Fradi műsorlap (1985/86)

1985-1986 / 2. szám

Nos, a Vasast búcsúztató Barcelona sem került a döntőbe. A következő fordu­lóban a Liverpoollal szemben alulmaradt. Egyébként a többi magyar csapatot kive­rő csapatok közül egy sem került még az elődöntőbe sem. KUPAELŐDÖNTŐK, DÖNTŐK BEK Elődöntő: Bayern München—Real Madrid 1-1 2-0 St. Etienne—PSV Eindhoven 1-0 0-0 DÖNTŐ: 1976. május 12. Glasgow, 85 000 néző. V: Palotai Bayern München—St. Etienne 1-0 (0-0) G.: Roth Bayern: Maier — Hansen, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Horsmann — Roth, Dürnberger, Kappellmann — Hoeness, Müller, Rummenigge St. Etienne: Csurkovics — Janvion, Piazza, Lopez, Repelini — Bathenay, Larque, Santini — P. Revelli, P. Revelli, Sarramagna. Cs.: Sarramagna h. Rocheteau A győztes gól története: az 57. percben Piazza szabálytalanul akasztotta Mül- lert. A kaputól mintegy 22 méternyire megítélt szabadrúgásból Beckenbauer legurí­totta a labdát Rothnak, aki nagy erejű lövéssel a hálóba talált. KEK Elődöntő: Anderlecht—Sachsenring Zwickau 3-0 2-0 West Ham United —Eintracht Frankfurt 1-2 3-1 Döntő: 1976. május 5. Brüsszel, 65 000 néző. V: Wurtz (francia) Anderlecht — West Ham United 4-2 (1-1) G.: Holland, Rensenbrink, Van der Elst, Robson, Rensenbrink, Van der Elst Anderlecht: Ruiter — van Binst, Broos, Lömmé Thissen, Van der Elst, Coeck, Dockx, Ressel, Haan, Rensenbrink. Cs.: Coeck h. Vercauteren West Ham United: Day — Coleman, T. Taylor, Bonds, Lampard, McDowel, Pad- don, Brooking, Holland, Jennings, Robson Cs.: Lampard h. A. Taylor. A legszebb gól története: a 88. percben Rensenbrink kiugratta Van der Eistet, a csa­tár elfektette a kapust, s az üres kapuba gurította a labdát. UEFA KUPA Elődöntő: FC Bruges— Hamburg 1-1 1-0 Liverpool—Barcelona 1-0 1-0 Döntő: Liverpool—FC Bruges 3-2 1-1 A kupagyőztes csapat: Clemence — Smith, Thompson, Hughes, Neal—Kennedy, Callagham, Keegan — Case, Toschak, Heighway Cs.: Toschak h. Fairclough 8 SZUPER KUPA 1972-ben a „De Telegraaf” holland újság kezdeményezésére rendezték meg először oda-vissza alapon a BEK- és a KEK- győztes közötti két mérkőzést. (1972: Ajax — Glasgow R. 3-1 3-2, 1973: Ajax — Milan 0-1 6-0, 1974: nem rendezték meg, 1975: Dinamo Kijev—Bayern München 1-0 2-0) 1976: Anderlecht—Bayern Münc­hen 4-1 1-2 1976-1977 BEK I. FORDULÓ 1976. szeptember 15. Üllői út, 12 000 néző. V.: Reires (ciprusi) FTC—JEUNESSE ESCH 5-1 (3-1) G.: Giuliani, Nyilasi, Nyilasi, Magyar, Onhausz, Ebedli FTC: Hajdú — Martos, Giron, Rab, Vépi — Ebedli, Onhausz — Pusztai, Nyilasi, Szabó, Magyar. Cs.: Szabó h. Kelemen (80. perc) Edző: Dalnoki Jenő J. Esch: Hoffmann — Morocutti, — Schaul, Mond, Melde, Da Grava — Allamano, Barboni, Koster — Zwally, Giuliani Cs.: Koster h. Di Pentina (87. perc) A ferencvárosiak az első pillanattól kezdve hatalmas iramot diktáltak, de az el­ső gól csak a 23. percben született meg. Nyilasi második gólja után már csak az volt kérdéses, hogy hány gólt rúg a magyar bajnokcsapat. A kilenc emberrel védekező luxemburgiak ellen nagyobb arányban is győzhettek volna a fradisták. 