Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 64. szám

1914. június 7. Bécs: FTC-Rapid 2 :0 1915. május 23. Budapest: Rapid—FTC 2 :0 1915. június 14. Bécs: Rapid—FTC 4 : 2 1915. szeptember 19. Budapest: FTC—Rapid 1 : 1 1918. június 2. Budapest: Rapid—FTC 2 : 0 1919. június 29. Bécs: Rapid—FTC 5 : 0 A Bécsben „portyázgató" FTC kiütéses ve­reséget szenvedett. 1919. október 19. Budapest: FTC—Rapid 0 : 0 1920. június 12. Bécs: Rapid—FTC 4 : 4 „Az FTC fényes játék után 4 : 4 arányú eldöntetlen eredményt küzdött ki. A Rapid ragyogó csatárjátéka sem volt elegendő a győ­zelem kivívásához, mert védelme nem tudott a rutinos Pataki és Tóth ellenében helytállni. A Rapid noha már 4 : 2-re vezetett, ki kellett engedni kezéből a győzelmet. Az FTC legjobb emberei Pataki, Tóth, Szabó és a fiatal Hung- ler II voltak." (Wiener Sport Tagblatt) 1920. október 17. Budapest: FTC—Rapid 2 : 2 1921. június 12. Bécs: FTC—Rapid 3 : 1 1922. május 21. Budapest: FTC—Rapid 2 :0 1924. augusztus 27. Bécs: Rapid—FTC 1 : 1 A Rapid 25 éves jubileuma alkalmából játszották ezt az ünnepi mérkőzést. Amsei volt a találkozó hőse, az utolsó percekben még 11-est is védett! 1924. október 26. Budapest: Rapid—FTC 3 : 1 1926. március 28. Budapest: FTC—Rapid 3 :0 1926. június 27. Bécs: Rapid—FTC 2 : 2 1926. november 1. Budapest: FTC—Rapid 4 : 1 Ebben az évben is három FTC—Rapid mér­kőzés volt, amely végül is a budapesti zöld- fehérek fölényes sikerét hozta. 1927. június 26. Bécs: FTC—Rapid 3 :2 1928. július 1. Bécs: 1907. szeptember 1. Budapest: FTC—Rapid 3 :0 1908. május 30. Bécs: FTC—Rapid 4 : 2 0 : 2 után Schlosser négy góljával bravúros FTC győzelem született. 1910. április 10. Budapest: FTC—Rapid 5 : 1 1912. március 3. Budapest: FTC—Rapid 4 : 1 Az FTC „aranycsapatának" két gólzáporos sikere. 1912. június 6. Bécs: Rapid—FTC 4 : 0 A Rapid első győzelme, különösen a gól­arány miatt nagy meglepetés volt. 1913. március 2. Budapest: Rapid—FTC 2 : 1 A tartalékos FTC-t nagy balszerencse ül­dözte — így veszített először a Rapid ellen Budapesten. 1913. június 8. Bécs: Rapid—FTC 1 : 1 1913. szeptember 21. Bécs: FTC-Rapid 6 :4 Tíz perccel a befejezés előtt még a Rapid 4 : 2-re vezetett! A Fradi óriási hajrával egyen­lített és mivel a Morgen-serlegért játszottak — az FTC történetében először - hosszabbítás következett! Borbás két gólja döntött. . . Ili Az FTC nemzetközi mérkőzéseinek soro­zata 80 éve kezdődött. Csapatunk 1901 tavaszán képviselte először színeinket nemzetközi mérkőzés keretében. Folyta tásos sorozatunkban 111 külföldi csapat ról emlékezünk meg. Felelevenítünk egy kori meccstöredékeket, gólokat, fájdal más és örömteli pillanatokat. Á vissza emlékezés sorrendjét a mérközésszám ha tározta meg. A legtöbb meccset a bécs zöld-fehérekkel, a Rapiddal játszot­tuk . . RAPID WIEN ÖSTERREICH RAPID WIEN Alapítva: 1898 Színe: zöld-fehér 18 JQ22 Együtt az FTC és a Rapid játékosai. A fradisták csíkos mezben balról: Héger, Szabó, Pataki, Tóth, Takács I, Amsel, Obitz, Schwarcz, Wilhelm, Hungler II, Blum