Weber (84. perc) Honvéd: Gujdár — Paróczai, Kocsis, Nagy, Varga I. — Fejes, Varga II., Pál — Gyi­mesi, Weimper, Póczik. Cs.: Paróczai h. Geiger (61. perc). Edző: Tichy Lajos Rolf Schafstall edző: — Az első negyedórától az egyenlítésig eltelt időben c sapnivaló módon futballoztunk. Szégyenemben csaknem elbújtam a kispadról. Az­tán ahogy megbizonyosodtak játékosaim az ellenfél támadásainak veszélytelenségé­ről, mindjárt megtalálták önmagukat. Az eredmény ellenére állítom: technikás, többre hivatott csapatot győztünk le. 1 979. november 7. Diósgyőr, 25 000 néző. V: Delmer (francia) DVTK-DUNDEE UNITED 3-1 (2-0) G: Borostyán, Tatár, Tatár, Kopel DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Váradi, Kutasi — Oláh, Fükő, Tatár — Boros­tyán, Szalai, Fekete. Cs: Váradi h. Teodoru I. (55. perc), Szalai h. Teodoru II. (73. perc) Edző: Szabó Géza Dundee: McAlpine — Stark, Hogarty, Narey, Kopel — Payne, Kirkwood, Philip, Fleming — Sturrock, Pettigrew. Cs: Sturrock h. Dodds (56. perc), Payne h. Holt (80. perc) A diósgyőriek biztosan vették az újabb akadályt és élvezetes mérkőzésen, szép győzelmet aratva jutottak a következő fordulóba. UEFA KUPA III. FORDULÓ 1979. november 28. Diósgyőr, 25 000 néző. V: Platopoulosz (görög) 1. FC KAISERSLAUTERN—DVTK 2-0 (1-0) G: Wendt, Bongartz Kaiserslautern: Hellström — Schumacher, Briegel, Neues, Groh — Melzer, Bon­gartz, Geye, Riedl — Pirrung, Wendt. Cs: Riedl h. A. Wolf (81. perc), Bongartz h. W. Wolf (85. perc) DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Váradi, Kutasi — Oláh, Tatár, Fükő, Görgei — Borostyán, Fekete. Cs: Váradi h. Teodoru I., Görgei h. Szalai (mindkettő a 71. perc­ben) Edző: Szabó Gé)za Szabó Gézá: — Nem találtuk meg a szoros védekezés ellenszerét, s adódó hely­zeteinket sem tudtuk kihasználni. Többen formájuk alatt játszottak ... Karlheinz Feldkamp: — Nem vártam ilyen különbségű győzelmet, a 2-0 elég lesz a továbbjutáshoz. 1979. december 12. Kaiserslautern, 20 000 néző. V: Gurruceta (spanyol) 1. FC KAISERSLAUTERN-DVTK 6-1 (0-0) G: Neues, Melzer, Borostyán, Brummer, Kaminké, Bongartz, Stábéi Kaiserslautern: Stabei — Schumacher, Neues, Melzer, Groh — Geye, Schwartz, Bongartz — Pirrung, Wendt, Brummer. Cs: Wendt h. Kaminké (63. perc), Bongartz h. Wolf (81. perc) DVTK: Veréb — Szántó, Salamon, Kutasi, Görgei — Oláh, Kerekes, Tatár — Bo­rostyán, Fükő, Fekete. Cs: Görgei h. Szalai (82. perc), Szántó h. Teodoru I. (85. perc) Edző: Szabó Géza Oláh Ferenc csapatkapitány: — Ha továbbjutásban nem is reménykedtünk, ab­ban biztosak voltunk, hogy helytállunk idegenben. Hajtottunk, akartunk, állítom, jól is játszottunk. Kaptunk egy meglehetősen vitatható 11 -est, egy szinte nevetséges gólt (Görgei úgy rúgta el a labdát, hogy az Melzert találta telibe és róla pattant a há­lóba a labda!), mégis volt erőnk talpra állni. De a lesgól után egyszerűen tehetetlen­nek éreztük magunkat. Teljesen összeomlottunk ... 31