Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1981/82 - 1980 / 77. szám

Albert, Novák, Rákosi a Vojvodi­na elleni búcsúmérkőzés ünnepi pillanataiban. Rumbold II összjátékából utóbbi közel­ről az FTC-t juttatja újból vezetéshez, 2 : 1." Ezután a bécsi csapat erősített és a második félidő közepéig 4 : 2-es vezetés­hez jutott. „Lassanként az FTC is front­ba kerül. A 27. percbenTóth, bár erősen akadályozva, támadásba hozza a csatár­láncot, majd Rumbold ll-höz passzol, aki az FTC harmadik gólját rúgja. A 35. perctől a kilenc emberrel játszó WAF (Ketten sérülés miatt kiálltak. A Szerk.) nem tud ellenállni az FTC támadásai­nak. A 40. percben Pataki gyönyörű lövése a kiegyenlítő gólt jelenti, 4 : 4.'' Beogradski (Jugoszlávia) 1924. május 6. Belgrád: Beogradski—FTC 3 : 1 1924. december 20. Belgrád: FTC—Beogradski 2 : 0 1927. december 11. Belgrád: FTC—Beogradski 4 : 2 1928. március 11. Hungária út: FTC—Beogradski 5 : 0 1928. augusztus 19. Belgrád: FTC—Beogradski 7 : 0 KK 1928. augusztus 26. Hungária út: FTC—Beogradski 6 : 1 KK 1930. augusztus 23. Belgrád: FTC—Beogradski 3 : 0 1931. január 11. Belgrád: FTC—Beogradski 2 : 2 A mérleg: 8 mérkőzés, 7 ferencvárosi győzelem és 1 döntetlen. 32—6! A KRÓNIKÁBÓL ... 1928. AUGUSZTUS 19. BELGRÁD: FERENCVÁROS-BEOGRADSKI 7 :0 Ez volt a Ferencváros első KK mérkő­zése! A bemutatkozás az idegen hely­szín ellenére nagyszerűen sikerült. „A közönség már a pályára lépéskor nagy szimpátiával fogadta a magyar csa­patot, de ez a kiváló játék valósággal az extázisig fokozta lelkesedését és úgy tapsolt az egyes akciók után a vendégek­nek, mintha a saját csapata érné el a nagy sikert. A Ferencváros meg is érde­melte a nagy ünneplést. Különösen a csatársora ragyogtatta bámulatos képes­ségeit és olyan gólokat rúgott, amelyek után önkéntelenül is összeverődtek a te­nyerek. Takács II különösen nagy gól­lövő kedvében volt." A Fradi első KK gólját is a kis Taki szerezte. Az első percben a balszárny lendült előre és Kohut pontos beadását Takács II éles fejessel küldte a kapuba. Vojvodina (Jugoszlávia) 1939. december 25. Újvidék: Ferencváros—Vojvodina 8:2 1956. július 22. Üllői út: Vojvodina—Bp. Kinizsi 2 :0 1956. december 17. Újvidék: FTC—Vojvodina t 3:1 1956. december 20. Újvidék: Vojvodina—FTC 1 : 0 1957. április 22. Népstadion: FTC—Vojvodina < 1:0 1960. szeptember 4. Újvidék: Vojvodina—FTC < 1:0 1967. június 28. Újvidék: Vojvodina—FTC_ 1 :0 1975. június 7. Üllői út: FTC—Vojvodina 1 :1 1976. február 15. Újvidék: FTC—Vojvodina 0:0 A mérleg: 9 mérkőzés, 3 FTC és 4 Voj­vodina győzelem, 2 döntetlen. 13—9. A KRÓNIKÁBÓI ___ 1 975. JÚNIUS 7. ÜLLŐI ÚT: FTC— VOJVODINA 1 : 1 A Ferencváros három kiemelkedő egyé­niségének: Albert Flóriánnak, Novák Dezsőnek, Rákosi Gyulának a búcsú­mérkőzése volt ez a találkozó. A 15 ezer főnyi közönség nagy ovációval fogadta a csapatokat, megtapsolta az ünnepei­teket. „A Vojvodina — búcsúzás ide, búcsú­zás oda — komolyan vette a meccset, egyáltalán nem udvariaskodták a játéko­sai, hanem támadtak. De a Ferencváros is. Rákosi három csellel három felé küld egy csokor védőt, erre már csettintenek az ínyencek. Szabadrúgás a tizenhatos­ról. Mindenki Novák nevét kiáltja. De­zső hajlik a kérésre, odamegy, lő és egy védő, akit a sorfalban eltalált a labda, többször is fájdalmas arccal simogatta a combját. Rákosi tizennyolc méterről megcélozta a kaput. Ez volt az első fe­rencvárosi lövés. Később Nyilasi kiha-: gyott egy nagy helyzetet, viszont Lő- rincz a másik oldalon ügyes gólt helye­zett el Géczi Pista kapujának bal alsó : sarkában. Mindez szemmel láthatóan fel­paprikázta a fradistákat, élükön az ün­nepeitekkel. Ők ugyanis aktív korukban sem igen szerették, ha az ellenfél veze-j tett, s erről sürgősen tenni szoktak. Takácsnak gólhelyzetben kicsit össze-j koccantották a lábát a kapu torkában a J jugoszlávok. A játékvezető ezt elnézte tőlük, utána azonban egy kezezést kö­vetően a büntetőpontra mutatott. Jött, Novák Dezső és mint fénykorában, el­küldte a jobb oldalra a kapust, labdája! azonban - a bal kapufát találta el. Az-J tán a 38. percben óriási lett a hangza-| var a lelátón. Nyilasi Alberthez játszott, aki „okszival" 14 méterről látványos, gólt ejtett a léc alá. A 44. percben a bíró sípolt. Három ifjúsági játékos fu­tott be a pályára, s nagy virágcsokrok-? kai kedveskedett Albertnak, Rákosinak és Nováknak. Ők futottak még egy tisz-í teletkört, s a két csapat sorfala között, a nézők tapsvihara kíséretében hagyták; el a pályát." FRADI MŰSORLAP A Ferencvárosi Torna Club kiadványa Felelős kiadó: Losonci Tibor Felelős szerkesztő: Nagy Béla Fényképek: Pozsonyi Lajos Lapzárta: 1981. november 17. Készült: az MGSZ Nyomdában Felelős vezető: Tulipánt József (81321) 1B