1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

92. szám

1981. FEBRUÁR 28. Üllői út: FTC-Videoton 3 : 1 V: Palotai A 23. percben Nyilasit a kapujá­ból nagy lendülettel kirohanó Disztl lerántotta. A büntetőhöz letett lab­dának Pogány futott neki, de mielőtt a labdához ért volna, Disztl már el­mozdult a gólvonalon és a bal sarok felé küldött labdát bravúros vetődés­sel megfogta. Maradt a 0 : O-as ered­mény . . . 1981. MÁRCIUS 8. Üllői út: FTC—Rába ETO 2 : 1 V: Tompa A 16. percben Onhausz elkaszálta Szokolait. A vitathatatlan 11-est Ebedli rúgta. Lövését Kiss hatalmas vetődéssel a kapufára ütötte, a labda a gólvonalon keresztbe gurult. Ebedli elcsípte, középre perdített. Murai pedig a védők között a kapuba pöc­cintette a labdát. A tizenegyes ugyan kimaradt, de ezt követően gól szüle­tett, így alakult az eredmény 1 : 0-ra. Az 52. percben Mörtel kapufájával egyidőben Szokolait ismét leterítet­ték, a bíró pedig 11-est ítélt. Nyilasi magabiztosan lőtt a bal sarokba, 2 :0. 1981. MÁRCIUS 14. Zalaegerszeg: FTC—ZTE 4 : 4 V: Mohácsi Ez a mérkőzés a sok-sok tizen­egyesről emlékezetes. Az elsőt a Fradi ellen ítélték. A 14. percben Jancsika két kézzel ellökte Mi- haleczet. A sértett maga lőtte a bün­tetőt, nagy erővel a kapu bal olda­lába, 1 : 2. A 43. percben a kapura törő Szo­kolait Kanász felvágta. Nyilasi a kapu bal oldalába küldte a labdát, 2 : 2. A 63. percben Szokolai Kerekivei ütközött, s elesett. A játékvezető ez­úttal is tizenegyest adott. Nyilasi állt a labda mögé, de hiába rúgta a kapu bal oldalába, a bíró jelezte, hogy Murai belépett a 16-oson belülre, ezért megismételtette a büntetőt. Nyilasi végezte el újra, és ismét a bal sarokba lőtte, 3 : 3. A 66. percben Tepszics kezét érte a labda, ismét 11-esi Mindenki elhe­lyezkedett a 16-oson kívülre, kivéve Ebedlit, aki az alapvonal mögé állt. A bíró észrevette és miközben Miha- lecz lövését Kakas kiütötte, közbe­sípolt, jelezte, hogy újra kell rúgni a 11 -est. Mihalecz most már nem a kapu közepét, hanem a bal oldalát célozta meg, s ezúttal már a hálóba került a labda, 3 : 4. Négy 11-es egy mérkőzésen, ebből kettőt megismételtek — összesen te­hát hat büntetőt láthattak a nézők! Egyhamar nem valószínű, hogy ha­sonlóra sor kerül ... 1981. MÁRCIUS 25. Debrecen: DMVSC-FTC 1 : 0 V: Bártfai A 63. percben a kapuratörő Bartát Judik és Pogány közösen felvágták. A büntetőnek Kerekes futott neki és a jobbra mozduló Zsiborás fölött biz­tosan lőtt a háló közepébe, 1 : 0. 1981. MÁJUS 12. Temesvár: FTC—Real Zaragoza 0 : 0 Tizenegyesekkel az FTC jutott a másnapi döntőbe. A 4 : 2-es „győze­lem" ferencvárosi gólszerzői: Pogány, Szepesi, Rab, Sulija. 1981. MÁJUS 27. Üllői út: FTC—Békéscsaba 3 : 1 V: Mohácsi A 12. percben Rab a jobbössze­kötő helyén a 16-oson belül álló Ebedli elé emelt, aki szintén ezzel a megoldással próbálkozott, ám a ka­pujából nagy lendülettel kifutó Rab- csák valósággal letaglózta és így nem tudta az akciót befejezni. Nyilasi állt a labda mögé és higgadtan a bal alsó sarokba lőtt, 1 : 0. 