Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1982/83 - 1980 / 110. szám

Szabadi gólja az örökrangadón nes plakátújság járt, amelynek sorszá­mai alapján a szünetben sorsolást tartottunk. A főnyeremény: utazás az FTC labdarúgóival egy külföldi mérkőzésre! Ezt Bazsó László sport­barátunk nyerte, aki valószínűleg az őszi idényben utazik a csapattal. Még egy írásos anyag került forga­lomba: 80 év 80 örökrangadó címmel a Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó jelentette meg a Fradi-MTK meccsek nyolc évtizedes történetét. A jubileumi találkozó története nem bővelkedett emlékezetes esemé­nyekben. Az első félidőben csak Zsiborás óriási bravúrjai tették lehe­tővé, hogy a villanyújságon 0:0-as eredményt olvashasson a közönség. Szünetben ugyancsak felverte az öl­töző csendjét Novák dörgedelme. Csak úgy zengtek a falak, amikor ostorozta a játékosokat. Sok min dent kifogásolt: — Ez semmi! . . . Ébredjetek fel!... Nincs szélső játék . . . Egyénieskedtek . . . Amikor elveszítjük a labdát, mindenki ké- nyelmeskedik . . . Szedjétek össze magatokat! 180 fokos fordulatot kérek! Az edző szavainak két ferencvá­rosi gól volt a foganatja: az 51. perc­ben Jancsikát Boda szabálytalanul szerelte. A 20 m-es közvetett szabad­rúgásból Nyilasi Takács elé pöccin­tette a labdát. A középpályás erőtel­jes lövése után a labda megpattant a sorfalon, s Gáspár csak tehetetlenül nézhette, amint a jobb felső sarokba vágódott, 1:0. A 69. percben Nyilasi a jobb ol­dalról, a 16-oson belülről, az alapvo­nal közeléből nagyon pontosan hát­raadta a labdát Szabadinak, s a kö­zépcsatár meghálálva a cserét — alig töltött egy percet a pályán! — 7 20 Murai éles beadását a ,/épülő" védő sem tudja megakadályozni m-ről laposan a jobb sarokba talált, 2:0! Németh Gyula tudósítása alapján A Ferencváros a 21. forduló után változatlanul a 4. helyen állt. — Április 6.: Bp. Honvéd FTC 2 2 MNK Kispest, 18 000 néző. V: Palotai G: Nyilasi 2, ill. Garaba, Kozma FTC: Zsiborás—Jancsika, Judik, Dózsa, Takács—Ebedli, Nyilasi, Koch —Kvaszta, Szabadi, Pölöskei. Cs: Szokolai, Pogány Sokan előrehozott MNK döntő­nek nevezték a találkozót, s mint később kiderült ez a mérkőzés mél­tóbb is volt az MNK-hoz, mint az igazi finálé . .. Sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem bírtak egymás­sal a csapatok, és a tizennegyedik 11-es párbaj után dőlt el a küzdelem a hazaiak javára. Bár időnként akad­tak hibák mindkét együttes játéká­ban mégis egyöntetű volt a vélemény: ilyen változatos, lüktető iramú, he­lyenként heves küzdelmet hozó 120 percet ritkán látni magyar pályán! Mindkét csapatban akadtak gyen­ge pontok, de a többiek lendülete magával ragadta a már-már fáradni látszókat. 2:1 után például úgy tűnt, hogy a Honvéd újabb gólokat szerez, ekkor jött a két ferencvárosi csere és alaposan megváltozott minden. A Fe­rencváros erősen feljavult, helyzete­ket teremtett, egyenlített. A hosz- szabbításban is egymást követték a helyzetek, de most már több volt a hibaszázalék, mint korábban. Rend­kívül drámaiak voltak az utolsó percek, amikor egymás után álltak oda a játékosok a 11-es pontra letett labda mögé. Az első sorozat eredménye 4:4. Pogány, Varga, Détári, Pölöskei, Grósz, Nyilasi, Kozma és Takács berúgta a bünte­tőt, míg Bodonyi és Szokolai elhi­bázta. A második sorozatban Nagy,