Fradi műsorlap (1985/86)

1985-1986 / 2. szám

1985/86-OS IDÉNY, 2. SZÁM Fradi műsorlap 7 Haladás: Békéi — Fischer, Horváth Á, Kereki, Kiss — Halmosi, Fedor — Szabó S, Farkas, Király, Horváth Z. Cs.: Szabó h. Dohány, Horváth Z. h. Kulcsár (mindkettő a 75. percben.) Edző: Sá- ros i László La Valletta: Debono — Gauci, Borg, Ciantar, Vella — Fenechi Agius, Giglio — Magra, Demajo, Seychell. Cs: Demajo h. Mihalel (59. perc), Giglio h. Abdila (68. perc) Edző:Josph Urbani Sárosi: Megilletődve kezdtünk, de a második félidőben már méltán érdemeltük ki a közönség tetszését. Josph Urbani: Nem gondoltam, hogy a Haladás ilyen jó teljesítményre legyen képes. Gratulálok a szombathelyieknek! 1975. szeptember 30. La Valletta, 3000 néző. V: D. Bruna H ALADÁS VSE-FC LA VALLETTA 1-1 (1-0) G.: Kereki, Giglio Haladás: Békéi — Fischer, Horváth Á, Kereki, Kovács — Halmosi, Fedor, Kulcsár — Szabó S, Farkas, Horváth Z. Cs.: Farkas h. Németh (58. perc) Edző: Sárosi László La Valletta: Debono — Mihalel, Abdila, Vella, Demajo — Fenechi, Magra, Farag­gá — Agius, Giglio, Seychell Edző: Josph Urbani A kezdési időpont a meghirdetetthez képest háromszor is változott, végül elég­g é különös időpontban 16.37-kor kezdődött a találkozó ... Sárosi edző erre a mér­kőzésre is támadó taktikát dolgozott ki — akadtak is helyzetek, de ezúttal „sovány” eredmény született. No, persze a továbbjutás egy percig sem forgott veszélyben. UEFA KUPA I. FORDULÓ 1975. szeptember 17. Prága, 4500 néző. V.: Wöhrer (osztrák) BP. HONVÉD —BOHEMIANS PRÁGA 2-1 (0-0) G.: Pintér, Mastnik, Tóth E. Honvéd: Gujdár — Egervári, Kocsis I, Lukács, Páncsics — Pál, Szűcs, Pintér — Morgós, Kocsis L, Máté Cs: Morgós h. Bartos (50. perc) Máté h. Tóth E. (70. perc) Edző: dr. Lakat Károly Bohemians: Kozinka — Kralicek, Valent, Loukota, Vejvoda — Mastnik, Panenka, Baráth — S. Ivancik, Packert, Jarkovsky. Cs.: Kralicek h. J. Ivancik (75. perc) Jarkovsky h. Starch (81. perc) Edző:... A 85. percig 0-0 volt az eredmény! Pintér ekkor megszerezte a vezetést, de a csehs zlovákok két perc múlva egyenlítettek! Még örvendtek, amikor ismét a prágai kapuba került a labda ... 1975. október 1. Népstadion, 15 000 néző. V: Matev (bolgár) BP. HONVÉD-BOHEMIANS PRÁGA 1-1 (1-1) G.: Kocsis L, Panenka Honvéd: Rabcsák — Kelemen, Kocsis I, Szűcs, Lukács — Pál, Kocsis L, Pintér — Morgós, Bartos. Fehérvári Cs.: Bartos h. Máté (25. perc) Edző: dr. Lakat Károly 3 1976. október 20. Donyeck, 10 000 néző. V.: Jursa (csehszlovák) SAHTYOR DONYECK-BP. HONVÉD 3-0 (2-0) G.: Sevljuk, Sztaruhin, Vaszin Sahtyor: Gyegtyarjov — Jaremcsenko, Gorbunov, Kondratov, Pjanih — Sevljuk, Dugyinszkij, Szokolovszkij — Rogovszkij — Sztaruhin, Szafonov Cs.: Jaremcsenko h. Rudakov (szünetben), Dugyinszkij h. Vaszin (64. perc) Honvéd: G ujdár — Varga II., Kocsis I., Kőhalmi, Varga I. — Pál, Szűcs, Pintér, Pó­czik — Kozma, Weimper Cs.: Varga II. h. Kocsis L. (szünetben) Edző: Tichy Lajos A hazai közönség már a 3. percben gólnak örvendhetett! A Honvédnak 0-2 u tán akadtak helyzetei, sőt az 50. percben egy tizenegyes gyanús helyzetben maradt néma a bírói síp. A harmadik gól — 82. percben — „kegyelemdöfésnek” számított... 