1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

92. szám

Három év tizenegyesei 1 1979. JANUÁR 16. Üllői út: FTC Kecskeméti SC 5 : 0 NBK V: Zsótér Az öt gól közül egyet Pogány tizenegyesből szerzett. 1979. FEBRUÁR 6. Kőér u.: FTC-Bp. Spartacus 2 : 1 NBK V: Hartmann A Spartacus gólját Pécsi tizen­egyesből szerezte. 1979. FEBRUÁR 14. Üllői út: FTC-Bp. Spartacus 10:1 NBK V: Jaczina A II. félidőben Ebedli egy 11-es góllal járult a nagygólarányú győze­lemhez. 1979. MÁRCIUS 3. Üllői út: FTC—Salgótarján 1 : 0 V: Pádár A 81. percben egy éles lövést ve­tődve hárított Szűcs kapus, közben odaérkezett Pogány és elesett. A já­tékvezető tévesen 11-est ítélt, amit Pogány elhibázott: gyenge lövését a kapus megfogta. Az eredmény ekkor már 1 : 0 volt. A 39. percben Kuti betört a kapu előterébe és amikor lőni készült a be­csúszni akaró Bálint felvágta. A bün­tetőt Kuti nagy erővel a kapu bal ol­dalába lőtte, 2:1. 1979: ÁPRILIS 7. Tábor u.: FTC-Vasas Izzó 2 : 0 V:Tompa A 65. percben a játékvezető téve­sen kezezés miatt tizenegyest ítélt a javunkra. Bálint nagy erővel vágta a labdát a kapuba, 1 : 0. A 89. percben Nyilasi .labdájával Pogány húzott kapura. Horváth há­tulról elkaszálta és a megítélt bünte­tőnek ezúttal is Bálint készülődött. A bal sarok felé küldte a labdát, de Fekete gyors vetődéssel kiütötte. Az eredmény ekkor már 2 : 0 volt. 1979. ÁPRILIS 14. Üllői út: FTC-Bp. Horwéd 4 : 1 MNK V: Jaczina A 4. percben Ebedli Fejes és Varga között elesett, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Bálint maga­san a kapu fölé lőtte. Az eredmény 0 :0 volt... A 63. percben Hajduska átjátszot­ta Martost, aki ezután a csatárt fel­vágta. Kovács állt a labdának és fél­magas lövéssel a bal sarokba küldte a labdát. A játékvezető azonban újra rugatta a büntetőt, feltehetően azért, mert úgy ítélte meg, hogy a mozgás­sorozatot végrehajtása nem volt fo­lyamatos - ahogy azt a szabálykönyv előírja — a labda elrúgása előtt egy pillanatra Kovács kivárt. Ha vona­kodva is de újra Kovács állt a labdá­nak. Ismét a bal sarokra helyezett, lö­vésében azonban nem volt erő és Zsi- borás vetődve megfogta a labdát! Az eredmény ekkor 1 :1 volt. 1979. AUGUSZTUS 7. Üllői út: FTC—FC Bruges 3 : 0 V: Palotai Az 52. percben Leekens elhúzta az őt kicselező Ebedli lábát. A bünte­tőből Pogány a balra mozduló Jensen mellett a kapu jobb oldalába helyezte a labdát, 2 : 0. 1979. MÁRCIUS 17. Üllői út: FTC—Dunaújváros 3 : 1 V: Győri 1979. JUNIUS 2. Népstadion: FTC-MTK-VM 1 : 1 V: Nagy B. Novák Dezső a mostani edző játékoskorá­ban így rúgta a 11 -est...