Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1981/82 - 1980 / 75. szám

Szép ferax'városi yólok krónikája EGY TÍZ ÉVVEL EZELŐTTI GÓL HÉT GÓL ESETT FEHÉRVÁROTT A 25. FTC—Videoton bajnoki mérkőzés kö­vetkezik. Az első 1968. április 14-én a Nép­stadionban volt, az eddigi utolsó 1981. febru­ár 28-án itt az Üllői úti pályán. Mindkettő fe­rencvárosi sikerrel zárult, 1 : 0, illetve 3 : 1 volt az eredmény. A Fradi szempontjából az eddigi mérleg: 24 mérkőzés: 10 győzelem, 5 döntetlen, 9 vereség (43—40). Kis összeállí­tásunkban most szép ferencvárosi gólokat ele­venítünk fel. A Népstadionban az FTC 6 : 2-re győzött a Vidi ellen. Talán az ötödik gól volt a leglát­ványosabb. Ez a 73. percben esett és Braniko- vits nevéhez fűződött. Brani majdnem a félpá­lyáról indult, látványos cselsorozat után a Vi­di védők balra is, jobbra is „szétfutottak". Branikovits 14 m-re a kaputól egy pillanatra kivárt, megnézte magának a bal alsó sarkot és bombalövése a következő másodpercben a há­lóba került. Nagy taps volt a jutalma a szép csatárteljesítménynek. A Videoton már 3 :0-ra és 4 :1 -re is vezetett, de a fradisták nem adták fel és „csak" 4 :3-ra veszítettek. A három ferencvárosi gól közül a legnagyobb izgalmakat a 80. percben szerzett Németh gól váltotta ki. Mucha 18 méterről óriási lövést küldött kapura. Magyar kapus bravúrral csak kiütni tudta a labdát. A szem­füles Németh Miklós ott termett és a kapu közepébe továbbította a labdát. Még tíz perc volt hátra és a Fradi úgy küzdött az egyenlítésért, hogy szinte kapujához szegez­te ellenfelét. Németh Miki gólját azonban már nem követte több ... FTC csere: ___________________ V IDEOTON csere: játékvezető:________góllövök:_____________ p art jel zök:_______________végeredmény:— A Z ELSŐ FRADI GÓL A VIDINEK - AZ ÜLLŐI ÚTI STADIONBAN Ez az 1974. szeptember 14-i mérkőzésen esett, amely számunkra szomorú sporttör­téneti ténnyel zárult: a Videoton volt ugyan­is az első vidéki csapat, amely az új Üllői úti stadionban legyőzte a Fradit! Első gó­lunk is 2 : 0-ás fehérvári vezetés után szüle­tett. A 35. percben Szabó Feri középen ki­tört, elment Kovács mellett, majd a kereszte­ző Nagy III mellett is elgurította a labdát, s aztán tíz méterről a kapu bal oldalába lőtt. A II. félidőben még az egyenlítés is sikerült, de a győztes gólt a fehérvári Tieber szerezte. PUSZTAI GÓLJA PONTOT ÉRT! Az 1975—76-os bajnokság döntő mérkőzésé­nek számított ez az üllői úti találkozó. Az első két helyezett csapat mérkőzése óriási küzdelmet és óriási izgalmakat hozott. A Vi­deoton több, mint egy órán át 1 : 0-ra veze­tett! A 79. percben Martos indította a part­vonal mentén azt a támadást, amely végén Mucha beverekedte magát a 16-oson belülre, aztán szorongatott helyzetből, az alapvonal közeléből laposan berúgta a labdát. Kovács László kivetődött, de nem tudta megkapa­rintani és a szemfüles Pusztai három lépésről laposan a jobb oldali léc mellett a hálóba ta­lált. Az 1 : 1-es döntetlen után a Ferencváros maradt a tabella élén és zalaegerszegi sikeré­vel a bajnoki elsőség is az Üllői útra került. Bizony Pusztai gólja nélkül mindez másként történt volna . . . EGY GÓL AZ IDEI FEBRUÁRI IDÉNNYITÓRÓL A 68. percben Murai a jobb oldalon kénysze­rítőzött Szokolaival. A jobbszélső egészen az ötös sarkáig vezette a labdát, ám lövés helyett laposan keresztbe gurított, és a túlsó oldalon érkező Pogány estében közvetlen közelről a jobb sarokba kotorta a labdát. * Gólok közelről, távolról, fejesből, bombalö­vésekből — essenek akárhogy, csak egy a lé­nyeg: ferencvárosi játékosok szerezzék! Mert igazi örömteli pillanat az, amikor a pályán a gólszerzés után ölelkeznek a ferencvárosi játé­kosok, az ünneplő Fradi tábor pedig boldog­sággal láthatja amint a villanyújságon három­szor villan fel az oly kedves három betű: GÓL! GÓL! GÓL! 3