1981. JÚLIUS 31. Bécs: FTC—Rapid 2 : 2 Jancsika a 4. percben buktatta Kranklt, a megítélt tizenegyest maga a sértett értékesítette, 1 : 0. A döntetlen eredmény után tizen­egyesrúgásokkal döntötték el a 2 pont sorsát. Az FTC 5 : 4-re győzött. A büntetőket értékesítették: Pogány, Ebedli, Nyilasi, Pölöskei, Rab. 1981. AUGUSZTUS 15. Üllői út: FTC—Csepel 4 : 0 V: Mohácsi Nyilasit Wéber és Kincses közös erővel szabálytalanul szerelte. A bün­tetőből Pogány higgadtan a jobb sa­rokba lőtt, 1 : 0. A 74. percben a lőni készülő Pogányt Kőhalmi buktatta. Ismét Pogány állt a büntetőhöz és ez­úttal a jobb felső sarokba emelte a labdát, 4 : 0. 1981. AUGUSZTUS 22. Békéscsaba: B. Előre-FTC 3 : 1 V: Nagy M. A 18. másodpercben már büntető­rúgáshoz készülődhettek a hazaiak! Pásztor középkezdésből Steigerwald szöktette a jobb oldalon fellopakodó Királyvárit, a jobbhátvéd energikusan lefordult a keresztezni igyekvő Judik- ról, és már a 16-oson belül járt ami­kor Judik elkaszálta. A büntetőt Királyvári úgy értékesítette, hogy a nagy erejű lövés után a labda a háló­tartó vasról vágódott vissza! A 73. percben Takács szabálytalankodott Steigerwalddal, ismét 11-es követke­zett. Újra Királyvári állt a labda mögé, de Kakas gyors vetődéssel ki­ütötte azt! Ekkor a hazaiak 2 : 1-re vezettek. 1981. AUGUSZTUS 30. Üllői út: FTC—Debrecen 3 : 2 V: Kuti A 65. percben Szigeti összeütkö­zött Nyilasival, aztán kibillentette egyensúlyából a labda birtokában lévő Szokolait. A játékvezető a deb­receniek tiltakozása ellenére a 11-es pontra mutatott. Pogány futott neki a büntetőrúgásnak és laposan a kapu bal oldalába helyezte a labdát, 2 : 2. 1981. SZEPTEMBER 12. Üllői út: Bp. Honvéd—FTC 4 :2 V: Győri A 71. percben jobb oldali szöglet után Szántó fejesét Gujdár bravúros vetődéssel kiütötte, a labdára rajtoló Nyilasit pedig Garaba ellökte: 11-esi Pogány futott neki a labdának és — a felső lécre vágta! Az eredmény ekkor 2 :2 volt. A 73. percben Beles elgáncsolta a lőni készülő Bodonyit. Kuti úgy lőtte a büntetőt a jobb sarokba, hogy a ve­tődő Kakas csak beleütni tudott a labdába, 2 :3. 1981. SZEPTEMBER 16. Üllői út: FTC—Bánik Ostrava 3 : 2 BEK V: Eschweiler A 40. percben Kvaszta ütközött Rygellel, a szélső elesett. A büntető­nek Pogány futott neki, egy ügyes testcsellel még a rúgás pillanata előtt becsapta a kapust, aki tehetetlenül a földre huppant, s közben a szélső ballal biztosan gurított a háló köze­pébe, 2 : 0. A 78. percben Danek labdájába Jancsika kézzel beleütött, és a megítélt büntetőt Knapp félma- gasan biztosan lőtte a kapuba. Ezzel kialakult a 3 : 2-es végeredmény. 1981. SZEPTEMBER 30. Ostrava: Bánik Ostrava—FTC 3 : 2 BEK V: Zsezsov Az 53. percben Rygel nagy lendü­lettel tört a kapura, amikor az őt ül­döző Kvaszta felvágta. A büntetőt ezúttal is Knapp lőtte, a jobb alsó sarokba vágta a labdát, 3 : 0. 1981. OKTÓBER 4. Üllői út: FTC—Tatabánya 5 : 1 V: Palotai A 29. percben Kiss kapus vetődés közben nem csak a labdát, hanem Nyilasi lábát is „kiütötte". Nyilasi becsapta a kapust és laposan a bal alsó sarokba helyezett, 2 : 0. 1981. OKTÓBER 7. Szeged: SZEOL AK-FTC 2 : 1 : V:Jaczina A 21. percben Kun nagy lendü­lettel tört kapura. Előbb becsapta 116