1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

92. szám

1979. AUGUSZTUS 14. Malaga: FTC—FC Malaga 2 : 2 Az FTC 3 : 2-es 11-es rúgásokkal a döntőbe jutott. A büntetőket értéke­sítették: Nyilasi, Takács, Mészöly. 1979. AUGUSZTUS 20. Vigo: FTC-Real Celta Vigo 2 : 2 Az FTC tizenegyesekkel kiesett (3 : 2). A két 11 -est Mészöly és Ta­kács értékesítette. 1979. AUGUSZTUS 23. Esztergom: Tatabánya—FTC 3 : 3 NBK döntő V: Lauber A 4. percben Nyilasit a tatabányai kapu előtt felvágták, a megítélt bün­tetőt Pogány lőtte a hálóba, 1 : 0. A 3 : 3-as eredmény után a kupa sor­sát eldöntő 11-esek következtek. Itt a Tatabánya 5 : 4-re győzött. Az FTC tizenegyeseit értékesítették: Ebedli, Pogány, Takács, Zsiborás. 1979. SZEPTEMBER 5. Üllői út: FTC—Tatabánya 2 : 1 V: Győri A 76. percben Pogány jobb oldali beadása után Pusztait Blatt a 16-oson belül buktatta. A büntetőből Pogány a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 2 :0. 1979. SZEPTEMBER 15. Székesfehérvár: FTC—Videoton 2 : 2 V: Palotai A 29. percben Zsiborás elkaszálta a kapura törő Ferenczet. Palotai ha­tározottan mutatott a 11 -es pontra, majd Zsiborásnak még sárga lapot is adott! Szabó állt a büntetőhöz és lö­vését Zsiborás vetődve, lábbal tisz­tázta. Az eredmény ekkor 1 : 0 volt a Ferencváros javára! 1979. SZEPTEMBER 22. Népstadion: FTC-Ú. Dózsa 7 : 1 V: Kuti A 43. percben — 4 : 0-as Fradi ve­zetésnél — Nyilasi buktatta Fazekast. Kuti azonnal a 11-es pontra muta­tott. A büntetőnek Fazekas futott neki és laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. A 43. percben a jobb­ról elvégzett sarokrúgást követően kavarodás támadt a lilák 16-osán belül, Rothermel kifutott a kapujá­ból és két kézzel ellökte a labdától Pusztait, aki a földre került. Kuti ez­úttal is 11-est adott, Rothermelnek pedig sárga lapot mutatott fel. A büntetőt Ebedli nagy erővel a jobb sarokba lőtte, 5:1. 1979. SZEPTEMBER 29. Népstadion: FTC—Vasas 1 : 1 V: Pádár A 67. percben a kapunak háttal álló Kisst Jancsika feleslegesen fautol­ta. A büntetőnek Váradi futott neki és magasan a kapu közepébe vágta a labdát, 1:1. 1979. OKTÓBER 3. Népstadion: FTC—Lokomotiv Szófia 2 :0 UEFA KUPA V: Smith A 60. percben Ebedlit a kaputól hat méterre Sztojkov lerántotta. A büntetőt Pogány higgadtan a balra mozduló Goranov mellett a háló kö­zepébe gurította, 2 :0. 1979. OKTÓBER 20. Pécs: PVSK-FTC 3 : 1 V: Mohácsi Az 53. percben a 16-osra betörő Ebedlit Vinkler és Tallósi buktatta. A büntetőt Pogány a kapu bal olda­lába lőtte, 1:1. 1979. NOVEMBER 17. Békéscsaba: FTC—Békéscsaba 2 : 2 V: Kuti A 63. percben Kerekes vitte fel a labdát, Major felvágta a békéscsabai söprögetőt. A büntetőt Kőhalmi a jobb sarokba lőtte, 0:1. 