Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1982/83 - 1980 / 110. szám

Az előretörő Beles óriási helyzetben hibáz a Videoton elleni mérkőzésen gólja — amelyet a bíró nem adott meg — szabályos volt. Összességében azt kell mondanom: saját magunkat vertük meg, mert a kínálkozó lehető­ségeket nem tudtuk kihasználni. Varga Béla tudósítása alapján Az FTC a 2. fordulóban az 5. helyen állt. A listavezető a Vasast és Fradit legyőző ZTE volt! — Szeptember 7.: Zsarnoca- FTC 32 Nemzetközi Zsarnocán (Csehszlovákia) először játszott a Fradi és mindjárt kikapott. A barátságos mérkőzésen sokan néz­ték hitetlenkedve a mieink gyenge produkcióit. A hírverő meccsből így hírnév homályosító 90 perc lett . . . FTC: Kakas—Kvaszta, Judik, Rab, Jancsika-Ebedli, Koch, Pogány- Szabadi, Szokolai, Murai. Cs: Zsibo- rás, Bánki, Mörtel, Mészáros G: Ebedli, Murai Szept. 8. Pusztai gólt rúgott a magyar válo­gatottnak! Mindez Eisenstadtban tör­tént, ahol az A-válogatott nemzet­közi előkészületi mérkőzésen szere­pelt. A Fradiból Nyilasi és Pölöskei játszott a 2:2-re végződő találkozón. Szept.10. FTC­Videoton Népstadion, 15 000 néző. V: Palotai G: Szokolai 2, Pölöskei ill. Májer FTC: Kakas—Jancsika, Judik, Beles— Ebedli, Nyilasi, Rab, Pogány—Murai, Szokolai Pölöskei. Cs: Rubold A 17. percben szögletrúgásból szállt a kapu előterébe a labda. Nyi­lasi ugrott a legmagasabbra, a 11 -es és az 5-ös közötti területről középre fejelte a labdát Disztl kimozdult, de a fürgébb, robbanékonyabb Szokolai megelőzte és artistákat megszégye­nítő ügyességgel egyből, 4 m-ről ma­gasan a kapu jobb oldalába továbbí­tott, 1:0. A 35. percben nagyon formás, gyors ferencvárosi támadás futott végig a pályán. Murai faképnél hagyta a védőket aztán befelé kanyarodott. Amikor a 16-oson belülre ért jól látta, hogy Nyilasi kecsegtető hely­zetben van, ezért oda is adta a nyurga középpályásnak a labdát. Nyilasi akár kapura is lőhetett volna, de észre­vette, hogy Pölöskei még nála is jobb helyzetben van, ezért kissé hátratolta a szélső elé a labdát, s Pölöskei köny- nyűszerrel a kapuba helyezte. Az, hogy a II. félidő eredménye csak 1:1 volt a ferencvárosiaknak kö­szönhető. Féltucat helyzet maradt ki­használatlanul . . . Németh Gyula tudósítása alapján Az FTC a 3. fordulóban a 3. he­lyen állt. Szélsőink csatája a bilbaói védőkkel. Murai és Kvaszta 6