Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 40. szám

hozott. Különösen szépen játszott mind­két csatársor. Szünet után 10 percig még az UTE bírja a nagy tempót, csakhamar azonban az FTC lesz a helyzet ura, s a 17. és 23. percben két gólt lő. Mindkét esetben Braun ügyes játéka juttatta a labdát Weiszhez, aki 35 méterről élesen, védhetetlenül rúgta a labdákat a há­lóba". Ferencvárosi gólözöni az utolsó 1979. szeptember 22. Népstadion: FTC—U. Dózsa 7 : 1. A 19. percben ke­rült először a labda a Dózsa hálójába: Mészöly nagyszerű elfutása után, az alapvonalról beadott és Pogány 6 mé­terről a hálóba fejelte a labdát. Öt perc múlva Takács 14 méterről zúdítot­ta a labdát a léc alá! A Fradi tovább rohamozott és két perc múlva ismét a ferencvárosi tábor örvendezett. Pusztai beadását Mészöly tovább fejelte Nyilasi elé, aki 6 m-ről a kapuba helyezte a labdát. A 38. percben nem mindennapi góllal növelte előnyét az FTC: Nyilasi a jobb oldalról keresztbe ívelt, a labda átszállt Jurácsik felett. Ebedli a bal- összekötő helyén, a kaputól mintegy 12 m-nyire lekezelte, a kifutó Rother- mel felett parádés mozdulattal átpör­gette a labdát, amely gólba hullott vol­na, ám Mészöly - biztos, ami biztos — a gólvonalról fejjel még beljebb segí­tette. Az első félidő újpesti tizenegyes gól­lal zárult, majd a második játékrészben a Fradi szerzett 11-es gólt! A két gólt Fazekas, illetve Ebedli lőtte. A 75. perc­ben Pusztai lövése lepattant a védőkről és a kitűnően játszó Mészöly ezúttal is feltalálta magát, belőtte az FTC hatodik gólját. „A 88. percben — talán azért, hogy ez a gólparádé, méltóképpen, góllal is záruljon ismét a lilák hálójába került a labda. Nyilasi és Szokolai játszott lát­ványos kényszerítőt. Szokolai a vissza­kapott labdával a teljes újpesti védelmet kicselezte, egészen a jobb kapufáig ve­zette a labdát, begurított és Pogány köz­vetlen közelről a hálóba lőtt." (Nép­sport) A találkozó végén 40 ezer ferencvá­rosi szurkoló vastapsa köszöntötte a győztes csapatot, s bizony az eredmény jogosságát még Várhidi Pál, a Dózsa ed­zője is elismerte: — Most azután igazán nem mondha­tok mást, mint hogy gratulálok a Fe­rencvárosnak. A Fradi táborában ezúttal is öröm­mel vennék a mérkőzés utáni újpesti gratulációt... 5