1976. november 3. Népstadion, 10 000 néző. V.: Dörflinger (svájci) SAHTYOR DONYECK-BP. HONVÉD 3-2 (0-1) G.: Kozma, Sevljuk, Reznyik, Reznyik, Kozma Sahtyor: Gyegtyarjov — Gorbunov, Jaremcsenko, Pjanih, Rudakov, Kondratov — Dugyinszkij, Sevljuk, Szafonov — Reznyik, Rogovszkij Cs.: Gyegtyarjov h. Csanov (56. perc), Dugyinszkij h. Szokolovszkij (61. perc) H onvéd: Gujdár — Kelemen, Kocsis I., Szűcs, Varga I. — Pál, Kocsis L., Póczik — Kozma, Weimper, Pintér Cs.: Póczik h. Bodonyi (szünetben), Gujdár h. Rabcsák (64. perc) Edző: Tichy Lajos A Honvéd nagy csalódást okozott, hiszen hazai pályán is vereséget szenvedett. A piros-fehérek támadtak, támadtak, de a szovjet csapat kontratámadásai majd mindig góllal végződtek. Továbbjutásuk jogosságát a Népstadionban senki nem vi­tathatta. 14 1976. november 3. Székesfehérvár, 22 000 néző. V.: Schaut (belga) VIDEOTO N—WACKER INNSBRUCK 1-0 (1-0) G.: Nagy II. Videoton: Kovács L. — Végh, Baranyi, Fejes, Czeczeli — Kovács J., Nagy II., Kar­sai — Májer, Wollek, Szalmásy Cs.: Wollek h. Tieber (83. perc) Edző: Kovács Ferenc Wacker Innsbruck: F. Koncilia — Kriess, Constantini, Pezzey, Rinker — Stering, P. Koncilia, Gombasch — Schwarz, Welzl, Oberacher Cs.: Oberacher h. Zanon (szünetben), P. Koncilia h. Forstinger (83. perc) Nagy II. így mesélte el a továbbjutást jelentő góljának történetét: — Szalmásy fe jjel csúsztatta elém a labdát. Láttam, hogy Koncilia már a jobb kapufa közelében áll, de úgy gondoltam, ha nagy erővel rúgom a labdát, nem érheti el, hiszen az ötö­sön voltam akkor. És valóban ennyire gyors ő sem lehetett. Kemény, hajtós csatát, igazi kupaküzdelmet vívtunk s nagy örömünkre továbbjutottunk! U EFA KUPA II. FORDULÓ 1975. október 22. Népstadion, 10 000 néző. Y: Jursa (csehszlovák) BP. HONVÉD—DYNAMO DRESDEN 2-2 (0-2) G.: Heidler, Heidler, Weimper, Weimper Honvéd: Gujdár — Kelemen, Kocsis I., Szűcs, Lukács — Pál, Kocsis L, Pintér — Morgós, Weimper, Fehérvári Cs.: Fehérvári h. Máté (a szünetben), Pál h. Bartos (63. perc). Edző: dr. Lakat Ká­roly D. Dresden: Boden — Weber, Dörner, Schmuck, Wätzlich — Häfner, Kreische, Schade — Kotte, Riedel, Heidler. Cs.: Riedel h. Sachse (71. perc) Lakat dr: — Az ilyen mérkőzések után, ahol már az első félórában annyi hely­zetünk van, hogy mérkőzést lehetne vele megnyerni, mindenki a csatárokat szidja. Ők pedig a balszerencsére hivatkoznak. Én ezzel így nem értek egyet. Mondtam is a félidőben, hogy akkor lennénk valóban pechesek, ha 0-0 lenne az eredmény. De gó­lokat kaptunk, a 0-2-vel lényegében elszálltak azok a reményeink, amelyeket a meg­felelő előny gyűjtésével kapcsolatban magunkban tápláltunk. 1975. november 5. Drezda, 35 000 néző. V: Katakov (szovjet) DYNAMO DRESDEN-BP. HONVÉD 1-0 (1-0) G.: Dörner D. Dresden: Boden — Weber, Dörner, Schmuck, Wätzlich — Häfner, Schade, Kreische — Riedel, Kotte, Heidler. Cs.: Riedel h. Ristenberg Honvéd: Gujdár — Páncsics — Egervári, Szűcs, Lukács, Varga — Pál, Kocsis L, Pintér — Fehérvári, Weimper. Cs.: Kocsis L. h. Bartos (37. perc). Edző: dr.Lakat Károly A németek továbbjutását jelentő gól ugyan les-helyzetből született, de tény, hogy a hazaiak ennyivel jobbak is voltak. Bár ha a 44. percben Szűcs 20 méterről le­adott lövése nem a kapufán csattan ... 