1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

92. szám

1980. OKTÓBER 26. Üllői út: FTC-Bp. Honvéd 4 : 2 V: Palotai A 82. percben Ebedli a tömörülő védelemről lepattant labdát nagy­szerű helyzetfelismeréssel lágyan emelte az üres kapura. A gólvonalon álló Garaba csak kiütni tudta a jobb sarokból. A büntetőből Pogány fél- magasan a kapu bal oldalába lőtte a labdát, 3 :2. 1980. NOVEMBER 22. Pécs: PMSC-FTC 1 : 1 V: Bártfai A 39. percben Kardot tört be a 16-oson belülre, Judik buktatta a pécsi szélsőt. A büntetőt Dárdai a balra vetődő Kakas mellett a kapu jobb oldalába lőtte, 0:1. 1980. NOVEMBER 26. Üllői út: FTC—Pécsi MSC 3 : 1 MNK V: Nagy M. A 64. percben Lőrincz saját 16- osának a jobb oldalán szinte Nyilasi nyakába ugrott, pedig a helyzett egyáltalán nem volt gólveszélyes. A büntetőből Pogány félmagasan a kapu bal oldalába lőtt, 3 : 0. A 79. percben Baumann átesett a neki hát­tal álló Judik lábán, a játékvezető 11-est ítélt. Kardos hidegvérrel gurí­tott a jobbra mozduló Kakas mellett a kapu közepébe, 3:1. 1980. NOVEMBER 29. Üllői út: FTC—Kaposvár 6 : 2 V: Tátrai A 4. percben Pogány gólhelyzet­ben kaphatta volna a labdát, ha Kozma egy „csípődobással" a földre nem küldi. A vitathatatlan tizen­egyest maga a sértett lőtte — a jobb felső sarokba, 1 : 0. A 75. percben Judik feleslegesen fellökte Gyulyást a 16-oson belül. Ezúttal is a sértett végezte el a büntetőt: a jobb alsó sa­rokba lőtt, 5 :2. Pogány büntetőrúgása két képben. FTC— Kaposvár 6 :2 Pogány tizenegyesét Disztl kivédte