1979. DECEMBER 15. Zalaegerszeg: ZTE—FTC 3 : 0 V: Palotai A 65. percben a vetődő Zsiborás az ötösön elhúzta Hozbor lábát. A büntetőt Konrád végezte el, a kapu jobb oldala felé tartó fél magas lövé­sét azonban Zsiborás bravúrral elcsíp­te! A 82. percben Takács szabálytala­nul akasztotta Szentest, a 11-est most Antoni végezte! el, lövése nyo­mán a labda a bal kapufáról pattant a hálóba, 3 : 0. 1979. DECEMBER 19. Üllői út: FTC—DMVSC 3 : 1 V: Bártfai A 70. percben egy szabadrúgást követően Szíjgyártó cselezgetett a 16-os sarkánál, amikor a szerelni igyekvő Ebedli felvágta. A büntetőt Somogyi élesen a jobb alsó sarokba lőtte, 2 : 1. A 84. percben Ebedli középen tört be a debreceni kapu elé, amikor a 11-es pontnál az őt követő Menyhárt hátulról fellökte. Ez is 11-es! A labda mögé Pogány állt és biztosan lőtte a kapu bal olda­lába, 3:1. 1980. JANUÁR 26. Mar del Plata: FTC-River Plate 1 : 0 Az 51. percben a helyi bíró 11-est ítélt a javunkra, amit Szokolai érté­kesített. 1980. JANUÁR 28. Buenos Aires: FTC—Argentinos Juniors 2 :2 0 : 0-as állásnál Maradona tizen­egyesét Kakas kivédte! A továbbjutás sorsát tizenegyesek­kel döntötték el. Az első sorozatban Tóth, Judik, Takács és Udvardi érté­kesítette a büntetőket. A második sorozatban senki sem hibázott: Pusz- j tai, Mészöly, Rab, Vépi, Kakas sorra lőtték a gólokat. Judik tizenegyese után 10 : 10 volt az állás. A tizen­egyedik 11 -est Udvardi hibázta el. 1980. MÁRCIUS 8. Tatabánya: FTC—Tatabánya 1 : 1 V: Kuti A 47. percben Judik reflexszerűen beleütött egy beadásba, s amikor a lába elé hullott a labda, nézett körül és kapott a fejéhez, mert mindez a 16-oson belül történt! A tizenegyest Csapó lőtte — magasan a kapu fölé. Az eredmény ekkor 1 : 0 volt az FTC javára. 1980. ÁPRILIS 5. Czabán Samu tér: FTC—Volán 6 : 1 V: Győri Az 57. percben Judik hátulról fel­lökte Forintost. Szepesi a balra el­mozduló Zsiborás mellett lőtt a háló­ba, 3 :1. 1980. MÁJUS 7. Győr: Rába ETO-FTC 3 : 1 V: Kuti A 42. percben Baumann és Szoko­lai futott a labdára. Baumann a lab­dába rúgott, Szokolai pedig nagyott esett. Kuti közben szabálytalanságot látott és 11-est ítélt. Pogány bünte­tőjét Palla kivédte! Az eredmény ekkor 1 : 0 volt az ETO javára. A kö­vetkező 11-es a 84. percben volt, 2 : 0-as mérkőzésállásnál. Pölöskeit a kifutó Zsiborás fautolta és a megítélt büntetőt Mile értékesítette, 3 : 0. 1980. JÚNIUS 10. Üllői út: FTC-MTK—VM 2 : 2 V: Tátrai A 64. percben Ádám és Judik ollóba fogta a középen kitörő Kori­tárt. A büntetőt Borsó higgadtan he­lyezte a bal alsó sarokba. 1980. JÚNIUS 14. Diósgyőr: DVTK-FTC 3 : 0 V: Kuti A 49. percben Major felvágta Fe­ketét. Tatár a büntetőt a jobb sarok­ba rúgta. Kakas azonban gyors vető­déssel kiütötte a labdát. A 61. perc­ben Borostyán átemelt Judikon, a középhátvéd kézzel ért a labdához. Fükő lemásolta Tatár lövését, a jobb sarokba tartó labdát Kakas ismét kiütötte! Mindkét tizenegyesnél már 3 : 0 volt az eredmény.