Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1982/83 - 1980 / 110. szám

Mörtel az első ferencvárosi gólt szerzi. A háttérben Szabadi örvend Jancsika felvágásáért a 11-es elmaradt . . . Tatabánya PTC 3-2 — November 28: Bajnoki Tatabánya, 8000 néző. V: Bártfai G: Weimper 2, Emmer ill. Szokolai, Szabadi FTC: Zsiborás—Rab, Judik, Rubold, Beles—Ebedli, Koch, Pogány—Sza­badi, Szokolai, Pölöskei Cs: Bánki, Mörtel 1:1 -es félidő után a második játék­rész olyan ferencvárosi góllal kezdő­dött amely ugyancsak ritka. Közép­kezdés után Pölöskeihez került a labda, aztán hosszan nagyszerűen ívelt kapu elé, s a jól érkező Szabadi fejéről a kimozduló Kiss fölött a hálóba került a labda. A Ferencváros tehát úgy érte el ezt a gólt, hogy tata­bányai játékos nem is ért a labdához! Aztán a hazaiak „talpraálltak" és két perc alatt két gólt fejeltek ... A biz­tosnak látszó ferencvárosi győzelem­ből végül — az imponáló hajrá elle­nére, — még döntetlenre sem futotta. Az utolsó 5 percben a Ferencváros­nak öt egyenlítési alkalma volt! Dalnoki: — Megverte a csapatom a volt csapatomat! Egyik szemem sír, a másik nevet. Novák: — Kétszer is vezettünk, s akkor nem gondoltam arra, hogy végülis veszítünk. És, hogy ez bekö­vetkezett, az durva védelmi hibáknak köszönhető. Az FTC a 14. forduló után a 4. helyen állt. — December 3. Csepel PTC Népstadion, 5000 néző. V: Palotai G: Budavári 2, Csucsánszky ill. Pölöskei FTC: Zsiborás—Jancsika, Judik, Rab, Beles—Ebedli, Szokolai, Pogány— Mörtel, Koch, Pölöskei Cs: Szabadi, Rubold. Kiábrándító első félidő után cse­peli góllal kezdődött a második játék­rész. A Fradi a 60. percben egyenlí­tett: egy jobb oldali támadás után nagy kavarodás támadt a Csepel kapuja előtt, végül Pölöskeihez került a labda, aki 10 méterről rálőtte. Godán megpróbálta menteni, de csak érinteni tudta a labdát, amely a kapu bal oldalába jutott. Nyolc perc eltel­tével — tizenegyesgóllal — ismét a csepeliek vezettek. A sorra kimaradt egyenlítési lehetőségek után a 82. percben bekövetkezett a „kegyelem­döfés" — azaz harmadszor is a ferenc­városi kapuba került a labda . . . AZ NB I ŐSZI VÉGEREDMÉNYE: 1. Csepel 15 8 6 1 25:16 22 2. Rába ETO 15 10 1 4 35:14 21 3. Bp. Honvéd 15 8 3 4 25:17 19 4. Vasas 15 6 5 4 31:23 17 5. U. Dózsa 15 6 5 4 21:19 17 6. FTC 15 7 2 6 37:29 16 7. DMVSC 15 5 6 4 19:19 16 I. Videoton 13 pont, 9. Tatabánya 13, 10. DVTK 13, 11. Haladás 13, 12. Békés­csaba 13, 13. MTK-VM 13, 14. Pécsi MSC 12, 15. ZTE 11, 16. Nyíregyháza 11 pont. Novák Dezső a Népsportban így nyilatkozott a szomorú idényzárót követően: — Az ősszel helyezésben és pont­számban nem teljesítettük a terveket. Teljesítményünk alig múlja felül az ötven százalékot. Ez pedig kevés. Hihetetlenül nagy sérüléshullám tize­delt. Már a puszta felsorolás is sokat elmond: Szántó, Takács, Dózsa, Nyi­lasi, Pölöskei, Pogány, Judik, Murai, 13