1975. október 22. Népstadion, 15 000 néző. V: Paterson (skót) VASAS-SPORTING LISSZABON 3-1 (0-0) G.: Kovács, Chico, Kovács, Váradi Vasas: Mészáros — Török, Fábián, Lakinger, Szőke — Komjáti, Zombori — Timár, Kovács, Izsó, Váradi. Cs.: Timár h. Müller, Lakinger h. Gass (mindkettő a szünet­ben). Edző: Illovszky Rudolf Sporting: Damas — Inacio, Zezinho, Jósé Mendes, da Costa — Nelson, Fraquito, Valter, Chico — Marinho, M. Fernandes. Illovszky: — Az első félórában nem sikerült kihasználni a holtbiztos helyzete­ket, így elmaradt a vezetés és ez idegessé tette a fiúkat. Biztos voltam benne, hogy ezt a találkozót nem veszíthetjük el. Még akkor is, amikor 1-1 után védelmünk kap­kodott, bíztam a végső sikerben. Nagyon örülök a győzelemnek és játékosaink küz­deni akarásának. 6 Lakat dr.: — Az utolsó percben már nem szabad gólt kapni. Kezdettől fogva végig összpontosítani kell. Mennyivel szebb lett volna egymásután kétszer legyőzni az Internazionalét... A „szépséghiba” ellenére a Honvéd-tábor örömmel könyvelte el az értékes to­vábbjutást. 1976. szeptember 15. Isztambul, 50 000 néző. V.: Szergenko (szovjet) FENERBAHCSE—VIDEOTON 2-1 (1-0) G.: Cemil, Nagy II., Cemil Fenerbahcse: Adil — Alpaslan — Ender, Zafer, Cem, Yanil — Önder, Ömer — En- gin, Cemil, Aydin. Cs.: Önder h. Nevruz (60. perc) Videoton: Kovács L. — Nagy III., Baranyi, Fejes, Végh — Kovács J., Nagy II., Cze- czeli — Májer, Wollek, Tieber Cs.: Tieber h. Szalmássy (51. perc). Edző: Kovács Ferenc Ilié Dacu, a törökök edzője: — Reményeink a visszavágót illetően minimáli­sak. Mi otthoni csapat vagyunk. Isztambulban bárkit megverünk aztán ... Fejes Gábor, a Vidi csapatkapitánya: — Ha ezt a török csapatot Fehérváron nem verjük meg 3-4 góllal, nem is érdemeljük meg a továbbjutást! 1976. szeptember 29. Székesfehérvár, 25 000 néző. V.: Foote (skót) VIDEOTON—FENERBAHCSE 4-0 (0-0) G.: Wollek, Kovács J., Szalmásy, Szalmásy Videoton: Kovács L. — Nagy HL, Baranyi, Fejes, Végh — Kovács J., Nagy II., Cze- czeli — Májer, Wollek, Szalmásy Cs.: Fejes h. Tieber (52. perc) Edző: Kovács Ferenc Fenerbahcse: Adil — Alpaslan — Ender, Emin, Cem, Yenal — Ersoy, Engin — Aydin, Ömer, Cemil Cs.: Ersoy h. Zafer (szünetben), Aydin h. Nevruz (67. perc) A törökök az első félidőben foggal-körömmel védekeztek — még lövést sem küldtek a Videoton kapujára! A Vidi-gólgyártás a 48. percben indult, s lényegében biztos győzelem, és továbbjutás történt. 1976. szeptember 15. Megyeri út, 12 000 néző. V.: Thomas (walesi) Ú. DÓZSA—ATLETICO BILBAO 1-0 (0-0) G.: Dunai II. Ú. Dózsa: Rothermel — Viczkó, Dunai III., Sarlós, Tóth J. — Kellner, Tóth A. - Fazekas, Bene, Fekete, Nagy Cs.: Bene h. Dunai II. (szünetben), Nagy h. Kolár (70. perc) Edző Várhidi Pál Atletico Bilbao: Iribar — Lasa, Astrain, Guisasola, Escalza — Villar, Irureta, Garay — Dani, Amorrotu, Rojo Aguirre, a Bilbao edzője: — A Megyeri úton óvatosak voltunk, nem kockáztat­tunk, a döntést Bilbaóra hagytuk. Az egygólos vereség valós. Csak azt sajnálom, hogy az utolsó pillanatban kaptuk a gólt. A visszavágón mi diktáljuk a tempót. A Dózsát legyőzzük, mi megyünk tovább! Ebben biztos vagyok. 11 *