1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

92. szám

1 Judikot, majd Jancsikán is átjutott, amikor a menteni akaró Pogány a 16-oson belül felvágta a szegedi csa­tárt. A büntetőt Kozma a jobb oldali léc mellé rúgta. Ezzel lett 1 : 0 az eredmény, majd 2 : 0 után az FTC javára is következett egy 11-es. A 81. percben Pogányt Repka felvágta és a büntetőt Pogány a jobbra mozduló kapus mellett a bal alsó sarokba gurí­totta, 1 : 2. 1981. OKTÓBER 24. Szombathely: FTC—Haladás 2 : 1 V: Mohácsi A 67. percben a kapura húzó Fitost Szántó és Beles közös erővel buktatta. A büntetőt Király a jobb sarok felé félmagasan lőtte, de Kakas remek vetődéssel hárított. Az ered­mény ekkor 2 : 1 volt, és Kakas bra­vúrja után így is maradt. 1981. NOVEMBER 8. Üllői út: Vasas—FTC 3 : 1 V: Nagy M. A 17. percben Takács tört be a 16-osra. Halász felvágta. A büntetőt Pogány gyatrán, a kapu közepére, az eldőlő Leboniczky lábára rúgta. Az eredmény 0 : 0 volt. . . A 74. percben a cselsorozatot be­mutató Kisst Szántó felvágta. A bün­tetőt Váradi a bal sarokba lőtte, 0 : 3. JAVUNKRA ÍTÉLT 11-ES BAJNOKI, MNK ÉS NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉSEKEN Év Üllői úton Ide­genben Érté­kesí­tettük Kima­radt 1979 7 6 10 3 1980 5 2 6 1 1981 12 4 11 5 ELLENÜNK ÍTÉLT TIZENEGYESEK Év Üllői úton Idegen ben 11-est védett 1979 1 9 Zsiborás 3 1980 3 7 Kakas 3 1981 3 8 Kakas 2 „ . „ Be- Ki­11-est rúgott ment maradt Pogány László 22 17 5 Bálint László 3 1 2 Ebedli Zoltán 3 2 1 Szokolai László 1 1­Rab Tibor 2 1 1 Szepesi László 1 1­Nyilasi Tibor 6 5 1 11-es Játékvezető az FTC javára 11-es ellene Palotai 4 3 Tompa 4­Mohácsi 7 3 Bártfai 2 3 Nagy M. 2 4 Nagy B.­1 Kuti 5 8 Győri 2 2 Jaczina 3 1 Szávó — 1 Zsótér 1 — Hartmann — 1 Pádár 1 1 Lauber 1­Tátrai 1 2 Maczkó 1 1 1000 NAP A Ferencvárosi Torna Club kiadványa Felelős kiadó: Losonci Tibor Felelős szerkesztő: Nagy Béla írták: Nagy Béla és Gyenes András Fényképek: Pozsonyi Lajos és Magdics László Készült: az MGSZ PRINT gondozásában 1981. NOVEMBER 28. Üllői út: FTC—Nyíregyháza 3 : 0 V: Bártfai A 46. percben Nyiiasi feje felett már elsuhant a labda, amikor Szűcs érthetetlenül kézzel beleütött. A büntetőhöz letett labdának Nyilasi futott neki, de jobblábas meglehető­sen erőtlen és rosszul helyezett lab­dája a vetődő Kovács kapus lábai kö­zött akadt meg ... Az eredmény ekkor még csak 1 : 0 volt. 1981. DECEMBER 2. Diósgyőr: DVTK-FTC 2 : 0 V: Szávó A 72. percben Borostyánt a 16- oson belül Beles felvágta. A büntető­nek Giron állt neki, a jobb alsó sarok­ra tartó lövése nyomán a labda Kakas kezét érintve perdült a hálóba, 0 : 2. 1981. DECEMBER 12. Üllői út: FTC—Békéscsaba 3 : 1 V: Mohácsi A 7. percben Kvaszta át akarta emelni a labdát Ráczon, de a hátvéd szinte ösztönösen belekapott a labdá­ba. Rab a büntetőből a jobb oldali léc mellett a hálóba helyezett, 2 : 0. Rab Tibi tizenegyese Megjegyzés: A döntetlen eredmény utáni 11-es „párbajok" nem szerepel­nek az összeállításban. Felelős vezető: Tulipánt József (82219) 117