1976. szeptember 29. Esch, 3500 néző. V.: Beck (holland) FTC—JEUNESSE ESCH 6-2 (3-1) G.: Nyilasi, Nyilasi, Pusztai, Zwally, Zwally, Szabó, Szabó, Pusztai FTC: Hajdú — Martos, Giron, Rab, Vépi — Nyilasi, Ebedli, Onhausz — Pusztai, Szabó, Magyar. Cs.: Szabó h. Kelemen, Onhausz h. Megyesi (mindkettő a 80. percben) Edző: Dalnoki Jenő J. Esch: Hoffmann — Schaul, Mond, Morocutti — Da Grava, Melde, Zwally — Koster, Giuliani, Bordeaux, Di Pentina. Cs.: Koster h. Barboni, Hoffmann h. Defrang (mindkettő a 80. percben) A Ferencváros az első perctől kezdve támadott, rövid időn belül elért góljaikkal azonnal csökkentették az ellenfél harci kedvét és a továbbiakban már minden köny- nyen ment. KEK I. FORDULÓ 1976. szeptember 14. Hungária krt. 2500 néző. V.: Maenning (NDK) MTK-VM—SPARTA PRÁGA 3-1 (1-1) G.: Kunszt, Csermák, Kovács, Borsó MTK-VM: Hornyák — Palicskó, Csetényi, Siklósi, Nyírő — Kovács, Kőhalmi, Borsó — Takács, Kiss, Kunszt. Cs.: Takács h. Lipták, Nyírő h. Szigeti (mindkettő a 72. percben) Edző: Keszthelyi Mihály Sparta Prága: Postulka — Melichar, Chovanec, Urban, Caudr — B. Vesely, Busek, Kotal — Csermák, Klement, Nevrly 9 nm szón A magyar csapatok kupamérkőzései 1 975-1985 Összeállította: Nagy Béla Budapest, 1985 Magdeburg: Dorendorf — Raugust, Zapf, Segiun, Decker — Mewes, Pommerenke, Sparwasser, Steinbach — Sterich, Hoffmann. A Videoton kevés örömet okozó, verejtékes győzelemmel búcsúzott az UEFA Ku pától. KUPAELŐDÖNTŐK, DÖNTŐK BEK Elődöntő: Liverpool —FC Zürich 3-1 3-0 Mönchengladbach—D. Kijev 0-1 2-0 Döntő: 1977. május 25. Róma, 70 000 néző. V: Wurt (francia) Liverpool—Mönchengladbach 3-1 (1-0) G: McDermott, Simonsen, Smith, Neal Liverpool: Clemence — Neal, Smith, Hughes, Jones — Case, Callagham, Kennedy — Heighway, Keegan, McDermott Mönchengladbach: Kneib — Vogst, Witkamp, Bonhof, Klinghammer — Schäfer, Stielike, Wimmer, Wohlers — Simonsen, Heynckes. Cs: Wimmer h. Kulik (25. p) Wohlers h. Hannes (77. perc) A legszebb gól története: a 28. percben Heighway a jobb oldalról indulva két c sel után szöktette a jobbösszekötő helyén betörő McDermottot, a balszélső 12 m- ről a kiinduló és vetődő kapus mellett a jobb sarokba helyezett. KEK Elődöntő: Anderlecht—Napoli 0-1 2-0 Hamburg—A. Madrid 1-3 3-0 Döntő: 1977. május 11. Amszterdam, 60 000 néző. V: Partridge (angol) Hamburg—Anderlecht 2-0 (0-0) G: Volkert, Magath Hamburg: Kargus — Kaltz, Ripp, Nogly, Hidien — Memering, Magath — Steffen- hagen, Keller, Reimann, Volkert. Anderlecht: Ruiter — Van Bist, Broos, Van den Daele, Thissen — Van der Elst, Coeck, Dockx — Ressen, Haan, Rensenbrink. A második gól története: az utolsó percben Volkert látványos szóló után a bal szé len 10 méterre a kaputól kivárt, majd a berobbanó Magath elé gurított, és ő öt méterről a kapus hasa alatt lőtte a labdát a hálóba. UEFA KUPA Elődöntő: Bilbao—Molenbeek 0-0 1-1 Juventus—AEK Athén 4-1 1-0 Döntő: Juventus—Bilbao 1-0 1-2 A kupagyőztes Juventus: Zoff — Cuccureddu, Morini, Furino, Gentile — Scirea, Tardelli, Benetti, Bettega — Causio, Boninsegna (Spinosi) SZUPER KUPA Liverpool —Hamburg 6-0 1-1 16 F radi műsorlap 1985/86-OS IDÉNY 2. SZÁM