Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 67. szám

1981. május 23. Üllői út, 16 145 néző 30. forduló 1. FTC 30 18 8 4 64-30 44 FTC-N yíregyháza 3-1 G: Nyilasi 2, Rab FTC: Kakas—Jancsika, Judik, Rab, Takács—Ebedli, Nyilasi, Major— Mörtel, Szokolai, Pogány. Cs: Koch, Murai A mérkőzés előtt Losonci Tibor és Ha­vasi Mihály társaságában Nyilasi Tibor látogatott be az edzői öltözőbe. Kezé­ben néhány szál fehér szekfűt szoronga­tott és a csokor zöld—fehér szalaggal volt átkötve. Tibi a csapat és az egyesü­let munkatársai nevében adta át Novák- nak, aki ezen a szombaton ünnepelte névnapját. .. És győzelemmel ünnepelte. Az első félidő ugyan gólnélkül végződött, de érezni lehetett, hogy a meg-meg újuló ferencvárosi támadások előbb-utóbb gól­lal végződnek. Az 55. percben megtört a jég. Pogány nagy vágtával lefutott az alapvonalig, onnan átívelte a labdát — és a jókor érkező Nyilasi 8 m-ről a kapuba fejelte a labdát. És a közönség buzdítá­sától kísérve egyre másra futottak a ferencvárosi támadások. A 62. percben Major húzót el, majd középre adta a lab­dát. Szokolai ügyesen továbbperdített s a nagy iramban érkező Nyilasi az ötösről a kapuba vágta a második gólt. Ezután egy kicsit „kiengedett" a Fra­di és ezt a nyíregyháziak majdnem ki is használták. Czeczeli 18 méterről zúgó kapufalövéssel riasztotta a ferencvárosi szurkolókat. De aztán nem volt ok az ijedelemre. A 74. percben, a csak né­hány pillanattal korábban beállt Murai energikusan húzott kapura, lefutotta a védőket, majd élesen belőtte a labdát. Rab torpedóként robbant a beadásra és éles fejessel küldte a labdát, szinte milli­méterekkel a léc alá a sarokba. Látvá­nyos, nagyszerű gól volt! Óriási volt az öröm pályán, nézőtéren egyaránt. Egy mérkőzésen három gólt egész eddigi NB l-es pályafutása alatt még nem kapott a szilárd védelméről híres nyíregyházi gárda! Az utolsó percekben egy kicsit halkult a vastaps, mert a ven­dégek is betaláltak Kakas kapujába. A lényegen azonban ez már nem sokat változtatott: nagy küzdelemben értékes 2 pontot szerzett a ferencvárosi csapat. Érezték ezt a nézők is, akik — kedves szokás szerint még a mérkőzés után fél órával is — szinte körülállták a klubhá­zat és éltették az immár civilben távozó ferencvárosi labdarúgókat. Rab látványos fejesgóllá ... A nagy lendülettől a gólszerző is majdnem a kapuba esett. Ké­pünkön tekintete még a labdát követi, de kezét már örömmel emeli . . . 56