1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

87. szám

kronológia AUGUSZTUS 20 Vigo: FTC-Real Celta Vigo 2:2 Góllövő: Nyilasi, Mészöly. A büntetőpárbajban a spa­nyol együttes nyert 5:4-re, így az FTC nem került a döntőbe. AUGUSZTUS 21. Az FTC labdarúgócsapata hazaérkezett a portyáról. Magyar István Brüsszelben nem csatlakozott a Spanyol- országba utazó küldöttség­hez, és nem tért haza Buda­pestre sem. AUGUSZTUS 22. NBK döntő Esztergomban: Tatabánya—FTC 2:2. Góllövő: Nyilasi, Mészöly. A kupát tizenegyesekkel 5:4-re a Tatabánya nyerte. AUGUSZTUS 24. Az Üllői úti stadionban a labdarúgószakosztály tiszt­ségviselői szurkolói ankétot tartottak. - A bajnoki rajtra megjelent a Fradi zseb­könyv. AUGUSZTUS 25. Üllői út: FTC—Pécsi MSC 3:1 Góllövő: Pogány, Judik, Mé­szöly. Az 1979-80. évi baj­nokság rajtján a 81. percig 1:1 volt az eredmény! AUGUSZTUS 26. Szolnokon az országos ka­jak-kenu bajnokságon a ka­jak egyes 2000 m-es távon Horváth Erika aranyérmet nyert! Rajnai Klára ugyan­csak bajnok volt. (k! 500 m) Ferenc város- Videoton 2-2 G: Nyilasi, Pogány ill. Baranyi, Bur- csa FTC: Zsiborás-Tepszics, Judik, Jancsika, Vépi-Takács, Ebedli, Mé­szöly—Nagy, Nyilasi, Pogány. Csere: Mucha, Murai. A forduló mérkőzését Székesfe­hérvárott játszották. A 15 ezer néző igen, jó iramú heves küzdelmet, izgal­mas 90 percet láthatott. Óriási zöld­fehér helyzettel - Nagy hagyta ki - kezdődött a mérkőzés, de azután a Videoton diktálta egy ideig az ira­mot. Egymást érték a fehérvári ak­ciók, a vendégek azonban szervezet­ten játszottak, jól szállták meg ka­pujuk előterét és amikor kiszabadul­tak a Videoton szorításából, gyors, rajtaütésszerű támadásokat vezettek. Egy ilyen akcióból szerzett vezetést az FTC. Ebedli közepén kiugratta Nyilasit, aki lerázta magáról Bara- nyit, kapura tört. Kovács J. sem tud­ta szerelni, aztán 8 m-ről lőtt, s a lab­da úgy jutott a kapu bal oldalán a há­lóba, hogy Eller kapus lábát is érte. 1:0! A gól után majdnem egyenlítet­tek a hazaiak. Novath beadása után Szabó fejelt kapura, s a labda Mé­szölyben akadt el a gólvonal előtt. Támadott a Videoton, s a 29. perc­ben újból egyenlítési alkalma nyílt: a kifutó Zsiborás a 16-oson belül elkaszálta a kapura törő Ferenczet. Palotai határozottan mutatott a 11-es pontra, majd Zsiborásnak sárga lapot mutatott fel a kirívó szabálytalansá­gért. Szabó állt a büntetőhöz, lövését azonban Zsiborás vetődve, lábbal tisztázta! A 36. percben növelte elő­nyét a Ferencváros: a jobbhátvéd Tepszics tört előre a jobb szélen, kitűnően ívelt keresztbe, s a bal- összekötő helyén a kaputól tíz méter­nyire magasra felugró Pogány fejese a kapu bal sarkába kötött ki, 2:0! Nyila« az alsó gólt lövi. Pogány ét Mucha a sóstói stadionban. 6